Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Hacking (ενημερώθηκε 22 Σεπ 2014) v1 [PS3]


mtzs
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα. Εχω PS3 με εκδοση 4.0~~ . Το True Blue Dongle δουλευει σε αυτη την εκδοση; Αν ναι, μπορειτε να μου πειτε περισσοτερες λεπτομερειες γι'αυτο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλησπερα. Εχω PS3 με εκδοση 4.0~~ . Το True Blue Dongle δουλευει σε αυτη την εκδοση; Αν ναι, μπορειτε να μου πειτε περισσοτερες λεπτομερειες γι'αυτο;

 

οχι φιλε δε δουλευει, και δεν μπορεις να κανεις κατι γι αυτο

το ΤΒ δουλευει μονο σε 3.55 cfw. εκδοση προγενεστερη απο αυτη που εχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα και απο μενα. Εχω ενα ps3 slim v3.21 αν θυμαμαι καλα, τι μου προτεινετε να κανω και πως;

Εχω μεινει πολυ πισω οπως καταλαβαινετε...

Αν βαλω τη cfw3.55 τα ηδη υπαρχοντα original δισκακια που εχω θα παιζουν κανονικα?

Για το στικακι παντως δεν το σκεφτομαι ακομη, θα δειξει το μελλον.

 

Σας ευχαριστω εκ των προτερων!

 

Αποστολή από το GT-S5830 με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα και απο μενα. Εχω ενα ps3 slim v3.21 αν θυμαμαι καλα, τι μου προτεινετε να κανω και πως;

Εχω μεινει πολυ πισω οπως καταλαβαινετε...

Αν βαλω τη cfw3.55 τα ηδη υπαρχοντα original δισκακια που εχω θα παιζουν κανονικα?

Για το στικακι παντως δεν το σκεφτομαι ακομη, θα δειξει το μελλον.

 

Σας ευχαριστω εκ των προτερων!

 

Αποστολή από το GT-S5830 με τη χρήση Insomnia App

 

Θα βαλεις πρωτα την ofw 3.55 και μετα καπακι πανω απο αυτην την cfw3.55 KMEAW

Ναι θα παιζουν ολα οσα εχεις λογικα, αρκει να μην κανεις αναβαθμιση σε νεοτερη εκδοση του παιχνιδιου, αν και στα περισσοτερα και αναβαθμιση να κανεις παλι θα παιζουνε

αν θες ανεφερε ποια εχεις να σου πω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα βαλεις πρωτα την ofw 3.55 και μετα καπακι πανω απο αυτην την cfw3.55 KMEAW

Ναι θα παιζουν ολα οσα εχεις λογικα, αρκει να μην κανεις αναβαθμιση σε νεοτερη εκδοση του παιχνιδιου, αν και στα περισσοτερα και αναβαθμιση να κανεις παλι θα παιζουνε

αν θες ανεφερε ποια εχεις να σου πω

 

Την 3.55 ofw θα την βαλει μεσω update ps3 η θα την κατεβασει απο το νετ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα παντα ολα στο ΠΣ3 μπαινουν μεσω usb stick αφου τα εχουμε κατεβασει στο υπολογιστη μας

Αν οποιοσδηποτε κανει το λαθος να κανει update via internet sto PS3 του, τοτε bye bye cfw

Δεν γινεται να μπει ofw3.55 μεσω internet update απο το ΠΣ3. Παει αυτοματως 4.11

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα βαλεις πρωτα την ofw 3.55 και μετα καπακι πανω απο αυτην την cfw3.55 KMEAW

Ναι θα παιζουν ολα οσα εχεις λογικα, αρκει να μην κανεις αναβαθμιση σε νεοτερη εκδοση του παιχνιδιου, αν και στα περισσοτερα και αναβαθμιση να κανεις παλι θα παιζουνε

αν θες ανεφερε ποια εχεις να σου πω

 

Φίλε μου καλημέρα και σε ευχαριστώ για την άμεση απάντηση σου.

 

Κατά κύριο λόγο παίζω το παγκόσμιο buzz με παρέα [ μετά το σπάσιμο, γνωρίζεις αν υπάρχει & παίρνει update αυτό manually με κάποιο τρόπο??? ]

και έχω και κάτι δισκάκια στη ζελατίνα τους ακόμη (god of war 3, killzone 2, lost planet 2, music buzz) γιατί δε παίζουν με τη δικια μου version απο όσο ξέρω. Δεν το έχω κάνει απο internet επιτηδες για να περάσω αυτο που θέλω εγώ. Νομίζω οτι ήρθε η ώρα...

