Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Hacking (ενημερώθηκε 22 Σεπ 2014) v1 [PS3]


mtzs
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εγω παντως τα trophies τα εκανα sync

 

αυτος πως μπορει ακριβως να γινει επειδη παλαιοτερα ειχα κανει format με αποτελεσμα να χασω ολα τα trophies.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δεν είναι μόνο αυτό. Τα περισόττερα παιχνίδια για να λειτουργήσουν τα dlc θέλουν να γίνουν και update (πχ από έκδοση 1.00 σε 1.02 ) οπότε και αν γίνει δεν θα λειτουργούν μετά με το ΤΒ. Για να έχεις dlc στα games που έιναι άνω του 3.55 θα πρέπει να βγάλουν και τα patch τους σε TB compatible

 

Μπορείς να παίξεις και online με αυτό έτσι? Δεν πιστεύω να είναι μόνο για να κατεβάσεις DLC.

 

Στηλη game του ΧΜΒ, επιλεγεις trophies πατας τριγωνο και sync

 

Αυτό μπορούμε να το κάνουμε και εμείς με cfw?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι και στα 2 αρκει να εγκαταστησεις το προγραμμα που επιτρεπει την online προσβαση

Μπορεις να παιξεις τα παιχνιδια που δε χρειαζονται επιπλεον update και το τελευταιο τους ειναι συμβατο με την 3.55 (ας πουμε το U2 θυμαμαι οτι ηταν) αντιθετα το GT5 λογικα δε θα τρεχει γιατι χρειαζεται το τελευταιο update που δεν ειναι συμβατο με 3.55

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι μόνο αυτό. Τα περισόττερα παιχνίδια για να λειτουργήσουν τα dlc θέλουν να γίνουν και update (πχ από έκδοση 1.00 σε 1.02 ) οπότε και αν γίνει δεν θα λειτουργούν μετά με το ΤΒ. Για να έχεις dlc στα games που έιναι άνω του 3.55 θα πρέπει να βγάλουν και τα patch τους σε TB compatible

 

Για να παίξεις online πρέπει να κάνεις update στην τελευταία έκδοση του παιχνιδιού ή όχι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι, αλλα υπαρχουν πολλα παιχνιδια που δεν εχουν updates περαν του 3.55

Killzone2 (το 3 δε θυμαμαι) τα παλια COD, το U2 to PES11, RDR και παρα πολλα αλλα (παλια κυριως)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι, αλλα υπαρχουν πολλα παιχνιδια που δεν εχουν updates περαν του 3.55

Killzone2 (το 3 δε θυμαμαι) τα παλια COD, το U2 to PES11, RDR και παρα πολλα αλλα (παλια κυριως)

 

Από αυτά θα με ενδιέφερε μόνο το U2 και το RDR. Άμα δεν υπήρχε ο κίνδυνος του ban θα το έκανα. :rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπιος είναι έξω απο το χορό πολλά τραγούδια ξέρει.Να χαρακτηρίζεις ηλίθιους κάποιους που προσπαθούν να κάνουν να παίζεις χωρίς να πληρώνεις και χωρίς να πληρώνονται και αυτοί γι'αυτό είναι εύκολο.Αν νομίζεις ότι είναι τόσο εύκολο δοκίμασε εσύ να το κάνεις.

 

Πρωτον, μιλαω αρκετες φορες με ατομο συγκεκριμενο της ps3 scene που τα χωνει γερα σε αρκετους.Δευτερον, αυτο που εγινε τωρα ειναι η ηλιθιοτητα στο μεγαλειο της.Μαλλον δεν γνωριζεις για το θεμα και το βλεπεις επιφανειακα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακουσα πως αν εχεις ηδη spoofer τρως semibrick. Τι ειναι αυτο? Εγω δλδ που εχω μια παλιοτερη του εκδοση τι πρεπει να κανω για να ειμαι κομπλε. Αν θυμαμαι καλα μεσα εχει ενα μενου που το σβηνει. Οποτε πρεπε πρωτα να το σβησω μεσα απο την εφαρμογη, να διαγραψω την παλια εφαρμογη και να περασω και ενεργοποιησω με την καινουρια?

 

Επειτα trophies Μπορεις να μαζεψεις κανονικα μολις μπεις, σωστα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην το βαζετε ρε παιδια.Για ποιο λογο να το βαλετε?Για να παιξετε για καμια εβδομαδα 2-3 παιχνιδια online?Ηδη ετοιμαζει νεο OFW η $ony.Θα φατε και το ban σας και θα ησυχασετε.Δεν υπηρχε κανενα νοημα σε αυτη την κινηση.Μαγκια, κλανια και κλουβια μυαλα στην Ps3 scene.Ισα ισα να "τσατισουν"¨την εταιρια και να βγαλουν μερικα χρηματα οι CoD hackers.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακουσα πως αν εχεις ηδη spoofer τρως semibrick. Τι ειναι αυτο? Εγω δλδ που εχω μια παλιοτερη του εκδοση τι πρεπει να κανω για να ειμαι κομπλε. Αν θυμαμαι καλα μεσα εχει ενα μενου που το σβηνει. Οποτε πρεπε πρωτα να το σβησω μεσα απο την εφαρμογη, να διαγραψω την παλια εφαρμογη και να περασω και ενεργοποιησω με την καινουρια?

 

Επειτα trophies Μπορεις να μαζεψεις κανονικα μολις μπεις, σωστα?

 

Αν εχεις ηδη spoofer και περασεις πανω απο αυτο το καινουριο τρως semibrick που σημαινει οτι πρεπει να εγκαταστησειςεκ νεου ofw και μετα cfw. Μικρη η ζημια

Πρωτα απενεργοποιεις το παλιο spoofer μετα το κανεις uninstall και μετα εγκαθιστας το καινουριο 4.11 και το ενεργοποιεις

Μετα την ενεργοποιηση του νεου spoofer η κονσολα κανει reboot και κανεις signin στο πσν

Τα trophies συγχρονιζονται κανονικα αφου τα επιλεξεις απο το ΧΜΒ και μετα πατας τριγωνο και επιλεγεις συγχρονισμο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ok κατανοητο. Επισης κατι ειχα ακουσα οτι πρεπει να αλλαξουμε password, επειδη εμεις με την 3.55 δεν εχουμε μπει σε SEN, σωστα.

 

Επισης τωρα θυμηθηκα οτι το Uncharted 3 πρεπει να ειχε βγαλει ενα αχρηστο 1.02 patch, που ηταν >3.55, οπτοε λογικα δεν θα παιζει Online? Γμτ και περιμενα πως και πως να μπω γιατι μου λειπει το multiplayer trophy για να το κανω platinum... :(

 

EDIT: Παταω στο λινκ που μου στελνει η sony για αλλαγη κωδικου και μου βγαζει server not found.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απο pc μπες και αλλαξε κωδικους

 

Απο PC μπαινω. Οταν παταω το λινκ που μου στελνει η sony στο Mail Μου για την αλλγη κωδικου, μου βγαζει server not found. Μηπως ξεκινησαν ηδη οι διαδικασιες για να το μπλοκαρουν?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...