Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Hacking (ενημερώθηκε 22 Σεπ 2014) v1 [PS3]


mtzs
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Είμαι σε cfw 3.55 και χρησιμοποιώ multiman, αξίζει να βάλω το true blue ή θα χάσω τη δυνατότητα να παίζω τα μέχρι τώρα backups μου?

Κανένα αξιόπιστο μαγαζί για true blue υπάρχει?

 

Νομίζω μόνο το Ebw πουλάει το TB στην Ελλάδα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το ΤΒ τα παιζει ολα και ειναι καθολα αξιοπιστο τοσο σαν dongle οσο και σαν firmware (παιζει παλια και νεα που εχω δοκιμασει)

Κυκλοφορει και ενας κλωνος του το JB2USB αλλα σε ξενα sites υπαρχουν αναφορες πως δεν παιζει τα τελευταια παιχνιδια του ΤΒ οσα δηλαδη θελουν dongle firmware v2.5

 

απλα να ξερεις πως αν παρεις ΤΒ πρεπει να βαλεις το TB firmware (φευγεις απο KMEAW) και πρεπει να μπουταρεις παντα με το dongle.

Αν μπουταρεις χωρις dongle δεν θα τρεχει τιποτα εκτος απ οσα εχεις κανει install με pkg και τρεχουν απο το ΧΜΒ.

Επισης λογιαριασε το γεγονος πως παντα θα εχεις μια usb κατειλημμενη. Οποτε αν χρησιμοποιεις και εξωτερικο σκληρο και camera για move τοτε θα χρειαστεις ειδικο hub αν εχεις ΠΣ3 με 2 usb ports

 

Απ οσο γνωριζω το πουλανε 2 μαγαζια στην Αθηνα στα 59 ευρω αλλα για ευνοητους λογους δεν μπορω να αναφερω. Δε νομιζω οτι τιθεται θεμα αξιοπιστιας για το dongle απ τη στιγμη που δεν μπορει να αντιγραφει (ειναι drm-infected)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ΤΒ τα παιζει ολα και ειναι καθολα αξιοπιστο τοσο σαν dongle οσο και σαν firmware (παιζει παλια και νεα που εχω δοκιμασει)

Κυκλοφορει και ενας κλωνος του το JB2USB αλλα σε ξενα sites υπαρχουν αναφορες πως δεν παιζει τα τελευταια παιχνιδια του ΤΒ οσα δηλαδη θελουν dongle firmware v2.5

 

απλα να ξερεις πως αν παρεις ΤΒ πρεπει να βαλεις το TB firmware (φευγεις απο KMEAW) και πρεπει να μπουταρεις παντα με το dongle.

Αν μπουταρεις χωρις dongle δεν θα τρεχει τιποτα εκτος απ οσα εχεις κανει install με pkg και τρεχουν απο το ΧΜΒ.

Επισης λογιαριασε το γεγονος πως παντα θα εχεις μια usb κατειλημμενη. Οποτε αν χρησιμοποιεις και εξωτερικο σκληρο και camera για move τοτε θα χρειαστεις ειδικο hub αν εχεις ΠΣ3 με 2 usb ports

 

Απ οσο γνωριζω το πουλανε 2 μαγαζια στην Αθηνα στα 59 ευρω αλλα για ευνοητους λογους δεν μπορω να αναφερω. Δε νομιζω οτι τιθεται θεμα αξιοπιστιας για το dongle απ τη στιγμη που δεν μπορει να αντιγραφει (ειναι drm-infected)

 

mtzs δεν υπάρχει πρόβλημα να αναφέρεις τα καταστήματα που το πουλάνε. Εξάλλου αυτό ρώτησε ο Padaz Bloody.

 

Εγώ αυτό το πρόβλημα έχω. Έχω εξωτερικό σκληρό, έχω και την κάμερα για το move και δεν μπορώ να συνδέσω ΤΒ. Αυτός είναι ο κυριότερος λόγος που δεν το αγοράζω. Θα περιμένω καλύτερα να βγουν σε KMEAW cfw. Εξάλλου μέχρι τότε, έχω μπόλικο πράμα να ασχοληθώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

mtzs δεν υπάρχει πρόβλημα να αναφέρεις τα καταστήματα που το πουλάνε. Εξάλλου αυτό ρώτησε ο Padaz Bloody.

 

Εγώ αυτό το πρόβλημα έχω. Έχω εξωτερικό σκληρό, έχω και την κάμερα για το move και δεν μπορώ να συνδέσω ΤΒ. Αυτός είναι ο κυριότερος λόγος που δεν το αγοράζω. Θα περιμένω καλύτερα ΑΝ βγουν σε cfw. Εξάλλου μέχρι τότε, έχω μπόλικο πράμα να ασχοληθώ!

 

 

 

fixed

νταξει μωρε μπορεις να βγαλεις και το move Μια φορα:-D

 

@mtzs σκεψου να ασχοληθεις με το downgrade σοβαρα :-DΜπορει να βγεις και κερδισμενος.

