Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Hacking (ενημερώθηκε 22 Σεπ 2014) v1 [PS3]


mtzs
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόνο από Ελλάδα αγοράζεις δηλαδή; Στο paypal φαίνεται μόνο το ποσό που πληρώνεις και όχι ο τρόπος (πιστωτική,χρεωστική,τραπεζικος λογαριασμος), μπορείς επίσης αν κάτι δεν παέι καλά να ανοίξεις case και να πάρεις τα λεφτά σου πίσω. Στην τελική μπορείς να χρησιμοποιήσεις και prepaid πιστωτική με όσα λεφτά θες μέσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μόνο από Ελλάδα αγοράζεις δηλαδή; Στο paypal φαίνεται μόνο το ποσό που πληρώνεις και όχι ο τρόπος (πιστωτική,χρεωστική,τραπεζικος λογαριασμος), μπορείς επίσης αν κάτι δεν παέι καλά να ανοίξεις case και να πάρεις τα λεφτά σου πίσω. Στην τελική μπορείς να χρησιμοποιήσεις και prepaid πιστωτική με όσα λεφτά θες μέσα.

 

Δεν έχω αγοράσει ποτέ από εξωτερικό. Άμα ήταν να πάρω ps3 για online θα αγόραζα από zavvi τα παιχνίδια με prepaid. :rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Btw. το Amazon δεν υποστηρίζει paypal. Χρειάζεται υποχρεωτικά πιστωτική (άντε και prepaid), οπότε αν υπάρχει κόλλημα σε αυτό το θέμα δεν υπάρχει εναλλακτική. Ακόμα κι έτσι όμως, οι τύποι συνήθως λειτουργούν υποδειγματικά και αν υπάρξει πρόβλημα σού επιστρέφουν τα λεφτά με συνοπτικές διαδικασίες.

 

To δε Paypal συνεργάζεται με τα πάντα. Μπορείς πχ. να φορτώσεις την prepaid με λεφτά, να τη δηλώσεις στο paypal και να κάνεις την αγορά σου μέσω αυτού. Το Paypal αποτελεί τόσο μεγάλη εγγύηση για την οποιαδήποτε αγορά, που και μόνο να το υποστηρίζει ως τρόπο πληρωμής το εκάστοτε κατάστημα, συνήθως σημαίνει ότι πρόκειται για σοβαρό πωλητή και όχι απατεώνα.

 

Προσωπικά έχω ελαττώσει τις αγορές από Ελλάδα στο ελάχιστο δυνατό. Τώρα τελευταία ακόμα και κομμάτια για PC να θέλω να αγοράσω, τα παραγγέλνω απ' έξω. Για ρούχα, παπούτσια, γκατζετάκια, βιβλία, καλλυντικά κλπ. δεν το συζητάω, τα πάντα από εξωτερικό σε ασύγκριτα καλύτερες τιμές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι ακριβώς σας χαλάει ή φοβάστε τόσο με τις κάρτες; Πες πιστωτική πάει στο διάολο, δεν εμπιστεύετε την αυτοσυγκράτησή σας, περιπλέκεται το ζήτημα.

Με μια χρεωστική τι έχετε να φοβηθείτε; Ειδικά από καταστήματα όπως το Amazon;

Χρόνια αγοράζω, κι εγώ και όλοι μου οι γνωστοί, έτσι, κανένας δεν έχει αντιμετωπίσει ποτέ πρόβλημα. Στη χειρότερη, αν γίνει καμιά χοντρή στραβή και κλαπούν στοιχεία, λες στην τράπεζα (αν δε σε προλάβει και σε ρωτήσει εκείνη πρώτα) ότι η χρέωση δεν είναι δική σου, ακυρώνεις την κάρτα και καθάρισες.

 

Ξεκολλήστε λίγο, για το συμφέρον σας ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι ακριβώς σας χαλάει ή φοβάστε τόσο με τις κάρτες; Πες πιστωτική πάει στο διάολο, δεν εμπιστεύετε την αυτοσυγκράτησή σας, περιπλέκεται το ζήτημα.

