Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Hacking (ενημερώθηκε 22 Σεπ 2014) v1 [PS3]


mtzs
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 11,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Η διαδικασία είναι πανεύκολη αρκεί να έχει firmware 3.55 και κάτω. Αλλιώς δεν γίνεται. Έτσι βέβαια ξεχνάς online και τα games που βγήκαν από το καλοκαίρι του 2011 και μετα (πλην κάποιων εξαιρέσεων όπως uncharted 3, FIFA 12, battlefield 3)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσεις τι απο τα δυο προτιματε;

 

Να πω οτι εχω το ps3 slim εδω και 2 χρονια και δεν εχω ασχοληθει μαζι του πανω απο 10 ωρες.. Ισως με συμφαιρει να το χακαρω και να του φορτωνω παιχνιδακια.

 

Η διαδικασια ειναι ευκολη; Υπαρχει πιθανοτητα να το χαλασω; Μπορω εαν καποτε το θελησω, να το επαναφερω, ωστε να παιζω online;

 

Αφου οπως λες δεν πολυ ασχολεισαι μαζι του και δεν πολυπαιζεις online θα σε συμβουλευα να το χακαρεις εφοσον εχεις ofw μικροτερο του 3.55 φυσικα. Η διαδικασια δεν ειναι ευκολη αλλα ουτε και πολυ δυσκολη και θα σου συνιστουσα πρωτα να διαβασεις προσεκτικα τους οδηγους φλασαρισματος που υπαρχουν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η διαδικασία είναι πανεύκολη αρκεί να έχει firmware 3.55 και κάτω. Αλλιώς δεν γίνεται. Έτσι βέβαια ξεχνάς online και τα games που βγήκαν από το καλοκαίρι του 2011 και μετα (πλην κάποιων εξαιρέσεων όπως uncharted 3, FIFA 12, battlefield 3)

Τα επομενα παιχνιδια γιατι οχι; Περιμενουμε να τα σπασουν ή δε θα μπορεσουμε να τα παιξουμε ποτε;
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί από το καλοκαίρι του '11 και μετά, τα περισσότερα παιχνίδια απαιτούν firmware 3.56 και πάνω. Ελάχιστα απ' αυτά έχουν σπάσει, με κλασικό παράδειγμα το Uncharted 3. Για αρκετά από τα υπόλοιπα (όχι όλα όμως) υπάρχει η λύση του True Blue.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί από το καλοκαίρι του '11 και μετά, τα περισσότερα παιχνίδια απαιτούν firmware 3.56 και πάνω. Ελάχιστα απ' αυτά έχουν σπάσει, με κλασικό παράδειγμα το Uncharted 3. Για αρκετά από τα υπόλοιπα (όχι όλα όμως) υπάρχει η λύση του True Blue.

 

Για την χρήση του True Blue είναι απαραίτητο το jailbreak?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκεφτομαι να χωρισω τον εξωτερικο μου σε 2 partition. Ενα fat για συμβατοτητα και ενα ntfs για τα μεγαλα αρχεια. Αν το κανω αυτο το PS3 θα μπορει εστω να βλεπει το fat partition (Σε XMB/Multiman/Showtime) ή θα δεχεται ολον τον δισκο ως αγνωριστο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν παιδιά επικοινώνησα με το ebw μέσω live συνομιλίας για το true blue και μου είπαν θα υπάρξει παραλαβή του προϊόντος εντός του μήνα. Άντε να δούμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπερα παιδια,επειδη εχω χασει λιγο την μπαλα με το πσ3 θελω να ρωτησω 5 πραγματα.

Εχω 3,55 κεμαω και περιμενω οπως ολοι μας το απντεητ για 3,55-3,7τοσο?

Γιατο ΠΕΣ12 δεν τρελαινομαι αλλα σαν παιδι και εγω θελω να μαζεψω 3-4 κρεμανταλαδες να παιξουμε προ.

Γενικα θελω να ρωτησω τι παιχνιδια θα μπορουμε να παιξουμε το το ΤΒ και αν θα παιζουν τα παλια απο το γκαια.

Επισης πως θα παιξει το προ πχ,θελει να παρω αυθεντικο,να κανω κοπι απο σεβεν η να κατεβασω?

Συμφερει καλυτερα απο εξωτερικο η απο ημπο το ΤΒ?Λεει και φρεε σιπινγκ στο λαιτταηκ,ισχυει?

Μπηκα στο τρυπακι γιατι δεν βλεπω μελλον στην τζμμ σκηνη...Και τελειωνει και το αντσα το 3 τωρα

και δεν θα εχω τι να παιξω...

Λετε πως γινειται να ξανα γυρισω στα λογισμικα,αλλα κατα ποσο ειναι ευκολο αυτο?

Βαζω το στικακι και εχω 3,55 ΤΒ και μετα αν θελω βαζω δικο μου στικ με 3,55 κεμαω και ξανα γυρναω?

Αυτα,αμα θυμηθω και κατι αλλο θα ρωτησω :D

Καλως ορισα :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδια,επειδη εχω χασει λιγο την μπαλα με το πσ3 θελω να ρωτησω 5 πραγματα.

