Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Hacking (ενημερώθηκε 22 Σεπ 2014) v1 [PS3]


mtzs
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

παιδες εχω ενα θεμα,πειτε μου αν μπορω να κανω κατι.

μερικες φορες νοικιαζω ταινια blue ray 3D και για καποιους λογους δεν προλαβενω να την δω την ιδια μερα,αν την καθυσταρησω αλλη μια μερα με χρεωνουν.

 

μπορω να την αντιγραψω στο ps3 και να την δω αλλη μερα?

αν ναι,μπορω με εξωτερικο δισκο να την δω σε αλλο PS3?

εννοειται και τα 2 ps3 εχουν rogero cfm και multiman.

 

δεν γινετε αυτο που λες...

ισχυει μονο για τα παιχνιδια.

Υπαρχει καμια καινουργια εξελιξη για να κανω downgrade σε 3.55 ή να παω σε αλλο cfw χωρις e3 flasher? (Θυμαμαι μονο οτι το firmware που εχει τωρα ειναι πανω απο 3.55 και οτι ηθελε e3 flasher)

οπως τα ξερεις,η διαδικασια δεν εχει αλλαξει.

αν εισαι με ofw θελεις flasher.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλησπέρα και χρόννια πολλά σε όλους.Έχω δύο κονσόλες (μία δική μου και μία του αδελφού μου) που της έχω περάσει το CFW 4.66 του Ermak.Τις έχουμε πιο πολύ για το bluray και για το youtube.Παιχνίδια online δεν παίζουμε.Υπάρχει περίπτωση να γίνουν ban και να μήν μπορούν να συνδεθούν στο youtube η το ban αφορα μόνο το κομμάτι των παιχνιδιών;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα και χρόννια πολλά σε όλους.Έχω δύο κονσόλες (μία δική μου και μία του αδελφού μου) που της έχω περάσει το CFW 4.66 του Ermak.Τις έχουμε πιο πολύ για το bluray και για το youtube.Παιχνίδια online δεν παίζουμε.Υπάρχει περίπτωση να γίνουν ban και να μήν μπορούν να συνδεθούν στο youtube η το ban αφορα μόνο το κομμάτι των παιχνιδιών;

το ban δεν επηρεάζει την περιήγηση στο ίντερνετ και στο youtube.αν σε banaroun απλά δεν μπαίνεις psn...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπως ειπα πριν 2 βδομαδες βυθιστηκε η κονσολα μου στο νερο. Λοιπον παιδες σημερα το ανοιξα. Απο τις φωτογραφιρς μπορειτε να δειτε την κατασταση της πλακετας. Πολλες σκουριες βλεπω. Παιζει να το σωσω καπως?

 

-Πρεπει να καθαρισω ολη τη πλακετα με καθαρο (λευκο) οινοπνευμα και μετα τι κανω?

 

-Επισης για να δοκιμασω οταν ερθει η ωρα αν λειτουργει πρεπει να τα κουμπωσω ολα? Ας πουμε αν δε βαλω ανεμηστηρα drivw και βαλω μονο τα βασικα δε θα ανοιγει?

post-40215-0-02444000-1419952880_thumb.jpg

post-40215-0-30777700-1419952992_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι, αφου δεν μπαινεις στο psn

 

 

το ban δεν επηρεάζει την περιήγηση στο ίντερνετ και στο youtube.αν σε banaroun απλά δεν μπαίνεις psn...

 

Σας ευχαριστώ για την βοήθεια.Μία ερώτηση ακόμη.Τον Webman πώς τον περνάμε;Κατέβασα την 1.34 αλλά είναι σε zip αρχείο και όχι σε pkg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπως ειπα πριν 2 βδομαδες βυθιστηκε η κονσολα μου στο νερο. Λοιπον παιδες σημερα το ανοιξα. Απο τις φωτογραφιρς μπορειτε να δειτε την κατασταση της πλακετας. Πολλες σκουριες βλεπω. Παιζει να το σωσω καπως?