Γιαυτο ρωτάω εσάς τους εμπειρότερους. Βάζοντας την cfw 3.55 KMEAW [ αν μπορεις να μου στείλεις PM με περισσότερες πληροφορίες θα ειμαι ευγνωμων] χάνω κάτι στη λειτουργηκότητα του PS3 όπως

- το media player που έχει,

- το να βλέπει share folders απο το δίκτυο,

- το PS3 Media Server που έχω εγκαταστημενο στα PC θα συνεχίσει να λειτουργεί οπως πριν?

- τα γνήσια δισκακια θα παιζουν με το ιδιο τρόπο οπως πριν (δηλ. βαζοντας το δισκακι μεσα, το διαβαζει μόνο του κτλ)

-γενικα αλλάζει κατι στα μενου του, πρεπει να ξερω κατι παραπανω, (ξέρω οτι χανω το online game αλλα δε με νοιαζει)?

 

Sorry αν σας κούρασα... αλλα δεν είμαι σχετικός...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το media player του ps3 παιζει κανονικα και σε cfw, αλλα υπαρχει και η επιλογη του showtime που ειναι ενας media player που υποστηριζει περισσοτερα αρχεια(mkv κτλ) και εξωτερικους υποτιτλους, οποτε θα σε βολευει περισσοτερο για τις ταινιες...αν εχεις π.χ. κανα στικακι μπορεις να βαζεις τις ταινιες σου εκει ή αν παρεις καναν εξωτερικο σκληρο(που λογικα θα τον χρειαστεις ετσι και αλλιως, γιατι ειναι περιορισμενη η χωρητικοτητα του σκληρου του ps3)

 

το media server δουλευει κανονικα, αν επιμενεις να το χρησιμοποιεις.

 

γνησια δισκακια παιζουν μονο τα παλιοτερα παιχνιδια, παιχνιδια που κυκλοφορησαν το τελευταιο χρονο(περιπου) απαιτουν firmware μεγαλυτερο απο το 3.55, οποτε με το που τα βαλεις σου ζηταν να κανεις αναβαθμιση(αν κανεις αναβαθμιση, δεν εχεις cfw)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ολα τα παιχνιδια που εχεις θα σου παιζουν κανονικα (και το buzz) με τα ιντερνετ updates τους

Ολα οσα ανεφερες θα συνεχισεις να τα εχεις και να λειτουργουνε κανονικα (PS3 Media Server, Media Player, γνησια δισκακια)

Δεν αλλαζει κατι στο μενου και θα εχεις και εναν πολυ καλυτερο Media Player τον showtime που θα μπορεις να παιζεις με στικακι usb αρχεια video

Μονο online δε θα εχεις

Περισσοτερες πληροφοριες με π.μ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλοι μου σας ευχαριστώ και πάλι για τις απαντήσεις σας.

Βασικά έχω εναν NAS στο δικτυο μονίμως και απο εκεί κάνω streaming χρησιμοποιώντας το PS3 να τις βλέπω.

Το PS3 media server το χρησιμοποιώ οταν εχω ανοικτο το pc και η ταινια ειναι σε δισκο του PC. Στικακι με ταινιες πανω στο PS3 σπανια βλεπω.

Αν το showtime υποστηριζει / βλεπει το NAS μεσω δικτύου τότε δεν έχω λογια.... και γιατι καθομαι ακόμη....??? :rolleyes::rolleyes:

 

Με εκτίμηση,

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι αποσταση ειναι το ps3 απο το pc?εμενα το wireless με το pms μου την εσπαγε λογω διακοπων σε hd αρχεια, βαζω τις ταινιες στιν εξωτερικο σκληρο και ειμαι ανετος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι αποσταση ειναι το ps3 απο το pc?εμενα το wireless με το pms μου την εσπαγε λογω διακοπων σε hd αρχεια, βαζω τις ταινιες στιν εξωτερικο σκληρο και ειμαι ανετος

δεν streamαρει καλα με το wireless γιαυτο και ειχες κολληματα, καλη δουλεια θα εκανες με ενα καλωδιο ethernet ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν streamαρει καλα με το wireless γιαυτο και ειχες κολληματα, καλη δουλεια θα εκανες με ενα καλωδιο ethernet ;)

 

ναι ρε, ξερω, αλλα το να εχω απλωμενο 15 μετρα καλωδιο μεσα στο σπιυι, δεν βολευει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι ρε, ξερω, αλλα το να εχω απλωμενο 15 μετρα καλωδιο μεσα στο σπιυι, δεν βολευει...

και εγω ενα 15m καλωδιο πηρα και το εχω περασει γυρω γυρω απο τοιχους μεσα απο τα κασωματα :mrgreen:

δεν υπηρχε περιπτωση να μην το εβαζα το καλωδιο, θα ειχα σκασει :mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...