Με μια χρεωστική τι έχετε να φοβηθείτε; Ειδικά από καταστήματα όπως το Amazon;

Χρόνια αγοράζω, κι εγώ και όλοι μου οι γνωστοί, έτσι, κανένας δεν έχει αντιμετωπίσει ποτέ πρόβλημα. Στη χειρότερη, αν γίνει καμιά χοντρή στραβή και κλαπούν στοιχεία, λες στην τράπεζα (αν δε σε προλάβει και σε ρωτήσει εκείνη πρώτα) ότι η χρέωση δεν είναι δική σου, ακυρώνεις την κάρτα και καθάρισες.

 

Ξεκολλήστε λίγο, για το συμφέρον σας ;)

 

Οντως ορισμενοι κανουν σαν τον κολλημενο 70χρονο πατέρα μου :P Φοβουνται και την σκια τους σε οτι εχει να κανει με πιστωτικη/χρεωστικη και online αγορες :P Αστους να δινουν 60αρια στο πλαισιο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αποφάσισα και εγώ την αγορά του TB. μπορείτε να μου πείτε από που να το αγοράσω (2-3 links) και από που βλέπω/κατεβάζω τα updates του TB?

γενικά τα καινούρια παιχνίδια τα παίζει με το TB?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αποφάσισα και εγώ την αγορά του TB. μπορείτε να μου πείτε από που να το αγοράσω (2-3 links) και από που βλέπω/κατεβάζω τα updates του TB?

γενικά τα καινούρια παιχνίδια τα παίζει με το TB?

 

Ψάξε στο skroutz για αγορά. Για παιχνίδια και patches στο παρακάτω link:

 

http://www.truebluejb2.com/patches.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Lego Pirates Of The Caribbean τρέχει σε 3.55 custom firmware

 

lego-pirates-of-the-caribbean-walkthrough-box-artwork-small.jpg

 

 

Επιτέλους είχαμε μετά από πάρα πολύ καιρό νέα κυκλοφορία από την ομάδα Duplex γιατί είχαμε αρχίσει να απελπιζόμαστε.Το παιχνίδι βέβαια δε λέει πολλά αλλά τουλάχιστον βλέπουμε ότι πάλι κάτι κινείται..Το Lego Pirates Of The Caribbean τρέχει λοιπόν σε 3.55 custom firmware κι έτσι μπορείτε να απολαύσετε το backup του νόμιμα αγορασμένου παιχνιδιού σας στο PS3 σας με custom firmware.

 

Πηγή: ps3jailbreak-greece

 

Το έχω τερματίσει στο PC. Λέτε να το παίξω και στο ps3? Θα έχει καμία διαφορά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω μεινει 100 σελιδες πισω! Εχουμε κατι νεο σχετικα με το hacking; Μπορουμε να εχουμε και το online κομματι; Ο τροπος για να χακαρεις το ps3 εγινε πιο απλος ή οχι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Online όχι. Αυτή τη στιγμή η μόνη ρεαλιστική λύση είναι το USB στικάκι True Blue και οι κλώνοι του. Δεν υπάρχει άλλη χειροπιαστή εξέλιξη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω μεινει 100 σελιδες πισω! Εχουμε κατι νεο σχετικα με το hacking; Μπορουμε να εχουμε και το online κομματι; Ο τροπος για να χακαρεις το ps3 εγινε πιο απλος ή οχι;

 

Ποτέ μην ελπίζεις για cfw και online μαζί. Είναι απλά απίθανο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποτέ μην ελπίζεις για cfw και online μαζί. Είναι απλά απίθανο!

 

ετσι αυτο το πραγμα αφου δεν εχει γινει εδω και τοσο καιρο δεν θα συμβει ποτε...!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσεις τι απο τα δυο προτιματε;

 

Να πω οτι εχω το ps3 slim εδω και 2 χρονια και δεν εχω ασχοληθει μαζι του πανω απο 10 ωρες.. Ισως με συμφαιρει να το χακαρω και να του φορτωνω παιχνιδακια.

 

Η διαδικασια ειναι ευκολη; Υπαρχει πιθανοτητα να το χαλασω; Μπορω εαν καποτε το θελησω, να το επαναφερω, ωστε να παιζω online;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...