Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Hacking (ενημερώθηκε 22 Σεπ 2014) v1 [PS3]


mtzs
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

μονο το pro δεν βγαλαν ακομα ρε πουστημ....ελεος με τη συνομωσια των φιφακιδων...

Επιτηδες το κανουν για να μη καταναλωνονται μπαφοι εν καιρω οικονομικης κρισης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παιδια μια ερωτηση οποιος ξερει

τι ειναι αυτο το καινουργειο κολπο που παιζουν πολλα παιχνιδια

καινουργεια με την εφαρμογη(ορο) <<TB>>

http://ps3jailbreak-greece.blogspot.com/2011/11/to-review-true-blue-ps3jailbreak.html

 

και

 

http://ps3jailbreak-greece.blogspot.com/2012/03/true-blue-matzos.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω για το link.

Το εχεις δοκιμασει? αξιζει να ασχοληθω η ειναι κατι επικυνδυνο που θα βλαψει το ps3?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά δεν το έχω δοκιμάσει γιατί έχω πάψει να πολυασχολούμαι με το PS3. Απ' όσο ξέρω όμως δεν είναι επικίνδυνο, ούτε μπορεί να σου χαλάσει την κονσόλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ok1

Προσωπικά δεν το έχω δοκιμάσει γιατί έχω πάψει να πολυασχολούμαι με το PS3. Απ' όσο ξέρω όμως δεν είναι επικίνδυνο, ούτε μπορεί να σου χαλάσει την κονσόλα.

 

Καταλαβα...απο οτι διαβαζω πρεπει να αγορασεις και το ειδικο στικακι

δεν νομιζο να αξιζει ο κοπος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου φενετε οτι ηταν να χαρουμε το χαρηκαμε..ειδικα αν σταματησουν να βγαζουν patch

για 3.55 οπως βγαζανε στην αρχη για καινουργεια παιχνιδια.

ας ελπισουμε να βγει κανενα custom firmware πανω απο 3.55 μπας και παιξουμε κανενα καινουργειο παιχνιδι.και τo χειροτερο ειναι πως δεν μπορουμε να παιξουμε και παιχνιδι αγορασμενο γνησιο

γιατι θα νας ζητησει update η κονσολα για να το παιξουμε και φτου..χασαμε το custom firmware 3.55

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου φενετε οτι ηταν να χαρουμε το χαρηκαμε..ειδικα αν σταματησουν να βγαζουν patch

για 3.55 οπως βγαζανε στην αρχη για καινουργεια παιχνιδια.

ας ελπισουμε να βγει κανενα custom firmware πανω απο 3.55 μπας και παιξουμε κανενα καινουργειο παιχνιδι.και τo χειροτερο ειναι πως δεν μπορουμε να παιξουμε και παιχνιδι αγορασμενο γνησιο

γιατι θα νας ζητησει update η κονσολα για να το παιξουμε και φτου..χασαμε το custom firmware 3.55

 

Τζάμπα ελπίζεις για νέο cfw. Μάλλον η μόνη λύση για να παίζουμε τα νέα παιχνίδια είναι το ΤΒ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλα βλεπουμε γι αυτο το TB,λιγο υπομονη ακομα μπας και αρχιζουν και βγαζουν κανενα patch

παλι για νεα παιχνιδια οπως και παλιοτερα που ηταν καλα.

κανω υπομονη γιατι σε κατι καλα παιχνιδια που ειναι προσφατα π.χ uncharted 3 fifa12 βγαλανε κανονικα τα patch για 3.55 κατι λεει αυτο.

 

Τζάμπα ελπίζεις για νέο cfw. Μάλλον η μόνη λύση για να παίζουμε τα νέα παιχνίδια είναι το ΤΒ.

 

εκτος αυτου περι TB απο οτι διαβαζω πρεπει να αγορασεις και το στικακι που κοστιζει λιγο ακριβα απο τι βλεπω. :wub: αρα το σκευομαστε ακομα...

Ασε που εχουμε να παιζουμε μια καβα απο

100αδες παλιοτερα παιχνιδια που εχουν βγει τα patch τους για 3.55 αρα υπομονη λιγο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ασε που εχουμε να παιζουμε μια καβα απο

100αδες παλιοτερα παιχνιδια που εχουν βγει τα patch τους για 3.55 αρα υπομονη λιγο.

Συμφωνω απολυτα ασχετα με το αν εχω το ΤΒ

 

 

Αν ομως θες τα καινουρια το ΤΒ ειναι μονοδρομος. Μην ελπιζεις για patches σε καινουρια εκτος κι αν εχουν ανεβει στο ΠΣΝ (γι αυτο το λογο βγηκαν τα ΦΙΦΑ 12 + BF3 + UC3)

Απο το FIFA + BF3 και μετα δεν βγηκε κανενας αξιολογος τιτλος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πιστεύω ότι το στικάκι τα αξίζει τα λεφτά του, αν σκεφτούμε πόσα γλιτώνουμε από κάθε παιχνίδι. Όταν είχε πρωτοβγεί, όλα γκρίνιαζαν για το κόστος του, μίλαγαν για αρπαχτές και έλεγαν πως είναι καλύτερα να περιμένουμε να βγει το νέο cfw. Τελικά όμως πέρασαν αρκετοί μήνες και δεν φαίνεται φως στο τούνελ (προσωπικά έχω πάψει πλέον να ελπίζω, ακόμα κι αν βγει custom firmware σε 6-12 μήνες θα είναι μάλλον αργά γιατί η κονσόλα οδεύει προς το τέλος της ζωής της).

