Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Hacking (ενημερώθηκε 22 Σεπ 2014) v1 [PS3]


mtzs
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ρε παιδια, εχει καταφερει κανεις να εγκαταστησει στο κομπλεξικο συστημα που λεγεται Linux αυτο το προγραμματακι που ελεγχεις απο υπολογιστη μεσω bluetooth για να εξομοιωσεις πληκτρολογιο και Mouse απο blog.gimx.fr?

 

Παλευα χθες μια ωρα με την 10.04 ubuntu και μια ελεγε οτι θελει καινουριο bluetoothdev, μετα του ελειπαν αλλες βιβλιοθηκες οι οποιες θελαν compile απο .rpm και στο τελος τα παρατησα.

 

Σημερα δοκιμασα με την 11.10 που ειναι και η τελευταια και λεω θα τα χει ολα ανανεωμενα, και παλι αλλα μου ζηταγε για να εγκαταστησει το application. Τελικα Εχει καταφερει κανεις να βγαλει καμμια ακρη με το συγκεκριμενο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλησπέρα παιδια,

Μπορει καποιος να μου πει γιατι δεν βγαζω ακρη τι πρέπει να κανουμε για παίξουμε PES2012 στο ps3 με TB?

Θα μπορούμε να παιξουμε το ελληνικό?? (μενου και περιγραφες)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε ενταξει αν λιωσεις σε λιγοτερα απο βδομαδα γινεται... :mrgreen:

 

απ οτι θυμαμαι πρεπει να το ξεκινας απο την αρχη καθε φορα για να κανεις αυτα που πρεπει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Xristaras12

Για να το πλατινιάσω μου πήρε 2 μέρες, απο 4-5 ώρες (άμα εξαιρέσω τα κανονικά Playthrough).

Μπορείς να διαλέγεις ανα chapter για να κάνεις κάποια πράγματα.

 

@ee3509

Δύο φορές το τερμάτησα κανονικά, και την άλλη πήγα για platinum.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Xristaras12

Για να το πλατινιάσω μου πήρε 2 μέρες, απο 4-5 ώρες (άμα εξαιρέσω τα κανονικά Playthrough).

Μπορείς να διαλέγεις ανα chapter για να κάνεις κάποια πράγματα.

 

@ee3509

Δύο φορές το τερμάτησα κανονικά, και την άλλη πήγα για platinum.

 

Τι διαφορά έχει η platinum?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Platinum trophy εννοώ.

Σου το δίνει όταν ξεκλειδώσεις όλα τα άλλα.

 

Σχετικά με τις πλάτινουμ εκδόσεις, δεν έχουν καμία διαφορά.

Απλά είναι πιο φθηνές (σχετικά) και είναι κακάσχημες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απ οτι θυμαμαι πρεπει να το ξεκινας απο την αρχη καθε φορα για να κανεις αυτα που πρεπει!

 

Οχι καμμια σχεση. Αρκξει να φορτωνεις μονο στα κρισιμα σημεια που αλλαζουν την ιστορια. Μονο ενα θελει να το παρεις απο την αρχη και να τα κανεις ολα συγκεκριμενα...

 

Καλα οχι και 2 μερες. Εγω σε 4-5 το ειχα κανει, και με φουλ παιξιμο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε 2 μέρες το πήρα, και έκανα τραγικό λάθος και το άρχησα ξανά απο την αρχή.

Είπα πως το είχα ήδη τερματήσει δύο φορές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξερει κανεις αν μπορει ο Showtime ή ο Multiman να αναπαραγει blu-ray .iso? Ο πρωτος νομιζω οχι, αλλα με τον Multiman κατι πρεπει να παιζει αλλα δεν εχω δοκιμασει ποτε.

 

EDIT: Βρηκα ενα παλιο ποστ απο τον ιδιο τον Dean, που λεει οτι παιζει αν περασης την δομη των φακελων εφοσον εχει γινει και decrypt και δεν εχει java. Σε .iso Ομως στα καπακια δεν παιζει κατι?

 

You can't use ISO but you can use a decrypted blu-ray disc with all the files and folders.

 

The only manager you can do it with is multiMAN. If the blu-ray movie doesn't have Java (BDJO folder must be empty) then all will be okay and you'll have the menus and everything. Check the 1st page of multiMAN's thread for more info.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η καινoυρια εκδοση μεταξυ αλλων αναφερει

MULTIMAN 4.01.01

Added support for creating ISO images from PS2 DVD, PS3 BD, Blu-ray and DVD discs *directly* to remote host (remote file system must support 4GB+ file sizes)

--> You can now create backups of your games and movies directly to your PC and play them remotely! (Blu-ray movies/DVD-Video titles may require additional decryption)

Αλλα πρεπει να εχεις και τον αναλογο χωρο στον εσωτερικο σκληρο για να γινονται caching τα αρχεια εαν αυτο γινεται μεσω streaming (ειναι μια δυνατοτητα που δινει ο νεος MM)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

remotely δεν θα αργεί πολύ το παιχνίδι?

 

αν το παρω αναλογικα δηλαδη με τι ταχυτητα μεταφερει δεδομενα ο μουλτιμαν απο εσωτερικο σε εξωτερικο και το αναποδο δεν θα το ελεγα.Προσωπικα πανω απο 15ΜΒ δεν εχω δει σε αντιγραφη.Ισως χανεις λιγο σε framerate αν χρειαστει πολλα δεδομενα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ethernet έχει πολύ πιο γρήγορη ταχύτητα πιστεύω, σε σχέση με έναν εξωτερικό σκληρό usb.

Αν μιλάμε για remotely ethernet ίσως και να μην υπάρχει καθυστέρηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...