Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Hacking (ενημερώθηκε 22 Σεπ 2014) v1 [PS3]


mtzs
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

http://www.insomnia.gr/topic/251838-ps3-hacking-%CE%B5%CE%BD%CE%B7%CE%BC%CE%B5%CF%81%CF%8E%CE%B8%CE%B7%CE%BA%CE%B5-22-%CF%83%CE%B5%CF%80-2014/page-571

(στην μεση της σελιδας υπαρχει οδηγος)

 

Ευχαριστω το ειχα δει αλλα δεν πρεπει να κανω κατι παραπανω επειδη ειχα το στικακι ;

Περνα 3.55 KMEAW η Rogero 3.55 v7 απο recovery menu. Μη το δοκιμασεις απο ΧΜΒ απευθειας μπορει να μπρικαρει αν εισαι σε true blue firmware.

Μετα ακολουθα τις οδηγιες για dehasing.

Δηλαδη συνολικα θα κανεις τα εξης:

1. Rogero η KMEAW 3.55 απο recovery.

2. QA toggle + ελεγχος ειναι ενεργα. Αν δεν ειναι τα εγκαθιστας.

3. OFW 3.55 και ελεγχος QA

4. Rogero 3.55 η KMEAW ξανα και ελεγχος QA.

5. 4.66 (Darknet απλο, η Ermak Cobra)

6. Εγκατασταση τελευταιου Μουλτιμαν 4.66.08

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

επειδη εχω μεινει λιγο πισω πιο τελευταιο cfw προτεινετε;;;

ειδa οτι εχει βγαλει ο ερμακ 4.66 cobra

μιας και τοσο καιρο εχω απλο cfw αν βαλω cobra τι παραπανω θα εχω;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα παιδιά,

 

είμαι κάτοχος ενός PS3 slim, CECH - 2504B και date code 0C. Από ο,τι διαβάζω, ένας Ε3 flasher αρκεί για να κάνω downgrade από την 4.53. Η πρώτη ερώτηση είναι, αν γνωρίζει κανείς έναν έμπιστο προμηθευτή που να στέλνει στις ΗΠΑ. Δεύτερον, που μπορώ να βρω έναν πλήρως αναλυτικό οδηγό για την όλη διαδικασία;

Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα παιδιά,

 

είμαι κάτοχος ενός PS3 slim, CECH - 2504B και date code 0C. Από ο,τι διαβάζω, ένας Ε3 flasher αρκεί για να κάνω downgrade από την 4.53. Η πρώτη ερώτηση είναι, αν γνωρίζει κανείς έναν έμπιστο προμηθευτή που να στέλνει στις ΗΠΑ. Δεύτερον, που μπορώ να βρω έναν πλήρως αναλυτικό οδηγό για την όλη διαδικασία;

 

Ευχαριστώ!

http://www.psdevwiki.com/ps3/E3#Manual_E3_downgrade_v2

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω Slim CECH-2504B (1A). Δεν ξέρω το αρχικό του OFW. Το πήρα έτοιμο από το ebw με CFW & mM 3.55. Έχω φτάσει σε ErMak86 & mM 4.66. Θέλω να κάνω format στον εσωτερικό σκληρό.

 

ΜΕΤΑ ΤΙ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω Slim CECH-2504B (1A). Δεν ξέρω το αρχικό του OFW. Το πήρα έτοιμο από το ebw με CFW & mM 3.55. Έχω φτάσει σε ErMak86 & mM 4.66. Θέλω να κάνω format στον εσωτερικό σκληρό.

 

ΜΕΤΑ ΤΙ;

 

κάνεις  format και μόλις τελειώσει σου ζητάει update.Απλα βάζεις ότι cfw είχες

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση! Θα πρέπει να αγοράσω και FSM Dongle ή όχι;

όχι δεν χρειάζεται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο mM ---> "Διαδίκτυο" βρίσκω για download -εκτός από multiMan & Showtime- τα: Last Game, Game Data, BD Redirection Reset, prepNTFS, Install Package Files, PS2 Classics Placeholder R2, ReadPSN, mmDM mmRAS PS3NetServer, retroARCH, CDG Player R2.

 

Τι παίζει μ' αυτά; Με ErMak86 4.66 & mM 4.66.10 χρειάζομαι κάποιο απ' αυτά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο mM ---> "Διαδίκτυο" βρίσκω για download -εκτός από multiMan & Showtime- τα: Last Game, Game Data, BD Redirection Reset, prepNTFS, Install Package Files, PS2 Classics Placeholder R2, ReadPSN, mmDM mmRAS PS3NetServer, retroARCH, CDG Player R2.

 

Τι παίζει μ' αυτά; Με ErMak86 4.66 & mM 4.66.10 χρειάζομαι κάποιο απ' αυτά;

αυτο εξαρτατε απο εσενα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και η ερώτησή μου δεν αφορά το άμεσο μέλλον, θα ήθελα να μάθω πόσο καλή επιλογή θα ήταν ένας ssd δίσκος του 1tb για εσωτερικός στο ps3 γεμάτος με παιχνίδια, με ταυτόχρονη κατάργηση του εξωτερικού δίσκου. Ισχύουν και για τους ssd τα θέματα περί αυξημένων θερμοκρασιών και ζορίσματος που είχαν γραφτεί εδώ, για την περίπτωση που έμπαιναν μεγάλης χωρητικότητας hdd ως εσωτερικοί δίσκοι του ps3;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...