Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Hacking (ενημερώθηκε 22 Σεπ 2014) v1 [PS3]


mtzs
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Διάβασα παραπάνω ότι βγήκε για 4.20 και το έβαλα...

 

Και τώρα μπήκα κανονικά (νομίζω δηλαδή) και κατεβάζω το 1.09 update για το Uncharted 2.

 

Απλά επειδή δεν έχω εμπειρία ποια παίζουν online με το kmeaw 3.55 γιαυτό ρωτάω μήπως μπορείτε να μου προτείνετε τίποτα...:)

 

σελιδα 529 ποστ 5287

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ήθελα να δώσω λινκ του post αλλά κάτι δε δουλεύει καλά.

 

Αυτό είναι το τελικό λινκ πάντως:

http://www.ps3iso.com/playstation-news/133198-list-games-online-working-fine.html

 

Αυτό το spoofer όμως δεν λειτουργεί πια. Δεν ξέρω αν υποστηρίζονται τα παιχνίδια που υποστηρίζονταν σε αυτό στο 4.20.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδια.

Σαν νεος με playstasion 3 θα ηθελα να ρωτησω μερικα πραγματα.

Το jailbreak τι ακριβως μας προσφερει?

Εχω ενα ps3 4.11.

Μπορει να γινει και ποια τα συν και πλυν?

Ευχαριστω εκ των προτερων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι εννοεις backup παιχνιδιων?

τωρα σαυτο το firmire που ειμαι τι να κανω?να μεινω ή να αναβαθμισω μεσω ιντερνετ?

βρηκα κατι σελιδες που βαζω σενα USB ενα αρχειο αλλα δεν μου το αναγνωριζει το ps3 ωστε να γινει jailbreak.

Ευχαριστω για την γρηγορη απαντηση σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε μπορεις να κανεις τιποτα στο firmware που εισαι !!!

Να μη βαζεις αρχεια αμφιβολου προελευσεως στο ps3 γιατι το μονο που θα καταφερεις ειναι να το μπρικαρεις και να κολλησει εντελως. μετα βγαινει και εκτος εγγυησης αν το πας στο service. Κυκλοφορουν παρα πολλα fake αρχεια που λενε οτι ξεκλειδωνουν το πσ3 αλλα δυστυχως η 4.11 δε ξεκλειδωνει με τιποτα.

αναβαθμισε !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με την τελευταια εκδοση ΜΜ 4.04.03 παρατηρησα πολλα προβληματα στη συνδεση με ftp

Συχνες διακοπες, αργουν αρχεια να μεταφερθουν, χανει αρχεια.

παρατηρησε - δοκιμασε καποιος αυτη την εκδοση; ειχε αναλογα προβληματα σε ftp file transfer;

Φυσικα η λυση δοθηκε με openPS3ftp το οποιο ηταν καθολα σταθερο, αλλα νομιζω οτι ειναι αξιο αναφορας αν συμβαινει αυτο με τον ΜΜ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...