Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Hacking (ενημερώθηκε 22 Σεπ 2014) v1 [PS3]


mtzs
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Φυσικα και δεν εννοω ofw.

Δεν μπορεις να περασεις cfw πανω απο ofw εκτος κι αν το ofw ειναι 3.55

Προσοχη με αυτα.

Βαλε 4.66 Darknet αν θες απλο, η Ερμακ αν θες cobra.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μαλιστα

 

Ειναι απλο;Υπαρχει καποιο λινκ με αναλυτικο οδηγο;Λεω να βαλω το cobra μιας και θα μ'ενδιεφερε να παιξω καποια παλια παιχνιδια απο ps2.

 

Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανάλογα το cod δεν είναι? Εγώ έχω συμπληρώσει σχεδόν 35 ώρες παιχνιδιού στο mw2 και ακόμη είμαι gg

παντα gg θα εισαι ρε με το παναρχαιο cod  :-D

αυτο ελειπε να πεφτει κυνηγι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας παιδια!Ειμαι καινουργιος και θελω να με βοηθησετε...Σκεφτομαι χρονια τωρα να χακαρω την κονσολα μου αλλα δεν τα καταφερα!Ισως επειδη φοβομουνα λιγο ή κυριως επειδη δεν ηξερα που να απευθυνθω...Μιας και ολες τις προηγουμενες κονσολες της sony τις ειχα τσιπαρισμενες!!!Λοιπον απο αυτα που διαβασα νομιζω οτι η κονσολα μου μπορει να χακαριστει και να γινει downgrade με e3 flasher...Εχω την slim εκδοση CECH-2504B με date code 0C.Ειμαι με OFW 4.2.Μπορειτε να το επιβεβαιωσετε και να με συμβουλεψετε και να με βοηθησετε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γινεται jailbreak και περασμα cfw με το Ε3 flasher

απλα πρεπει να βρεις καποιον να στο κανει

 

δεν εχεις να φοβηθεις τιποτα απο το jailbreak της κονσολας.

η συμπεριφορα της ειναι ακριβως ιδια με αυτες που εχουν official firmware επανω + παρα πολλες ακομη δυνατοτητες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γινεται jailbreak και περασμα cfw με το Ε3 flasher

απλα πρεπει να βρεις καποιον να στο κανει

 

δεν εχεις να φοβηθεις τιποτα απο το jailbreak της κονσολας.

η συμπεριφορα της ειναι ακριβως ιδια με αυτες που εχουν official firmware επανω + παρα πολλες ακομηΑ

Αυτα που λετε για αλλαγη παστας και για την θερμοκρασια ειναι κυριως για την fat εκδοση?Εγω δεν θα χρειαστει να αλλαξω?Ναι να βρω...αλλα ποιον?Δεν ξερω κανεναν!Μπορειτε να με βοηθησετε σε αυτο?Να προτεινετε καποιον...ή αν μπορει καποιος απο εδω μεσα?Ειμαι απο Καβαλα...Και πηγαινω Θεσσαλονικη αρκετα συχνα.Αν αυτο βοηθαει ή ειναι καποιος εδω πανω που αναλαμβανει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια θα ήθελα τα φώτα σας. το Ps3 του κολλητου μου, ενω ειχε πάει να περάσει μια παλιοτερη έκδοση του ofw, ειχε κολλησει στο 99% και από τότε του ειναι σαν semibrick και όποτε μεσα απο safe mode πάμε να περάσουμε άλλο firmware, του βγάζει error 8002f281. ότι και αν εχουμε δοκιμασει δεν βγαλαμε άκρη. αν περαστει το firmware απ την αρχή με κάποιον flasher, θα στρώσει; ειναι η κονσόλα SLIM cech-2004B. απ ότι θυμάμαι παλιοτερα που το είχαμε ξαναψάξει, έπαιρνε cfw. και έτσι σκεφτόταν να τα συνδιασει 2σε1. δλδ να το ξεμπρικάρει βάζωντας του ταυτόχρονα και cfw. γινεται;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φτιαχνει με Ε3 και περνας οτι cfw θελεις

Oμορφα! αν βρισκεται κάποιος στην περιοχη του Πειραια και τριγυρω και αναλαμβάνει τέτοιες καταστάσεις ας μου στειλει πμ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα. Εχω ενα ps3 του 2012. Είχε μαμισιο ofw 3.55 και του εχω περασει το τελευταίο του ερμακ. Μπορώ με κάποιον τροπο να εγκαταστησω Λίνουξ οπως στα πρωτα μοντέλα ps3 που ειχαν βγει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα. Εχω ενα ps3 του 2012. Είχε μαμισιο ofw 3.55 και του εχω περασει το τελευταίο του ερμακ. Μπορώ με κάποιον τροπο να εγκαταστησω Λίνουξ οπως στα πρωτα μοντέλα ps3 που ειχαν βγει;

στα slim μοντελα δεν μπορεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεις απλα θες firmware που σου ξαναχωριζει το ps3.Μετα βαζεις redribbon,αλλα μην φανταστεις οτι μπορεις να κανεις πολλα πραγματα σαν λειτοθργικο γιατι δεν εχουν drivers για τα γραφικα.Σε σλιμ παντα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδια.Εχω ενα ps3 φιλου που ειναι σε 4.66 μοντελο CECH 3004B.Πρώτον γίνετε να σπάσει με το E3flasher?Και δεύτερον αν ναι υπαρχει καποιος στη Θεσσαλονικη τετοια δουλεια και αν ναι σε τι τιμη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...