Εγω πλεον δεν ελπιζω σε νεo cfw εκτος κ αν δωσει κανενα δωρο η σονυ οπως εκανε και στην αρχη..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

fixed

νταξει μωρε μπορεις να βγαλεις και το move Μια φορα:-D

 

@mtzs σκεψου να ασχοληθεις με το downgrade σοβαρα :-DΜπορει να βγεις και κερδισμενος.

Εγω πλεον δεν ελπιζω σε νεo cfw εκτος κ αν δωσει κανενα δωρο η σονυ οπως εκανε και στην αρχη..

 

Καλά άμα μόλις τελειώσω όλα τα παιχνίδια που έχω και δεν έχει βγει τρόπος για να παίζουμε τα νέα παιχνίδια θα πάρω ΤΒ τι να κάνω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για το οποιο δεν ξερεις κατα ποσο θα συνεχιζεται η υποστηριξη του...

 

Ε αυτά που έχω τα υποστηρίζει! Τώρα για τα καινούργια δεν ξέρω. Πάντως άμα τελικά γίνει έτσι και αναγκαστώ να πάρω στο μέλλον ΤΒ θα πρέπει να αγοράσω hub ή να βάζω βγάζω σκληρό και κάμερα σε ένα usb. Άρα τα move games θα τα έχω στον εσωτερικό σκληρό του ps3 και τα υπόλοιπα στον εξωτερικό. Not that bad!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε αυτά που έχω τα υποστηρίζει! Τώρα για τα καινούργια δεν ξέρω. Πάντως άμα τελικά γίνει έτσι και αναγκαστώ να πάρω στο μέλλον ΤΒ θα πρέπει να αγοράσω hub ή να βάζω βγάζω σκληρό και κάμερα σε ένα usb. Άρα τα move games θα τα έχω στον εσωτερικό σκληρό του ps3 και τα υπόλοιπα στον εξωτερικό. Not that bad!

εγω θα σου προτεινα να παρεις ενα hub να κανεις την δουλεια σου, νομιζω στα eshop ξεκιναει απο 5Ε και εχει 4 θυρες, θα σου χρειαστει και για το Pc,ποτε δεν ξερεις!

 

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.662221

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω θα σου προτεινα να παρεις ενα hub να κανεις την δουλεια σου, νομιζω στα eshop ξεκιναει απο 5Ε και εχει 4 θυρες, θα σου χρειαστει και για το Pc,ποτε δεν ξερεις!

 

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.662221

 

Δεν είμαι σίγουρος αν αυτά τα hub κάνουν και για το ps3. Ή αν είναι καλό να χρησιμοποιηείς τέτοια. Μπορεί να χρειάζεται hub που να έχει και τροφοδοσία ρεύματος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είμαι σίγουρος αν αυτά τα hub κάνουν και για το ps3. Ή αν είναι καλό να χρησιμοποιηείς τέτοια. Μπορεί να χρειάζεται hub που να έχει και τροφοδοσία ρεύματος.

δεν ξερω, πιστευω να μας διαφωτισει ο mtzs :mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το μονο σιγουρο ειναι οτι αν εχεις εξωτερικο δισκο χωρις δικη του τροφοδοσια ρευματος και τον συνδεσεις στο hub αυτοματως τον στεγνωνεις απο ρευμα αν συνδεσεις και δευτερη usb στο hub.

απο και και περα αν θυμαμαι καλα τα hubs δεν δουλευουν στο Ps3(ισως και να ισχυει το αναποδο-δεν θυμαμαι τι ειχα διαβασει)

εχω καπου χωμενο ενα usb hub με 4 θυρες,αν ειναι το δοκιμαζω(οταν το βρω^_^)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πιθανο να χρειαζεται ειδικο hub σαν ενα της nyko που κυκλοφορει.

http://nyko.com/products/product-detail/?name=Media+Hub+Slim

http://nyko.com/products/product-detail/?name=Media+Hub%2B

 

αλλιως αν θες να βαλεις σκληρο επανω σε απλο hub χωρις παροχη ρευματος μεχρι που μπορει να καταστραφει και ο σκληρος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πιθανο να χρειαζεται ειδικο hub σαν ενα της nyko που κυκλοφορει.

http://nyko.com/products/product-detail/?name=Media+Hub+Slim

http://nyko.com/products/product-detail/?name=Media+Hub%2B

 

αλλιως αν θες να βαλεις σκληρο επανω σε απλο hub χωρις παροχη ρευματος μεχρι που μπορει να καταστραφει και ο σκληρος

το ιδιο ισχυει και σε hub αν το εχεις συνδεμενο με το pc?ή μονο για το ps3?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και για pc ισχυει αυτο.

Καλο ειναι να εχει παντα παροχη ρευματος στο hub ειδικα αν βαζεις επανω σκληρο χωρις παροχη ρευματος

οπως και σε πολλα λαπτοπ. δεν εχουν ολες οι usb ports παροχη ρευματος 5 βολτ και ετσι αν βαζεις το δισκο πανω σε usb χωρις ρευμα τοτε πολλες φορες μπορει να μην τον αναγνωριζει η να στον καψει !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...