Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Hacking (ενημερώθηκε 22 Σεπ 2014) v1 [PS3]


mtzs
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ναι δεν διαφωνο με ολα αυτα που λες.. αλλα δεν με πειθει το TB,φοβαμε πως σε λιγο καιρο

οσοι τα εχουν αγορασει θα αρχισουν να τα πετανε,πιστευω θα βγει καποια αλλη πατεντα.

 

και στο τελος της ζωης της να οδευει η κονσολα δεν παυει να ειναι ο μοναδικος τροπος να παιζεις ειτε με απλο cfw ειτε με ΤΒ

και μαλιστα 100δες τιτλους.

Για καποιον που την παιρνει τωρα μεταχειρισμενη με cfw θα ειναι καλυμενος για 2 χρονακια τουλαχιστον.

Και του χρονου που λεει ο λογος να βγουνε το νεο ΠΣ4 η νεο ΧΒΟΧ (με τα οσα ακουγονται που δεν με ψηνουν καθολου προσωπικα) ο σωστος gamer πρεπει να περιμενει τουλαχιστο 6-8 μηνες να δει πως θα εξελιχθει η νεα κονσολα, με τι τιτλους υποστηριξης, πιθανα προβληματα, ελαττωματικες κονσολες, firmware updates, πιθανα exploits κτλπ

Αρα για πολλους και διαφορους λογους καλο ειναι να αναμενουμε και να αφοσιωθουμε σ αυτα που εχουμε

 

ΥΓ: Γιατι κατι μου λεει οτι οταν ανακοινωθει το ΠΣ4 επισημα τοτε πια θα βγει νεο cfw?

Θυμηθητε το PSP. πλεον η σονυ το εχει παρατησει στη μοιρα του και χακαρεται πανευκολα σε ολες τις εκδοσεις !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το exploit θα το κάνει leak απο μόνη της η Sony, λίγο πρίν βγεί το GTA V. Μιλάμε για system seller παιχνίδι το οποίο κάθε φορά που κυκλοφορεί, οι πωλήσεις των PS3/360 αυξάνονται 200-300%. Και όποιος έπιασε, έπιασεν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τους κλωνους φιλε nzeppo ξεχνα τους

Εχθες η ομαδα ΤΒ ανακοινωσε πως ετοιμαζει νεο updated cfw το οποιο θα ειναι εις θεση να αναγνωριζει τους κλωνους στη usb port και αν βρει κλωνο κανει erase τα data του σκληρου του ΠΣ3

Ναι, την διάβασα την παραπάνω είδηση. Απλώς επειδή το εν λόγω cfw νομίζω πως δεν έχει κυκλοφορήσει ακόμα (και δεν ξέρουμε τι... αντίμετρα θα πάρουν οι κλώνοι), κράτησα μια πισινή και τους ανέφερα κι αυτούς.

 

 

Το θεικο PRO που ειναι?Να εχεις TB χωρις PRO12 δεν λεει :mrgreen:

Κάποιος λόγος θα υπάρχει. Μπορεί πχ. να κυκλοφορεί κανα καλύτερο ποδοσφαιράκι (λέω εγώ τώρα...) και να ασχολείται σημαντικά λιγότερος κόσμος με το Pro. Για το "θεϊκό" πάντως έχω πάρα πολλές επιφυλάξεις :P

 

 

και στο τελος της ζωης της να οδευει η κονσολα δεν παυει να ειναι ο μοναδικος τροπος να παιζεις ειτε με απλο cfw ειτε με ΤΒ

και μαλιστα 100δες τιτλους.

Το περίεργο είναι που έχω το PS3 σχεδόν ένα χρόνο, τελευταία φορά το άναψα πέρσι το καλοκαίρι και πριν λίγες μέρες έκανα την εξαίρεση μόνο για το Uncharted3 και το NCAA Football 11. Τζάμπα και τα λεφτά για τα συμπράγκαλα του Move, τρώνε σκόνη.

