Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Hacking (ενημερώθηκε 22 Σεπ 2014) v1 [PS3]


mtzs
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ε, αφού το θέμα το λένε PS3 Hacking. ^_^

 

Κι εγώ πάντως σκέφτομαι πλέον σοβαρά να κάνω το απονενοημένο διάβημα και να περάσω ofw, γιατί σε cfw έχω πάψει πλέον να ελπίζω ό,τι και να λένε οι πειρατές του γλυκού νερού.

 

Αυτο αποφασισα να κανω και γω μετα απο απουσια πανω απο ενα χρονο (στρατος κλπ) και αφου διαπιστωσα πως τα πραγματα στη σκηνη οσο πανε και περιπλεκονται αντι να απλοποιουνται (αντε και λιγο επειδη μου ελειψε το online)

Για το λογο αυτο θα ηθελα τη βοηθεια σας...

1oν, πως μπορω να παω απο CFW (το ειχα αφησει σε 3.55 kmeaw με καποια backup manager και games αποθηκευμενα στον μαμα σκληρο) στο τελευταιο OFW?

και

2ον, θα χρειαστει να σβησω οτιδηποτε ωστε να μην εχω αντιποινα απο την Sony στο online? Τα saves και τα trophies με απασχολουν, τα υπολοιπα ας παρουν π&%λους)

Το εχει κανει κανεις σας, και αν ναι, ειχε τιποτα φασαριες μετα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

κάνε μόνο ένα φορματ το σκληρό, και βάλε ενα δισκάκι με μεγαλύτερο Update και πέρνα το , η σόνυ δεν έχει κάνει ποτέ άτομο Ban ,ακόμα και ίχνη να αφήσει το format(Λογικά γιατί κρατάει settings ,δεν μιλαω για factory reset ,σιγά μην ξαναφτιάχνω τα πάντα απο την αρχή χεχε)κλαιν δεν κάνουν Ban.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Format? Και με τα settings και ιδιαιτερα τα trophies και τα saves δε θα εχω προβλημα?

Εκτος και αν η Sony δινει διαφορετικο νοημα στο format απο αυτο που ξερουμε στα PCs...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχουν οδηγοί για το πώς να πάς σε OFW χωρίς να χάσεις saves/trophies κλπ, και φυσικά να μην μείνουν "κατάλοιπα" απο τις εφαρμογές που είχες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν θελετε μου απαντατε σε αυτο που ρωτησα στην προηγουμενη σελιδα..

και εγω παιζω και εχω πολλα αυθεντικα παιχνιδια .. αρα δεν εισαι μονος σου

 

το οτι λεγεται Haking το θεμα δεν σημαινει πως να παιζετε παιχνιδια τζαμπα..

Το χακ το κανεις για να εχεις και αλλα πλλεονεκτηματα.. τυπου εμιουλεητορς να παιζεις ταινιες διχως σιναβια κλπ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ σωστά, το hacking δεν σημαίνει ντε και σώνει ότι μιλάμε για backup παιχνίδια. Η αλήθεια όμως είναι ότι τη συντριπτική πλειοψηφία των χρηστών αυτό είναι που την ενδιαφέρει κυρίως. Για emulators, media players κλπ υπάρχει και η δυνατότητα των PC, laptop, tablet ή αυτόνομων μηχανημάτων (τώρα πια ακόμα και οι τηλεοράσεις λειτουργούν ως media centers).

 

(Αυτό με το emulation πάντως ρε παιδιά, ποτέ δεν θα μπορέσω να το καταλάβω. Γιατί δηλαδή κάποιος να πάρει Xbox/PS3 για να παίζει χιλιοπαιγμένα games NES/MegaDrive...)

 

Σε γενικές γραμμές πάντως θα συμφωνήσω με την άποψη του skanjos, ότι ο κύριος λόγος για το μη-σπάσιμο του PS3 είναι η κατακερματισμένη hacking σκηνή του. Όπου οι περισσότεροι το μόνο που κοιτάνε είναι το e-penis και να βγάλουν κανα φράγκο με τα USB dongles.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Cex to Dex.

Kάνεις τη κονσόλα σου dev kit. Αλλά δεν έχεις πρόσβαση online απ' όσο διάβασα.

 

Λες και καταλαβαίνω τώρα εγώ από αυτά...

 

http://ps3jailbreak-greece.blogspot.gr/2012/07/kotaku-sony-dex.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Cex είναι οι κονσόλες που κυκλοφορούν στην αγορά (retail).

Dex είναι οι κονσόλες που δίνονται σε studio για ανάπτυξη παιχνιδιών (developer kit).

 

Bρέθηκε τρόπος να κάνεις μετατροπή τη κονσόλα σου σε dev kit και να παίζουν τα καινούργια παιχνίδια που θέλουν update μέχρι και 4.11.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...