Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Hacking (ενημερώθηκε 22 Σεπ 2014) v1 [PS3]


mtzs
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα παιδια,μια απορια-περναω ταινιες στο ps3 ειτε στο μανισιο πλειερ ειτε στο showtime του multiman και δεν μου αναγνωριζει ελληνικους υποτιτλους και βγαζει εκεινα τα περιεργα σαν αραμαικα ενω αγγλικους διαβαζει μια χαρα,αυτο το κανει σε ταινιες που οι υποτοτλοι ειναι σε ξεχωριστο σρτ αρχειο.Αντιθετα οταν ειναι ενσωματομενοι τους διαβαζει κανονικα-τι φταιει μπορω να αλλαξω κατι???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δεν αξίζει. Η διαφορά στην ταχύτητα θα είναι πολύ μικρή.

Στα loadings θα έχει διαφορά. Το βασικό ερώτημα είναι αν θα ανεβάζει -ένας γεμάτος ssd- θερμοκρασίες ανάλογες με τους hdd. Επειδή κάνω μια σκέψη όταν πέσουν αρκετά οι τιμές στους ssd του 1tb, να καταργήσω τον εξωτερικό usb δίσκο και στην θέση του εσωτερικού 320αρη να βάλω ssd.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περνα 3.55 KMEAW η Rogero 3.55 v7 απο recovery menu. Μη το δοκιμασεις απο ΧΜΒ απευθειας μπορει να μπρικαρει αν εισαι σε true blue firmware.

Μετα ακολουθα τις οδηγιες για dehasing.

Δηλαδη συνολικα θα κανεις τα εξης:

1. Rogero η KMEAW 3.55 απο recovery.

2. QA toggle + ελεγχος ειναι ενεργα. Αν δεν ειναι τα εγκαθιστας.

3. OFW 3.55 και ελεγχος QA

4. Rogero 3.55 η KMEAW ξανα και ελεγχος QA.

5. 4.66 (Darknet απλο, η Ermak Cobra)

6. Εγκατασταση τελευταιου Μουλτιμαν 4.66.08

ευχαριστώ πολυυυυ!! ακριβώς ετσι περασα Ermak Cobra 4.66 !! ολα τελεια!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα ειχε βουιξει ο τοπος

οποιος θελει τη κονσολα του μη το δοκιμασει !!!

τοσο απλο ειναι

Καραfake σιγουρα και μου αρεσει που απο κατω ολα τα σχολια ειναι καλα και γραφουν οτι πετυχε.Μαιος 2014 παρακαλω.Μην το δοκιμασει κανεις εννοειται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα στην παρεα

 

Βρηκα μια εφαρμογη "Youtube" αλλα αφου την εκανα εγκατασταση μου ζητησε να κανω λογαριασμο psn ,που δεν ειχα κανει , για να τρεξει απο xmb.Να κανω λογαριασμο ή θα φαω κανα ban;

Εχω ermak 4.55 (οχι cobra)

 

Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γεια χαρα μαγκες,μια ερωτηση αν βαλω ενα γνησιο παιχνιδι στο πσ3 μπορω να το κανω αντιγραφη επικολληση και μετα να παιζω οποτε θελω μεσω μουλτιμαν(δηλαδη οπως κανουμε με τα usb)?? θελω να νοικοιασω  το προ 15 γιατι οι εκδοσεις imars και duplex που κυκλοφορουν στο νετ μου κανουν black screen μερικες φορες η βασικα και αν βρω καποιο αλλο σπανιο παιχνιδι.να ενημερωσω οτι μονο για single player ενδιαφερομαι και οχι ιντερνετ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@duckino: αν θες να κανεις λογαριασμο πρεπει να βαλεις 4.66

Τωρα το αν θα φας μπαν δε μπορει να στο πει με σιγουρια κανενας. Αν δεν κανεις μαλακιες που εχουν περιγραφει σε αλλα posts (μακρια απο trophy synch, COD, Destiny, cheats) δε τρως μπαν

 

@di maria: Ναι μπορεις

Για να μη σου πετανε black screen τα παιχνιδια να τα τρεχεις απο εσωτερικο (εαν αυτο ειναι δυνατο) με BD Mirror enable και με δισκακι μεσα. Καλο ειναι να εχεις βεβαια και τον τελευταιο ΜΜ 4.66.10

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι. Πας πάνω στο παιχνίδι στον mm, πατάς Δ και μετά copy. Επιλέγεις τον σκληρό σου ή το usb σου και περιμένεις

 

^^με πρόλαβαν :P

 

Ανάλογα το cod δεν είναι? Εγώ έχω συμπληρώσει σχεδόν 35 ώρες παιχνιδιού στο mw2 και ακόμη είμαι gg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@duckino: αν θες να κανεις λογαριασμο πρεπει να βαλεις 4.66

Τωρα το αν θα φας μπαν δε μπορει να στο πει με σιγουρια κανενας. Αν δεν κανεις μαλακιες που εχουν περιγραφει σε αλλα posts (μακρια απο trophy synch, COD, Destiny, cheats) δε τρως μπαν

 

 

 

 

Thanks για την γρηγορη απαντηση

 

Εννοεις 4.66 ofw ή ενα custom π.χ. του ermak 4.66 cobra που ετσι κι αλλιως σκεφτομουν να περασω;

Αν βαλω το official μετα μπορω να περασω ευκολα απο πανω το custom;

Μαλακιες δεν κανω ;) .Δεν χρειαστηκε ποτε να μπω στο psn για να σωσω το οτιδηποτε απο τα ουτως ή αλλως λιγα παιχνιδια που προλαβαινω να παιξω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...