Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Hacking (ενημερώθηκε 22 Σεπ 2014) v1 [PS3]


mtzs
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 11,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ναι μολις το παρω στα χερια μου θα γραψω τι ειναι κ να μου πειτε αν γινετε!Απλα αυτο το λεγομενο jailbreak ειναι κ για να κατεβαζεις παιχνιδια η να τα φορτωνεις κατευθειαν απο το δισκο;Και κατι ακομα!Αν νοικιασω ενα game απο ενα video club μπορω να το φορτοσω στο δισκο η οχι;Ευχαριστω!

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα,

 

έχω ένα FAT ps3, μοντέλο CECHL04 με NOR flash.

 

Με ενδιαφέρει να παίζω κυρίως games κατεβασμένα ή να τα νοικιάζω και να τα κάνω copy.

 

Η μόνη λύση είναι να πάω σε CFW ή υπάρχει και άλλος τρόπος;

 

Τώρα είμαι σε 4.66. Αν χρειάζεται τελικά να βάλω CFW, θα πρέπει να πάω σε 3.55, χρησιμοποιώντας κάποιο nor flasher (teensy,e3 κλπ) ή έχει αλλάξει η διαδικασία;

 

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακομα και σημερα δεν εχουν καταφερει να βρουν τροπο να σπασουν τα ps3 που εχουν νεοτερο λογισμικο απο το 3.55?

και ουτε προκειται....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχω θέμα να το κάνω μόνος μου. Ίσα ίσα θέλω να ασχοληθώ. Το θέμα είναι αν θα μπορέσω να βρω E3 στην αγορά μιας και άκουσα ότι υπάρχει έλλειψη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχω θέμα να το κάνω μόνος μου. Ίσα ίσα θέλω να ασχοληθώ. Το θέμα είναι αν θα μπορέσω να βρω E3 στην αγορά μιας και άκουσα ότι υπάρχει έλλειψη

Μονο απο Κινα θα βρεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα..εγω εχω μεινει με ενα απαρχαιομενο cfw με στικακι true blue.πως παω σε rogero? φοβαμαι μην το μπλοκαρω

http://www.insomnia.gr/topic/251838-ps3-hacking-%CE%B5%CE%BD%CE%B7%CE%BC%CE%B5%CF%81%CF%8E%CE%B8%CE%B7%CE%BA%CE%B5-22-%CF%83%CE%B5%CF%80-2014/page-571

(στην μεση της σελιδας υπαρχει οδηγος)

 

Το Cobra ODE το έχει δοκιμάσει κανείς; Στο site ισχυρίζεται ότι μπορείς να παίξεις παιχνίδια από δίσκο χωρίς να χρειάζεται CFW

αν ηταν ετσι θα το ειχαν κανει ολοι... :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

http://www.insomnia.gr/topic/251838-ps3-hacking-%CE%B5%CE%BD%CE%B7%CE%BC%CE%B5%CF%81%CF%8E%CE%B8%CE%B7%CE%BA%CE%B5-22-%CF%83%CE%B5%CF%80-2014/page-571

(στην μεση της σελιδας υπαρχει οδηγος)

 

Ευχαριστω το ειχα δει αλλα δεν πρεπει να κανω κατι παραπανω επειδη ειχα το στικακι ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...