Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Hacking (ενημερώθηκε 22 Σεπ 2014) v1 [PS3]


mtzs
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 11,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλα και εσύ καθοσουν από πάνω του μέχρι να τελειώσει? :-P

 

το ειχα βαλει split screen στην Tv,μισο Ps3 μισο τηλεοραση :-Ρ

BTW τελικα αμα δεν εχεις τι να παιξεις(ειτε σε cfw ειτε σε ofw κ να εισαι)βαριεσαι να βλεπεις την κονσολα να καθεται..Οχι οτι εχω θεμα,απλα το GT5 το βαζω μονο για multi Πλεον.Δεν παιζει να περιμενω τα 24ωρα κ ας εχουν save ενδιαμεσα :-Ρ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το ειχα βαλει split screen στην Tv,μισο Ps3 μισο τηλεοραση :-Ρ

BTW τελικα αμα δεν εχεις τι να παιξεις(ειτε σε cfw ειτε σε ofw κ να εισαι)βαριεσαι να βλεπεις την κονσολα να καθεται..Οχι οτι εχω θεμα,απλα το GT5 το βαζω μονο για multi Πλεον.Δεν παιζει να περιμενω τα 24ωρα κ ας εχουν save ενδιαμεσα :-Ρ

 

Έγω σιγά σιγά ψηνοναι όλο και πιο πολύ να έχω ofw. Βέβαια δεν πρόκειται να αλλαξω το cfw αλλα θα κοιτάω μέχρι το καλοκαίρι αν βρω καμία πολύ καλή προσφορά Xbox 360 ή ένα πολύ φθηνό PS3 για δεύτερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Έγω σιγά σιγά ψηνοναι όλο και πιο πολύ να έχω ofw. Βέβαια δεν πρόκειται να αλλαξω το cfw αλλα θα κοιτάω μέχρι το καλοκαίρι αν βρω καμία πολύ καλή προσφορά Xbox 360 ή ένα πολύ φθηνό PS3 για δεύτερο.

 

μη μου μιλας για δευτερη κονσολα οταν την εχω και καθεται χαχαχαχα τη φωτο στην ειχα δειξει :Ρ για ενα 360 ψηνομαι κ εγω να δω τι λεει και η"αντιπερα οχθη"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έγω σιγά σιγά ψηνοναι όλο και πιο πολύ να έχω ofw. Βέβαια δεν πρόκειται να αλλαξω το cfw αλλα θα κοιτάω μέχρι το καλοκαίρι αν βρω καμία πολύ καλή προσφορά Xbox 360 ή ένα πολύ φθηνό PS3 για δεύτερο.

και γιατι δεν ξαναγυριζεις απο cfw σε ofw?? εκτος εαν φυσικα παρεις δευτερη κονσολα οπως σκεφτεσαι...

 

μη μου μιλας για δευτερη κονσολα οταν την εχω και καθεται χαχαχαχα τη φωτο στην ειχα δειξει :Ρ για ενα 360 ψηνομαι κ εγω να δω τι λεει και η"αντιπερα οχθη"

 

τι επαθε η αλλη η κονσολα σου φιλε? παντως να ξες οτι στο 360 το multiplayer ειναι πολυ κατωτερο απο το psn...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και γιατι δεν ξαναγυριζεις απο cfw σε ofw?? εκτος εαν φυσικα παρεις δευτερη κονσολα οπως σκεφτεσαι...

 

 

 

τι επαθε η αλλη η κονσολα σου φιλε? παντως να ξες οτι στο 360 το multiplayer ειναι πολυ κατωτερο απο το psn...

 

αγορασα απο φιλο κονσολα με YLOD Με σκοπο να την φτιαξω για να εχω cfw απλα δεν εχω βρει ευκαιρια να παω σε καποιο καταστημα να κανουμε κανα reflow κλπ(στη σονυ για κανεναν λογο)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αγορασα απο φιλο κονσολα με YLOD Με σκοπο να την φτιαξω για να εχω cfw απλα δεν εχω βρει ευκαιρια να παω σε καποιο καταστημα να κανουμε κανα reflow κλπ(στη σονυ για κανεναν λογο)

 

και τωρα εχεις 2 κονσολες με ofw η μια κανονικη και μια χακαρισμενη??

