Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Hacking (ενημερώθηκε 22 Σεπ 2014) v1 [PS3]


mtzs
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αναβαθμιζεις τον ΜΜ οπως και να εχει ασχετα με το firmware που εισαι

Εχει καλυτερη συμβατοτητα η τελευταια του εκδοση. Μπορεις να το κανεις μεσα απο το μενου του ΜΜ

Τωρα αν θες τελευταιο firmware βαζεις

1. Darknet CFW 4.66 σε περιπτωση που θες απλο cfw

2. Ermak 4.66 cobra ported σε περιπτωση που θες cfw με cobra features.

 Σε ευχαριστω πολυ φιλε μου. Με την αναβαθμιση του firmware, οτι παιχνιδια υπαρχουν στον εσωτερικο του ps3 θα διαγραφουν?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

οχι ποτε και σε καμια περιπτωση δε διαγραφονται

η αναβαθμιση απο στικακι ειναι ακριβως οπως γινεται και στο official firmware. Αν ηταν ετσι θα διαγραφοντουσαν και εκει.

Μενουν τα παντα ολα. saves, trophies, παιχνιδια, game data + updates.

Η συμπεριφορα της κονσολας ειναι ακριβως ιδια σα να ηταν ofw.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδες να προσθεσω και εγω μια πληροφορια. παρατηρησα οτι αν θες να παιξεις καποιο αυθεντικο παιχνιδι απο xmb πρεπει να εχεις αναβαθμισει στο τελευταιο multiman αλλιως βγαζει error και δεν το τρεχει.

τωρα θα ηθελα να ρωτησω. εχω pro 2015. αν θελω να παιξω online σε σερβερ της konami κινδυνευω απο ban?

Δεν εχει σχεση ο multiman με το τρεξιμο παιχνιδιου απο δισκακι.

περιεργο αυτο που λες...

οσο για το pro15 δεν εχει ακουστει κατι τοσο καιρο,αλλα κρατα μικρο καλαθι...

ποτε δεν ξερεις....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά ξέρει κανείς τι φάση?

Έχω τερματίσει δύο φορές το the last of us και όλα κομπλέ.

Το αρχή σε η αδερφή μου (2ο user) και σχεδόν σε όλα τα βίντεο δεν είχε ήχο.

Την λέω βγες και ξαναμπες στο game. Πατάει να βγει, και πέταξε reset μετά από 3 μπιπ.

Τώρα όχι σε όλα αλλά μερικές φορές πάλι δεν έχει ήχο.

Από το δικό μου user παίζει κομπλέ.

Ermak 4.66 με τον τελευταίο webman

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω 160αρι σκληρο 4,46 μουλτιμαν,μεσα εχω μονο ενα παιχνιδι γυρω στα 30 γκιγκα,στο πληροφοριεσ συστηματος γιατι εχω ελευθερα μονο 25 γκιγκα???δηλ το λογισμμικο ειναι 100+??εχω τερματισει αρκετα παιχνιδια αλλα παντα τα διαγραφω-αφηνουν τιποτα ιχνη??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μαγκες εχω βρει τροπο να παιζω τα ps2 classiks μεσο react psn το κανα και δουλευει κομπλε,υπαρχει τροπος ομως να παιξουμε παιχνιδια του πσ2 που δεν ειναι classic???αυτα που θελω|(σειρα σουικοντεν) δεν εχουν βγει σε κλασικ και τα χω βρει μονο σε ισο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια καλησπερα ειμαι καινουργιος στο θεμα σπασμενο ps3 μου το εφερε ετοιμο ενας φιλος ακομα δεν γνωριζω καλα τις ορολογιες. μια ερωτηση θελω να κανω ο σκληρος ειναι 120 γιγα ειχε μεσα 3 παιχνιδια και ειχαν μεινει 75 γιγα, πηρα το god of war 3 το αυθεντικο απο εναν φιλο και το αντεγραψα και το εβαλα στο mirror αλλα δεν επαιζε  το παιχνιδι ηταν αποθηκευμενο στον φακελο GAMES ενω τα αλλα 3 παιχνιδια ηταν αποθηκευμενα στον φακελο GAMEZ αντεγραψα το παιχνιδι απο τον εναν φακελλο στον αλλον αλλα και παλι δεν επαιζε οποτε το διεγραψα και απο τους 2 φακελλους αλλα παρατηρησα οτι ελεγε  οτι εχω υπολειπο χωριτικοτητας  σκληρου δισκου 20 γιγαμπαιτ, παραλληλα πηγα να αντιγραψω ακομα ενα παιχνιδι μεσω fillezilla αλλα ηταν μεγαλυτερο απο 20 γιγαμπαιτ οποτε και παλι δεν αντιγραφηκε και το διεγραψα και αυτο το προβλημα ειναι οτι τωρα ο σκληρος δισκος λεει χωρητικοττα 0 γιγαμπαιτ διαβασα ποιο πανω οτι υπαρχει περιπτωση να ειναι μεσα σε καποιους φακελους τα βρισκω εκει και απλα τα διαγραφω ? και επισης θα τα βρω με το ιδιο ονομα? συγνωμη για το μεγαλο μυνημα αλλα εχω χασει την μπαλα αν μπορεσει καποιος ας απαντησει ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μαγκες εχω βρει τροπο να παιζω τα ps2 classiks μεσο react psn το κανα και δουλευει κομπλε,υπαρχει τροπος ομως να παιξουμε παιχνιδια του πσ2 που δεν ειναι classic???αυτα που θελω|(σειρα σουικοντεν) δεν εχουν βγει σε κλασικ και τα χω βρει μονο σε ισο

εγω παιζω Iso με τον webman παντως

 

δοκιμασε rebuild database απο recovery menu

αν και εστρωσε το εκανα καλου κακου. ευχαριστω πολυ :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αδερφέ μ καλησπέρα!Εγω τώρα πρόσφατα πήρα το ps3 μεταχειρισμένο κ θέλω να το κάνω jailbreak!Ειναι όλα αυτά τα βήματα που πρέπει να ακολουθήσω;Μήπως υπάρχει κάτι που πρέπει να προσέξω;Και τέλος αυτό το λεγόμενο jailbreak είναι για να μπορώ να κατεβάζω κ παιχνίδια χωρίς να τα πληρώνω;Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...