Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Hacking (ενημερώθηκε 22 Σεπ 2014) v1 [PS3]


mtzs
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τελικά μετά από λίγο ψάξιμο βρήκα ότι ο εσωτερικός δίσκος μπορεί να είναι μέχρι 1ΤΒ.

 

Ο εξωτερικός μπορεί να είναι μέχρι 8ΤΒ FAT32 (με 32K cluster, μιλάμε για πολλά ΜΒ χαμμένα αν έχετε μικρά αρχεία).

 

2ΤΒ εξωτερικό FAT32 δεχεται 100%, το ξέρω εκ πείρας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

να ρωτησω

παλιοτερα που ειχαμε διαβασει για warnings στο Psn λογω cfw,στο εστελναν σε Mail; η σου εβγαζε ειδοποιηση η κονσολα;

 

πληροφοριακα εδω και 3 μερες δεν μου εχει ερθει κατι,δεν εχω σβησει Ουτε multiman ουτε showtime ουτε τιποτα απο την κονσολα.(εκτος κ αν επειδη δεν τα χρησιμοποιω δεν τους απασχολει-επειδη μου ειχατε πει να τα σβησω λογω rootkit @3.60)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θυμαμαι χαρακτηριστικα !!!

Μου στειλανε mail να αφαιρεσω το "κακοβουλο" λογισμικο μεσα στην πρωτη εβδομαδα αφοτου το εβαλα πανω. Αν δεν απατωμαι το εβαλα την δευτερη μερα κυκλοφοριας του το KMEAW. Η πλακα ειναι οτι το mail το στειλανε ενω δεν ειχα μπει ΚΑΘΟΛΟΥ στο PSN και μαλιστα ειχα κομμενη παντελως την προσβαση δικτυου πριν βαλω το KMEAW για τον φοβο των ιουδαιων μετα τα μπαναρισματα στο ΧΒΟΧ (ουτε απλα updates, ουτε τιποτα, κανενα εθερνετ και κλειστο το ασυρματο).

Αρα αυτο το προειδοποιητικο mail το στειλανε σε ολους τους εγγεγραμενους χρηστες του ΠΣΝ αναιξερετως, εκτος αν τους ξεφυγε καποιος.

Μετα την πρωτη εβδομαδα εμπαινα κατα κορον να απολαυσω ΠΕΣ 11 + GT5 online με τα γνωστα κολπα spoofing των ip address. Δεν εφαγα κανενα μπαν παροτι για κανα μηνα σερφαρα ανετα.. Warning στην κονσολα δεν βγηκε ποτε !!!

Τωρα σε μεταγενεστερα firmwares δεν ξερω τι γινεται και τι παιζει, αλλα το 3.55 σιγουρα δεν ειχε καποιο rootkit μιας και δεν περιμενε ποτε κανεις να σπασει. Μετα μπορει να εβαλαν πανω, ετσι ακουγεται αλλα και παλι το θεωρω χλωμο να πεσει μπαν σε κονσολες που το γυρισαν απο KMEAW σε ofw. Και κατι αλλο Χρησο, σιγουρα δεν εισαι ο πρωτος που το εκανε αυτο, οποτε ολο και κατι θα ειχε ακουστει στα μεγαλα sites περι μπαν. Δεν υπαρχει ομως ουτε μια τετοια αναφορα πουθενα, οποτε προχωρα αφοβα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τοτε μαλλον θα τους ξεφυγα η δεν θα το πηρα χαμπαρι καν :Ρ

και με το Kmeaw ειχα αργησει να το βαλω.Το εβαλα μετα απο 1-2 εβδομαδες ωστε να βεβαιωσουν χρηστες οτι ειναι σταθερο(μεχρι τοτε ειχε βγει η 3.56)

δεν ειχα κλεισει ποτε το ιντερνετ και παντα κατεβαζα τα patch,μεχρι εκεινο που ειναι για να παιξει το παιχνιδι(σπανια κατεβαζα patch απο μουλτιμαν-μονο στα τελευταια παιχνιδια δλδ απο αυγουστο και μετα)

ουτε ειδοποιηση ουτε τιποτα δεν ειχα παρατηρησει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να ρωτησω

παλιοτερα που ειχαμε διαβασει για warnings στο Psn λογω cfw,στο εστελναν σε Mail; η σου εβγαζε ειδοποιηση η κονσολα;

 

πληροφοριακα εδω και 3 μερες δεν μου εχει ερθει κατι,δεν εχω σβησει Ουτε multiman ουτε showtime ουτε τιποτα απο την κονσολα.(εκτος κ αν επειδη δεν τα χρησιμοποιω δεν τους απασχολει-επειδη μου ειχατε πει να τα σβησω λογω rootkit @3.60)

 

Και γιατί δεν τα έσβησες? Ποιος ο λόγος να τα έχεις αν είσαι σε ofw 4.11?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1)ενθυμιο απ το ποσο ωραια περασα μαζι τους

2)για μουρη

3)το δευτερο χαχαχαχαχχα

 

 

το ξερω δεν δουλευουν αλλα δεν με απασχολει,και μονο που τα βλεπω γουσταρω.:-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν παίδες μάλλον θα πάρω το e3 flasher και θα ρίξω ένα downgrade. το μελέτησα και πιστεύω θα το πετύχω.

 

Αν υπάρχει κάποιος ο οποίος ενδιαφέρεται για να αγοράσει μετά το e3 flasher μεταχειρισμένο + guarantee οδηγίες ας στείλει pm ^_^

 

Δεν μπορώ να σου στείλω PM ή γέμισε το box σου ή κάτι άλλο συμβαίνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κωδικος CECHXXXX (το βρισκεις στο πισω μερος του ΠΣ3)

και κατασκευη Αριθμος-γραμμα (παραδειγμα 0C σημαινει 3ο τριμηνο του 2010) το βρισκεις στο κατω μερος

Πες και βλεπουμε. επισης ποτε το αγορασες;

κωδικος: CECH-3004A

Date code: 1B

το αγορασα σεπτεμβριο 2011

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οτιδιποτε αλλο εκτος απο τα μοντελα που στο τελος εχουν κοκκινο, κοιτα εδω

http://www.ps3devwiki.com/wiki/SKU_Models#Retail_Models

Εσενα προφανως πρεπει να ηρθε η κονσολα με μαμισιο firmware 3.65+ συμφωνα με τον πινακα.

Γενικα ο κανονας ειναι οτι το downgrade γινεται μεχρι το firmware που ειχε η κονσολα οταν την αγορασαμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οτιδιποτε αλλο εκτος απο τα μοντελα που στο τελος εχουν κοκκινο, κοιτα εδω

http://www.ps3devwiki.com/wiki/SKU_Models#Retail_Models

Εσενα προφανως πρεπει να ηρθε η κονσολα με μαμισιο firmware 3.65+ συμφωνα με τον πινακα.

Γενικα ο κανονας ειναι οτι το downgrade γινεται μεχρι το firmware που ειχε η κονσολα οταν την αγορασαμε

δλδ αν θελω να ελπιζω σε κανα καινουριο cfw για κανα ofw απο 4.00 και πανω πρεπει να σταματησω τα update?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι εφοσον δεν ειναι υποχρεωτικα για να συνδεεσαι στο PSN. Το 4.11 νομιζω δεν ειναι υποχρεωτικο. Μπορεις να συνδεθεις και με 4.10

το εχω κανει ειδη σε 4.11 :fear: :eek:

ναι ομως αν φτασει να βγει ofw 4.15 και δεν εχει βγει ακομη cfw για αυτο το firmware δεν πρεπει να το κανω update αν θελω να παιζω online?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...