 

Υ.Γ. εννοειται πως ΟΧΙ στην sony!!:mad: :mad:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειχα τη δικη μου cfw αλλα το βαρεθηκα κ γυρισα στο Online(την ειχα να καθεται για μηνες)

πηρα την αλλη και περιμενω να βρω τα λεφτα και καποιο καταστημα για επισκευη(κ αυτη με ofw ειναι αλλα στανταρ κατω απο 3.00)

 

μμμμμ

@mtzs,naruto μαλλον βρηκα την αιτια του YLOD και δεν ειναι GPU.βρηκα μια βιδα σκουριασμενη και την εισοδο της μπαταριας(τη φυσσα δλδ)μαυρισμενη και λιωμενη.

οι φωτο θα ανεβουν σε λιγο για να δειτε κ εσεις.

Ενδεχεται οντως να ειναι αυτο το θεμα;;;

 

 

 

EDIT:μαλλον επρεπε να το ποσταρω στο topic κ οχι το hacking

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και γιατι δεν ξαναγυριζεις απο cfw σε ofw?? εκτος εαν φυσικα παρεις δευτερη κονσολα οπως σκεφτεσαι...

 

 

 

τι επαθε η αλλη η κονσολα σου φιλε? παντως να ξες οτι στο 360 το multiplayer ειναι πολυ κατωτερο απο το psn...

 

Δεν πρόκειται να το γυρίσω σε ofw. Η πρώτη μου κονσόλα θελω να ειναι "τσιπαρισμενη" και η δεύτερη για online. Μόνο για το naruto ultimate ninja storm generations σκέφτομαι να τσίμπησω άμεσα το ΤΒ. Θα παίξω και αλλα παιχνίδια βέβαια αλλα δεν είχα σκοπό να τα παίξω άμεσα. Απλα με ανησυχεί το τι θα κάνω με τα USB ports που έχω 2. Και θα θελω μα συνδέω ps eye, ανωτερο σκληρό, και το tb. Το πιο πιθανον ειναι στην πρωτη να εχω το ΤΒ και στην δεύτερη να αλλάζω τα αλλα 2. Τότε τα παιχνίδια που παίζουν με move θα τα έχω στον εσωτερικό και τα αλλα στον εξωτερικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τότε τα παιχνίδια που παίζουν με move θα τα έχω στον εσωτερικό και τα αλλα στον εξωτερικό.

Η πιο απλη και καλη λυση. Η αν δε παιζεις αλλα ΤΒ παιχνιδια μπορεις να κανεις το PS3 duall boot με εναλλαγη firmware σε 3.55 παντα, οποτε δε θα χρειαζεσαι συνεχως το dongle πανω

 

@mtzs,naruto μαλλον βρηκα την αιτια του YLOD και δεν ειναι GPU.βρηκα μια βιδα σκουριασμενη και την εισοδο της μπαταριας(τη φυσσα δλδ)μαυρισμενη και λιωμενη.

οι φωτο θα ανεβουν σε λιγο για να δειτε κ εσεις.

Ενδεχεται οντως να ειναι αυτο το θεμα;;;

EDIT:μαλλον επρεπε να το ποσταρω στο topic κ οχι το hacking

Χρηστο πιθανως αυτο το σκουριασμα να εχει επηρεασει και κοντινα parts της μητρικης. Απ τη στιγμη που εχεις ανοιχτη τη κονσολα δε χανεις κατι να κανεις ενα reflow και να αλλαξεις και τις παστες. τουλαχιστο να πεις οτι εκανες ολοκληρωμενη δουλεια. Παρε μια Αkasa silver 450 παστα και θα σαι οκ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οριστε οι φωτο.Θα την ανοιγα τελειως αλλα ηδη εκανα μια μλκια με τις βιδες που ειναι πανω απο την πισω μερια cpu+gpu και εφαγα τις βολτες απο την μια βιδα..@@@@@@ BTW η κονσολα ειναι ΑΝΑΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΜΕΝΗ απ τη σονυ!!!

