Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Hacking (ενημερώθηκε 22 Σεπ 2014) v1 [PS3]


mtzs
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τέλος, ένα κακό είναι ότι η κονσόλα ζορίζεται λίγο παραπάνω οπότε και αυξάνονται κάπως οι πιθανότητες για YLOD. Δείτε και εδώ.

Αυτο απο μονο του ειναι σημαντικος παραγοντας πιστευω για να μη μπλεξουμε με το dex, ιδιως οι φατ κονσολες.

 

τα υπολοιπα πολυ σωστα και καλα. μιας και ειμαι σε διακοπες δεν ειχα την δυνατοτητα να το ψαξω αρκετα το θεμα

 

οποτε ακομη στην αναμονη ειμαστε !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

οκ πηγα σε dex 411 φτιαχνω dragon dogma και ενημερωνω!

Ωραίος! Επειδή τα έχω κάνει όλα εκτός από το τελικό βήμα, να φλασαρω δηλαδή το DEX NOR dump, εσύ αυτό το έκανε μέσα από το Linux ή από το multiman;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εμένα το ίδιο μου κάνει! Το θέμα είναι ότι από Linux πρέπει να φλασάρεις ολη τη NOR που θέλει κανά 10λεπτο και φοβάμαι μη γίνει καμιά βλακεία και χρειάζομαι μετά hw flasher για να το επαναφέρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για την ιστορία...σε γενικές γραμμές είναι πρήξιμο. Όσοι φοβάστε για το play σας μην ασχοληθείτε. Το dragons dogma δεν φορτώνει σε εμένα μάλλον λόγο εβοοτ αν έχει κάποιος το μη τροποποιημένο ας μοιραστεί. Το chainsawlolipop δεν έχει ακόμα update οπότε ούτε αυτό φορτωσε.Αν για κάποιο λόγο μπείτε σε debugger boot mode που ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ να μπείτε απλά με κλειστό toplay κρατήστε πατημένο το power για ώσπου να ακουστεί bleep και αφήστε το. καλά σπασίματα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11713881-update-true-blue-jb2-and-ps3-jb2-true-blue-v3-55.jpg

 

Μετά απο τα νέα για τη μετατροπή των PS3 απο CEX σε DEX, αρκετοί νόμιζαν πως η ομάδα πίσω απο το TB Dongle τα παράτησε.

Επι αρκετό καιρό δεν είχαμε και κάποια νέα ή ανακοίνωση απο την ομάδα.

 

Σήμερα όμως τα πράγματα άλλαξαν, και φαίνεται πως η ομάδα, όχι απλά θα συνεχίσει την υποστήριξη, αλλά ετοιμάζουν και μια νέα έκδοση του TrueBlue για να μην υπάρξουν νεώτερα θύματα κλόνων. Επίσης αναφέρουν που θα συνεχιστεί η υποστήριξη του πρώτου ΤΒ με νέα firmware και οτι θα υπάρξουν και νέα ΕΒΟΟΤ λίγο μετά την κυκλοφορία του νέου τους Dongle.

 

Επίσης αναφέρουν πως το site truebluejb2.cc πουλάει κλώνους και οτι η ομάδα δεν φέρει καμία ευθύνη για όσοι έπεσαν θύματα.

 

Ορίστε η ολοκληρωμένη δήλωση της ομάδας.

23 - 7 – 2012

 

The True Blue team will soon be launching an updated version of our dongle, hence our silence and lack of news/updates. The changes include a new style casing to help differentiate clones from the authentic True Blue dongles. The new version dongle will be compatible with EBOOT patches released to date, whilst existing authentic True Blue dongles in the market will continue to be supported in the same firmware releases. You can expect a spate of EBOOT releases shortly after the new version dongle is released. We also plan to include a lot of extra features for our loyal True Blue user base in upcoming firmware releases. which will also function seamlessly on existing authentic True Blue dongles.

 

We would also like to bring to our potential customers and existing users attention that the website: truebluejb2.cc is selling FAKE dongles. We are in no way associated with them nor will we replace or support their fake dongles.

 

Information received suggests that they have not yet cloned our new style packaging, so large qty's of devices in the market which do NOT come packed in the packaging detailed below (30-5-2012 news) are most likely fake. We will continue to monitor the situation daily.

 

The upcoming new firmware releases will also block the clones and help users differentiate fakes from authentic dongles.

 

Upcoming firmware releases will block these fake devices and furthermore EBOOT's will not support the clones. PB2 and JBking clone devices will also be blocked in the future and will not function correctly with our upcoming features!

 

We thank our customers for their continuing support and hope you will enjoy the coming features and EBOOT patches.........

 

The clones sold by truebluejb2.cc can be differentiated by checking the PCB inside the casing using the guide below, as previously posted in news.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδια το resistance 3 παίζει σε 3.55 χωρίς TB; δεν μπορώ να βρω κάποιο fix....

 

Επίσης έσχω πρόβλημα με τον εξωτερικό δίσκο. Φορτώνω παιχνίδια όπως motorstorm apocalypse kai valkyria chronicles και δεν τα βλέπω στο multiman (2.09)...

 

τι φταιει; να περάσω αλλη έκδοση multiman΄και αν ναι απο που

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει παιξει κανεις Downpour τωρα με το fix. Το περασα σε εξωτερικο μαζι με το fix, αλλα ο multiman δεν μου το εμφανιζει στην λιστα με τα παιχνιδια. Περιηγηθηκα μεσω του file manager του multiman και ετρεξα απευθειας το eboot.bin του, αλλα μετα ειχα μαυρη οθονη οταν το εκανα launch απο το xmb...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ερώτηση:

 

Έχω Multiman 2.09 υπάρχει λόγος να πάω σε 4.02;

 

αν περάσω το 4.02 από πάνω κάνει αναβάθμιση και κρατάσει τα settings και το BDEMU που έχω περάσει;

 

είναι καλύτερα να κάνω update μέσα από το ίδιο το multiman (μέσω internet);

 

 

επίσης έχω περάσει κάποια παιχνίδια με το ps3splitter και όταν τα φορτώνω μεταφέρει στον εσωτερικό κάποια αρχεία, αλλά αν καταλαβαίνω καλά όχι όλα, μόνο τα πρωην split σωστά; ;ara to 90% του game Είναι στον εξωτερικό και τα μεγάλα αρχεία στον εσωτερικό; Αυτά από τον εσωτερικό πως τα σβήνω μετά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει κάποιος την υπομονή να μου εξηγείσει τις προϋποθέσεις για να γίνει μία κονσόλα downgrade σε 3.55?

 

Πρέπει το αρχικό firmware της κονσόλας σου να ήταν μικρότερο από 3.55... :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...