Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Hacking (ενημερώθηκε 22 Σεπ 2014) v1 [PS3]


mtzs
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

τι firmware εχει επανω η κονσολα σου;

 

 

 

τι αλλο εκλεψε;;;;;;;;

 

ασε με να μαντεψω 3.56+

δεν ξερω ρε παιδια,οταν ημουν πιτσιρικι δεν ηθελα να αγορασω παιχνιδι,πλεον που "ωριμασα" δεν μου παει η καρδια να ΜΗΝ αγορασω,το νιωθω κλεψια..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

ασε με να μαντεψω 3.56+

δεν ξερω ρε παιδια,οταν ημουν πιτσιρικι δεν ηθελα να αγορασω παιχνιδι,πλεον που "ωριμασα" δεν μου παει η καρδια να ΜΗΝ αγορασω,το νιωθω κλεψια..

 

Μα είναι κλεψιά! :whistle:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστώ.

 

Ρε παίδες αν ξέρει κανείς κανένα σοβαρό κατάστημα που αναλαμβάνει downgrade ας το πεί, με ένα pm.

 

Υπάρχει περίπτωση αν σου ανοίξουν την κονσόλα να πάρουν από μέσα original υλικό π.χ. μάτι blue ray και να σου φορτώσουν άλλο? (γίνονταν στο Ps2)

 

 

Ποτέ δεν ξέρεις τι μπορεί να κάνει ο άλλος στην κονσόλα σου, ειδικά αν δεν είσαι εκεί δίπλα να βλέπεις και εσύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τπτ δεν εχει βγει και ουτε προκειται, τουλαχιστον συντομα.

3.55 μονο και κατω

 

Για να δουμε τωρα που λενε οτι διερευσαν τα payload του True Blue...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι στο ps3dev wiki απο το Νοεμβριο, το ΤΒ λογω του DRM εχει ιδιοτητα οτι μολις καποιος παει να το αποκρυπτογραφησει αυτοματως καταστρεφεται απο μονο του, οποτε μενουνε με τα payloads στο χερι !!!! Ωραια μαγκια κανανε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω παντως απο σημερα ειμαι σε 4.11 δεν αντεξα να καθεται το GT5 χωρις να μπω Multi

1192ΜΒ ενημερωση κ εχουμε ακομα αλλες 5 :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω απο χθες ειμαι με ΤΒ cfw + dongle. Το revelations φορτωσε κανονικα

 

εγω παντως απο σημερα ειμαι σε 4.11 δεν αντεξα να καθεται το GT5 χωρις να μπω Multi

1192ΜΒ ενημερωση κ εχουμε ακομα αλλες 5 :-D

Πες μας εντυπωσεις απο τα 2.ΧΧ updates. Εχω διαβασει πως το κανουν εντελως διαφορετικο παιχνιδι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εννοειται,περιμενω να περασει και το παιχνιδι στον δισκο να μην ζοριζω το ματακι και ξεκιναω αμεσως,ηδη εβαλε κοντα στα 2 γιγα ενημερωσεις προφανως θα εχουν αλλαξει πολλα.

Το πως ξεκιναει εχει αλλαξει λιγο περιμενω το "εσωτερικο" να δω.

 

το ΤΒ απο που το πηρες και ποσο; αν δεν θες να το πεις εδω στειλε μου ΠΜ,αμα το ηξερα να αγοραζαμε παρεα(αν εβγαινε και πιο φτηνα πχ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Update: Με ΤΒ Φορτωσε και το Skyrim μαζι με το τελευταιο update του !!!!

 

To 1.4? Και ήθελα να στο πω να το κατεβάσεις αυτό το update σε περίπτωση που δεν το ήξερες. Nice!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...