 

-Πρεπει να καθαρισω ολη τη πλακετα με καθαρο (λευκο) οινοπνευμα και μετα τι κανω?

 

-Επισης για να δοκιμασω οταν ερθει η ωρα αν λειτουργει πρεπει να τα κουμπωσω ολα? Ας πουμε αν δε βαλω ανεμηστηρα drivw και βαλω μονο τα βασικα δε θα ανοιγει?

 

πρεπει να τα βαλεις ολα επανω,αλλα το βλεπω χλωμο να δουλεψει...

Σας ευχαριστώ για την βοήθεια.Μία ερώτηση ακόμη.Τον Webman πώς τον περνάμε;Κατέβασα την 1.34 αλλά είναι σε zip αρχείο και όχι σε pkg

το ξεζιπαρεις με το winrar και βαζεις το pkg που εχει μεσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπαρχει τροπος να στειλω ρευμα στη πλακετα εξωτερικα χωρις το τροφοδοτικο του γιατι το βλεπω καμμενο? Πιστευω πως η motherboard αν δεν εχει ζημια το τροφοδοτικο σιγουρα θα το αποτελιωσει γιατι η πλακετα του φαινεται πιο καμμενη

post-40215-0-10063100-1420028365_thumb.jpg

post-40215-0-15717400-1420028450_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πρεπει να τα βαλεις ολα επανω,αλλα το βλεπω χλωμο να δουλεψει...

το ξεζιπαρεις με το winrar και βαζεις το pkg που εχει μεσα.

 

Καλησπέρα mikele.Το αρχείο το κατέβασα από εδώ http://www.brewology.com/?p=3036. Το ξεζίπαρα αλλά δεν υπάρχει μέσα αρχείο pkg (παραθέτω και φωτογραφία).Στην έκδοση mod από εδώ http://store.brewology.com/ahomebrew.php?brewid=257 μου κατεβάζει κανονικά το αρχείο pkg αλλά δεν ξέρω αν πρέπει πρώτα να εγκαταστήσω την κανονική και μετά την mod έκδοση.

 

 

post-273518-0-68057100-1420029442_thumb.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά, καλησπέρα και καλή πρωτοχρονιά.

 

 

Πέρασα "ErMaK86 4.66 v1.0" & "mM4.66.06". Τι σημαίνει Cobra Ported; Πως μπορώ να χρησιμοποιήσω εξωτερικό HDD NTFS;

 

Στο googlάρισμα βρήκα το "DarkNet 4.66 COBRA v1.01". Κάνει κάτι παραπάνω; (αν δεν υπάρχει λόγος προτιμώ να μείνω στο πατριωτάκι). Βρήκα επίσης το "prepNTFS v1.01". Μ' αυτό τι παίζει;

 

 

Καλή Χρονιά σε όλους...!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα και Καλή χρονιά. Εχω CFW 4.55 ermak και μου εβγαλε ο multiman οτι εχει μια νεα αναβαθμιση. Αναβαθμίζω τον multiman για να παιζω νεα παιχνίδια ή περναω νεο CFW? και αν ναι ποιο? 

Σας ευχαριστώ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναβαθμιζεις τον ΜΜ οπως και να εχει ασχετα με το firmware που εισαι

Εχει καλυτερη συμβατοτητα η τελευταια του εκδοση. Μπορεις να το κανεις μεσα απο το μενου του ΜΜ

Τωρα αν θες τελευταιο firmware βαζεις

1. Darknet CFW 4.66 σε περιπτωση που θες απλο cfw

2. Ermak 4.66 cobra ported σε περιπτωση που θες cfw με cobra features.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδες να προσθεσω και εγω μια πληροφορια. παρατηρησα οτι αν θες να παιξεις καποιο αυθεντικο παιχνιδι απο xmb πρεπει να εχεις αναβαθμισει στο τελευταιο multiman αλλιως βγαζει error και δεν το τρεχει.

τωρα θα ηθελα να ρωτησω. εχω pro 2015. αν θελω να παιξω online σε σερβερ της konami κινδυνευω απο ban?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...