 

Οπότε το TB (και οι κλώνοι του) προς το παρόν είναι μονόδρομος. Θα πρότεινα όμως σε κάθε ενδιαφερόμενο, να κοιτάξει πρώτα ποιά παιχνίδια υποστηρίζονται από το TB και μετά να προβεί στην αγορά του. Μην νομίσει δηλαδή ότι επειδή αγόρασε το ΤΒ, τελείωσε η υπόθεση και ότι θα παίζει τα πάντα. Ακόμα δεν έχουν βγει TB patches για δημοφιλή παιχνίδια, όπως πχ. το PES2012.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τους κλωνους φιλε nzeppo ξεχνα τους

Εχθες η ομαδα ΤΒ ανακοινωσε πως ετοιμαζει νεο updated cfw το οποιο θα ειναι εις θεση να αναγνωριζει τους κλωνους στη usb port και αν βρει κλωνο κανει erase τα data του σκληρου του ΠΣ3

 

"The recent JBKing 2.5 software update is especially affected by these measures; anyone using this clone will be subject to data loss as a result of random HDD erasure as well as other effects. Other anti-clone measures are now being developed and will be deployed shortly."

Αλητεια μεγιστη βεβαια αυτο !!!

Επιπροσθετως βγηκανε και κλωνοι ομοιοι εξωτερικα - εμφανισιακα με το ΤΒ αλλα με διαφορετικα τσιπακια μεσαΤο ιδιο θα συμβαινει και με αυταhttp://psx-scene.com...ting-wild-2112/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω πιστευω ολα συμφεροντα ειναι αυτα για να τα οικονομανε, λες και δεν μπορουν να βγαλουν νεο custom firmware η νεα patch, δεν ξερεις τι παιχνιδια παιζονται πισω απο ολα αυτα...Εγω ξερω τι θα γινει ,θα πεσουν ολοι με τα μουτρα να ξοδευουν ολοι να αγορασουν αυτο το στικακι TB και σε λιγο καιρο θα σταματησουν να βγαζουν παιχνιδια σε TB ,θα βγει παλι καποια αλλη νεα πατεντα.Ειναι αυτο που λες το PS3 φτανει στο τελος του, για αυτο και γω αρκουμε σε αυτα που εχω και δεν αγχωνομαι.

 

 

 

 

 

Εγώ πιστεύω ότι το στικάκι τα αξίζει τα λεφτά του, αν σκεφτούμε πόσα γλιτώνουμε από κάθε παιχνίδι. Όταν είχε πρωτοβγεί, όλα γκρίνιαζαν για το κόστος του, μίλαγαν για αρπαχτές και έλεγαν πως είναι καλύτερα να περιμένουμε να βγει το νέο cfw. Τελικά όμως πέρασαν αρκετοί μήνες και δεν φαίνεται φως στο τούνελ (προσωπικά έχω πάψει πλέον να ελπίζω, ακόμα κι αν βγει custom firmware σε 6-12 μήνες θα είναι μάλλον αργά γιατί η κονσόλα οδεύει προς το τέλος της ζωής της).

 

Οπότε το TB (και οι κλώνοι του) προς το παρόν είναι μονόδρομος. Θα πρότεινα όμως σε κάθε ενδιαφερόμενο, να κοιτάξει πρώτα ποιά παιχνίδια υποστηρίζονται από το TB και μετά να προβεί στην αγορά του. Μην νομίσει δηλαδή ότι επειδή αγόρασε το ΤΒ, τελείωσε η υπόθεση και ότι θα παίζει τα πάντα. Ακόμα δεν έχουν βγει TB patches για δημοφιλή παιχνίδια, όπως πχ. το PES2012.

 

Α και κατι αλλο εχω δει ποσα ελαχιστα παιχνιδια εχουν βγει σε TB.

Το θεικο PRO που ειναι?Να εχεις TB χωρις PRO12 δεν λεει :mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και στο τελος της ζωης της να οδευει η κονσολα δεν παυει να ειναι ο μοναδικος τροπος να παιζεις ειτε με απλο cfw ειτε με ΤΒ

και μαλιστα 100δες τιτλους.

Για καποιον που την παιρνει τωρα μεταχειρισμενη με cfw θα ειναι καλυμενος για 2 χρονακια τουλαχιστον.

Και του χρονου που λεει ο λογος να βγουνε το νεο ΠΣ4 η νεο ΧΒΟΧ (με τα οσα ακουγονται που δεν με ψηνουν καθολου προσωπικα) ο σωστος gamer πρεπει να περιμενει τουλαχιστο 6-8 μηνες να δει πως θα εξελιχθει η νεα κονσολα, με τι τιτλους υποστηριξης, πιθανα προβληματα, ελαττωματικες κονσολες, firmware updates, πιθανα exploits κτλπ

Αρα για πολλους και διαφορους λογους καλο ειναι να αναμενουμε και να αφοσιωθουμε σ αυτα που εχουμε

 

ΥΓ: Γιατι κατι μου λεει οτι οταν ανακοινωθει το ΠΣ4 επισημα τοτε πια θα βγει νεο cfw?

Θυμηθητε το PSP. πλεον η σονυ το εχει παρατησει στη μοιρα του και χακαρεται πανευκολα σε ολες τις εκδοσεις !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...