 

Μην πέσετε να με φάτε αλλά για μένα έχει σχεδόν τελειώσει η κονσόλα. Μπορεί να έχω περίεργα γούστα, γιατί ακόμα και με τους 100δες τίτλους εγώ δεν περιμένω σχεδόν τίποτα πλέον (ούτε καν Fifa/NBA 2k/GTA/Assassins Creed κλπ αφού τα προτιμώ σε PC). Αν κάποιος είναι διατεθειμένος να με πληροφορήσει για παιχνίδια που θα έπρεπε να ελέγξω, να πω πρώτα ότι γενικά δεν πολυπαίζω γιαπωνέζικα games και δεν ενδιαφέρομαι για αυτά. Το αναφέρω γιατί στις περισσότερες λίστες με τα must exclusive παιχνίδια, οι μισοί και πλέον τίτλοι είναι αδιάφοροι για μένα.

 

 

Το exploit θα το κάνει leak απο μόνη της η Sony, λίγο πρίν βγεί το GTA V. Μιλάμε για system seller παιχνίδι το οποίο κάθε φορά που κυκλοφορεί, οι πωλήσεις των PS3/360 αυξάνονται 200-300%. Και όποιος έπιασε, έπιασεν...

Πείτε με ξεροκέφαλο αλλά ποτέ δεν θα πιστέψω ότι τα exploits τα κάνουν leak οι εταιρείες. Το να το κάνει κάποιος μέσα από την εταιρεία εν είδει βιομηχανικής κατασκοπίας το καταλαβαίνω. Αλλά τα ίδια τα στελέχη της Sony να αποφασίσουν να διαρρεύσουν κάποιο crack, απλώς δεν μπορώ να το πιστέψω. Τα περιθώρια κέρδους από τις πωλήσεις παιχνιδιών είναι ασύγκριτα μεγαλύτερα σε σχέση με αυτά του hardware.

 

Ό,τι βιβλίο έχω διαβάσει περί του θέματος (από την εκτεταμένη "βιογραφία" των Xbox One/360, μέχρι γενικά περί βιομηχανίας κονσολών) με έχει πείσει ότι η πειρατεία και τα exploits έχουν περισσότερα μειονεκτήματα παρά πλεονεκτήματα γι' αυτές τις εταιρείες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω πιστευω ολα συμφεροντα ειναι αυτα για να τα οικονομανε, λες και δεν μπορουν να βγαλουν νεο custom firmware η νεα patch, δεν ξερεις τι παιχνιδια παιζονται πισω απο ολα αυτα...Εγω ξερω τι θα γινει ,θα πεσουν ολοι με τα μουτρα να ξοδευουν ολοι να αγορασουν αυτο το στικακι TB και σε λιγο καιρο θα σταματησουν να βγαζουν παιχνιδια σε TB ,θα βγει παλι καποια αλλη νεα πατεντα.Ειναι αυτο που λες το PS3 φτανει στο τελος του, για αυτο και γω αρκουμε σε αυτα που εχω και δεν αγχωνομαι.

 

 

 

 

 

 

 

Α και κατι αλλο εχω δει ποσα ελαχιστα παιχνιδια εχουν βγει σε TB.

Το θεικο PRO που ειναι?Να εχεις TB χωρις PRO12 δεν λεει :mrgreen:

 

Ελεος οι φημες οτι θα βγει custom firmware και οτι το TB ειναι μια αρπαχτη ακουγονται εδω και μηνες...ενω συνεχιζουν να δινουν υποστηριξη με νεα παιχνιδια!

Χαιρω πολυ σε 20 χρονια θα παιζεις τα παιχνιδια του ps3 στο κινητο σου...μην αγοραζεις το TB αφου θα τα παιζεις στο iphone σου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελεος οι φημες οτι θα βγει custom firmware και οτι το TB ειναι μια αρπαχτη ακουγονται εδω και μηνες...ενω συνεχιζουν να δινουν υποστηριξη με νεα παιχνιδια!

Χαιρω πολυ σε 20 χρονια θα παιζεις τα παιχνιδια του ps3 στο κινητο σου...μην αγοραζεις το TB αφου θα τα παιζεις στο iphone σου...