Εχω 3,55 κεμαω και περιμενω οπως ολοι μας το απντεητ για 3,55-3,7τοσο?

δεν υπαρχει καμια εξελιξη...βαλε τρουμπλου

 

 

Γιατο ΠΕΣ12 δεν τρελαινομαι αλλα σαν παιδι και εγω θελω να μαζεψω 3-4 κρεμανταλαδες να παιξουμε προ.

αν αγορασεις απο λαιτεικ, το προ παιζει μονο απο πειρατικο δισκακι προς το παρον

 

Γενικα θελω να ρωτησω τι παιχνιδια θα μπορουμε να παιξουμε το το ΤΒ και αν θα παιζουν τα παλια απο το γκαια.

http://www.pshomebrew.net/wiki/PS3_Backup_Compatibility_List

στη δεξια στηλη λεει τα επιπλεον παιχνιδια που υποστηιζει το τρουμπλου, ολα τα παλια παιζουν κανονικα...

Επισης πως θα παιξει το προ πχ,θελει να παρω αυθεντικο,να κανω κοπι απο σεβεν η να κατεβασω?

Συμφερει καλυτερα απο εξωτερικο η απο ημπο το ΤΒ?Λεει και φρεε σιπινγκ στο λαιτταηκ,ισχυει?

Μπηκα στο τρυπακι γιατι δεν βλεπω μελλον στην τζμμ σκηνη...Και τελειωνει και το αντσα το 3 τωρα

και δεν θα εχω τι να παιξω...

 

 

ειπαμε παρε προ δισκακι απο λαιτεικ, δεν θα λεμε τα ιδια...υπαρχει μια φημη οτι θα ειναι στο επομενο πακετο παιχνιδιων που θα κυκλοφορησουν και το προ, αλλα προς το παρον ειναι μονο φημη...

 

Λετε πως γινειται να ξανα γυρισω στα λογισμικα,αλλα κατα ποσο ειναι ευκολο αυτο?

Βαζω το στικακι και εχω 3,55 ΤΒ και μετα αν θελω βαζω δικο μου στικ με 3,55 κεμαω και ξανα γυρναω?

 

οπως εβαλες το κμαου, βαζεις και το τρουμπλου φιρμγειρ και το αντιστροφο...

 

Αυτα,αμα θυμηθω και κατι αλλο θα ρωτησω :D

 

ρωτα

[/b

]Καλως ορισα :P

 

καλως οριδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω για την αμεση απαντηση,αλλα,θα ξανα ρωτησω το ιδιο πργαμα :P

Λες δηλαδη πως το ΤΒ απο οπου και να το παρω θελω το ΠΡΟ απο λαιτεικ...

Οποτε θα τα παρω και τα δυο απο εκει,τωρα κατα ποσο θα αργησουν και αν εχουν μεταφορικα,δεν ξερεις φανταζομαι.

 

υπαρχει μια φημη οτι θα ειναι στο επομενο πακετο παιχνιδιων που θα κυκλοφορησουν και το προ, αλλα προς το παρον ειναι μονο φημη...

Αυτο δεν το επιασα.

 

 

Και τελος πες πως παρω το ΤΒ και θελω να παιξω και αλλο παιχνιδι που παιζει μονο με αυτο,θε θελω το αντιστοιχο πειρατικο δισκακι μετα??Δν συμφερει μου φαινεται το ΤΒ τοτε...

 

Ευχαριστω και παλι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω για την αμεση απαντηση,αλλα,θα ξανα ρωτησω το ιδιο πργαμα :P

Λες δηλαδη πως το ΤΒ απο οπου και να το παρω θελω το ΠΡΟ απο λαιτεικ...

http://lightake.com/detail.do/sku.PE2012_for_PS3-48581

ειναι ειδικο δισκακι, παιζει μονο με το true blue, δεν ειναι το αυθεντικο

Οποτε θα τα παρω και τα δυο απο εκει,τωρα κατα ποσο θα αργησουν και αν εχουν μεταφορικα,δεν ξερεις φανταζομαι.

δεν εχω ιδεα

 

 

υπαρχει μια φημη οτι θα ειναι στο επομενο πακετο παιχνιδιων που θα κυκλοφορησουν και το προ, αλλα προς το παρον ειναι μονο φημη...

Αυτο δεν το επιασα.

http://ps3jailbreak-greece.blogspot.com/2012/05/eboot-true-blue_18.html

 

Και τελος πες πως παρω το ΤΒ και θελω να παιξω και αλλο παιχνιδι που παιζει μονο με αυτο,θε θελω το αντιστοιχο πειρατικο δισκακι μετα??Δν συμφερει μου φαινεται το ΤΒ τοτε...

http://www.ps3scenefiles.com/category.php?id=1

ολα αυτα τα παιχνιδια, γυρω στα 130, δεν θελουν κανενα δισκακι και δεν παιζουν χωρις true blue. Ειναι 5-6 παιχνδια οπως το προ, που προς το παρον παιζουν μονο απο δισκακι

 

 

Ευχαριστω και παλι.

δεν κανει τιποτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...