 

post-184642-0-98563000-1332433017_thumb.jpgpost-184642-0-16088500-1332433012_thumb.jpgpost-184642-0-05543200-1332433006_thumb.jpgpost-184642-0-10432200-1332433000_thumb.jpgpost-184642-0-13028400-1332432994_thumb.jpgpost-184642-0-99512800-1332432987_thumb.jpgpost-184642-0-10115800-1332432982_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η πιο απλη και καλη λυση. Η αν δε παιζεις αλλα ΤΒ παιχνιδια μπορεις να κανεις το PS3 duall boot με εναλλαγη firmware σε 3.55 παντα, οποτε δε θα χρειαζεσαι συνεχως το dongle πανω

 

 

Χρηστο πιθανως αυτο το σκουριασμα να εχει επηρεασει και κοντινα parts της μητρικης. Απ τη στιγμη που εχεις ανοιχτη τη κονσολα δε χανεις κατι να κανεις ενα reflow και να αλλαξεις και τις παστες. τουλαχιστο να πεις οτι εκανες ολοκληρωμενη δουλεια. Παρε μια Αkasa silver 450 παστα και θα σαι οκ

 

Τι ακριβώς εννοείς? Για dual boot δεν χρειάζομαι και E3 flasher? Δεν συμφέρει τότε πολλά τα λεφτά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οριστε οι φωτο.Θα την ανοιγα τελειως αλλα ηδη εκανα μια μλκια με τις βιδες που ειναι πανω απο την πισω μερια cpu+gpu και εφαγα τις βολτες απο την μια βιδα..@@@@@@ BTW η κονσολα ειναι ΑΝΑΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΜΕΝΗ απ τη σονυ!!!

 

Σα να φαινεται πως εχει πειραχτει η μητρικη. παντως ενα reflow δε βλαπτει

 

Τι ακριβώς εννοείς? Για dual boot δεν χρειάζομαι και E3 flasher? Δεν συμφέρει τότε πολλά τα λεφτά.

 

χεχεχε. κανενα Ε3 δε χρειαζεται

το πιο σωστο θα ηταν να ελεγα εναλλαγη firmware μεσα απο το ΠΣ3 χωρις εγκατασταση απο στικακι. Ουσιαστικα ειναι κατι σαν dual boot

http://ps3jailbreak-...rmware-ps3.html

αμα θες να παιξεις μονο ενα παιχνιδι ΤΒ τοτε πας σε cfwTB. αν δε θες να παιζεις απο ΤΒ μπαινεις σε KMEAW

Βεβαια υποστηριζει μονο τα εναλλακτικα 3.55 firmwares και οχι παραπανω.

Λειτουργει μια χαρα !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα.Επειδη εχω παρα πολυ καιρο να διαβασω θεματα σχετικα με το σπασιμο του Ps3 μια ερωτηση θελω να κανω.Μπορουμε να κανουμε πλεον downgrade του firmware μας?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν παιδιά , μετά και τα τελευταία releases δεν άντεξα και παρήγγειλα ένα true blue.

Τώρα τα ερωτήματα μου.

Από kmeaw βάζω μέσω recovery mode κατευθείαν το true blue firmware v2?

Τα αρχεία που έχω μέσα στον δίσκο παραμένουν?

Το update του dongle πως γίνεται? Γιατί είχα διαβάσει κάπου ότι πρέπει πρώτα να πας στο 2.2 και μετά στο 2.5 .

Εκτός του ότι πρέπει να είναι στην αριστερή usb (και nom;izv να απενεργοποιήσω το BD mirror στο multiman) χρειάζεται να προσέξω τίποτα άλλο ή έχει κάνα άλλο βήμα που δεν ξέρω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...