 

Πολλά έβαλες. Εγώ πιστεύω σε 10.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα συμφωνήσω κι εγώ. Το νέο cfw ακούγεται από την εποχή του 3.56. Έχει περάσει ένας χρόνος και πρακτικά δεν υπάρχει καμία σημαντική εξέλιξη. Ίσως κάποια στιγμή να βγει αλλά προσωπικά θα προτιμούσα να δώσω 60-80 ευρώ για το ΤΒ και να παίξω τώρα, παρά να περιμένω μέχρι να βγάλει ο ήλιος κέρατα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα συμφωνήσω κι εγώ. Το νέο cfw ακούγεται από την εποχή του 3.56. Έχει περάσει ένας χρόνος και πρακτικά δεν υπάρχει καμία σημαντική εξέλιξη. Ίσως κάποια στιγμή να βγει αλλά προσωπικά θα προτιμούσα να δώσω 60-80 ευρώ για το ΤΒ και να παίξω τώρα, παρά να περιμένω μέχρι να βγάλει ο ήλιος κέρατα.

50Ε εχει το ΤΒ στο ebw αλλα και παλι δεν παιζει ολα τα καινουρια παιχνιδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προσωπικά μαμιάτικα εγώ δεν πληρώνω για κάτι που θα έπρεπε να ήταν δωρεάν καθώς βασίζεται σε δωρεάν δουλειά απο κάποια παλικάρια που κόπιασαν,και τώρα κάποιοι άλλοι που τότε δεν είχαν τα balls το παίζουν μάγκες και βγάζουν χρήμα με τον καημό του κοσμάκη. άκυρο σε όλους και ας μην τα παίξω τα new games ποτέ(άλλωστε έρχεται το Diablo 3... end of world)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ομάδα που κρύβεται πίσω από το True Blue προειδοποιεί πως κυκλοφορεί ένας νέος κλώνος του dongle που είναι ολόιδιο με αυτό αλλά δεν είναι συμβατό με τα νέα firmware που υπάρχουν και θα κυκλοφορήσουν στο μέλλον οπότε καλό θα ήταν προτού το προμηθευτείτε να το ψάξετε λίγο περισσότερο.Παράλληλα να σας πούμε πως στο νέο firmware θα υπάρχουν και νέες δικλείδες ασφαλείας πχ με το που θα εντοπίζει έναν κλώνο του TB υπάρχει περίπτωση να διαγράφονται τα δεδομένα που θα έχει αποθηκευμένα ο χρήστης στον εσωτερικό σκληρό του δίσκο!!!Μείνετε συντονισμένοι στο ps3jailbreak-greece.blogspot.com για νεότερα!

 

UPDATED.Απαντώντας λοιπόν στις φήμες για διαγραφή σκληρών κτλ οι δημιουργοί του JBKing καθησύχασαν τους χρήστες του dongle λέγοντας πως η δικλείδα ασφαλείας αυτή θα παρακαμφθεί με μελλοντικές αναβαθμίσεις και πως δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας.Επίσης τα νέα παιχνίδια θα τρέχουν άψογα και με τις μελλοντικές αναβαθμίσεις τόσο του True Blue όσο και του JBKing.Νομίζουμε πως ο πόλεμος των Dongle καλά κρατεί!

 

http://ps3jailbreak-greece.blogspot.com/2012/04/true-blue_06.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχω καταλάβει κάτι στο Μultiman, στο κεντρικό του μενού, έχει μία κατηγορία που λέει αγαπημένα. Εκεί υποτίθεται ότι βάζουμε τα παιχνίδια που χρησιμοποιούμε περισσότερο ή είναι αυτά που μας αρέσουνε. Το θέμα είναι πως τα κάνουμε add?

Όχι ότι είναι και πολύ χρήσιμο αλλά λέω τώρα, με τι τρόπο? Το έχει δοκιμάσει κανένας?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχω καταλάβει κάτι στο Μultiman, στο κεντρικό του μενού, έχει μία κατηγορία που λέει αγαπημένα. Εκεί υποτίθεται ότι βάζουμε τα παιχνίδια που χρησιμοποιούμε περισσότερο ή είναι αυτά που μας αρέσουνε. Το θέμα είναι πως τα κάνουμε add?

Όχι ότι είναι και πολύ χρήσιμο αλλά λέω τώρα, με τι τρόπο? Το έχει δοκιμάσει κανένας?

πας στο παιχνιδι που θες, πατας game settings και τσεκαρεις το favorite(εχει κατι κυκλακια)αρστερα κατω γωνια, αν εχεις πολλα παιχνιδια ειναι χρησιμο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...