Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Hacking (ενημερώθηκε 22 Σεπ 2014) v1 [PS3]


mtzs
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πάρε Xbox360 και θα λές "PS3, Χ360 και ξερό ψωμί". :mrgreen:

 

υγ : 2 ps3, ένα για κοπιές, ένα για psn. αφού θα αγοράζεις που θα αγοράζεις κάποια παιχνίδια αυθεντικά, γιατί να μην εκμεταλευτείς το 360 αντι για 2ο ps3 που και κοπιές παίζει, και Live θα έχεις (μέχρι να φάς κανένα ban), και τα multiplatform είναι καλύτερα, και έχει δικά του exclusive?

Ότι και να λες φίλε μόνο "PS3 και ξερό ψωμί!!"

 

Υ.Γ. Υπαρχουν οι φημες οτι χακαρισμενο ps3 μπορει να τρεξει στο PSN. Τωρα δεν ξερω κατα ποσον ισχυει αυτο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Φιλε μου επιβεβαιωνεις αυτο που λεω και γω

Σκοπος μου ειναι να βγαλω 5 χρονια gaming (γιατι αυτο ενδιαφερει τους περισσοτερους) με το μικροτερο δυνατο κοστος. Μιλαμε για value for money σε βαθος χρονου !!!!

Και αυτο το προσφερει μονο η κονσολα. Το ΧΒΟΧ δε ξερω με τι τιμη πρωτοκυκλοφορησε αλλα πιστευω δεν θα ειχε πανω απο 300. Το ΠΣ3 500.

Απο τα 1000 που πρεπει να ριξω στον υπολογιστη απεχει αλλο τοσο. Μιση τιμη δηλαδη.

οσο για τα παιχνιδια που αναφερεις για ψαξτο λιγο. Οσα καινουρια εχω δει αν δεν τα παρεις την πρωτη μερα κυκλοφοριας τους και περιμενεις 1 μηνα αντε 2 το πολυ σιγουρα θα τα πετυχεις σε καποια προσφορα των 20 αντε μαξιμουμ 30. Ολα μα ολα CODMW3, BF3, PES12, Fifa12 αναφερω ενδεικτικα τα εχω πετυχει ολα κατα διαστηματα κατω των 30 ευρω με ποιο ακριβο το U3 που το ειδα στα 35. Αν παει βεβαια καποιος και παιρνει Uncharted 3 απο πλαισιο στα 60 ευρω απο πρωτη μερα κυκλοφοριας τοτε τι να πω. Τα θελει και τα παθαινει.

Το να συζηταμε βεβαια εμεις εδω ειδικα σε αυτο το τοπικ για τιμες ειναι ολιγον παραλογο μιας και ολοι μας τα αγοραζουμε ακομη φθηνοτερα !!!

 

Σιγουρα,το θεμα ειναι οτι στο pc θα δωσεις 1000 και για 5 χρονια αν θες δεν ξαναδινεις φραγκο.Με την κονσολα θες 500 για αγορα και 300 το χρονο(10 παιχνιδια απο 30 ευρω το καθενα) επι 5 χρονια πας στα 2000.Εμενα δεν μου φαινεται ιδιο,εσενα?Οσο για τα παιχνιδια,αν κοιταξεις πιο πισω,με 30 ευρω τα εβαλα.Δεν εβαλα 59.90 που κανουν κανονικα.Τεσπα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάρε Xbox360 και θα λές "PS3, Χ360 και ξερό ψωμί". :mrgreen:

 

υγ : 2 ps3, ένα για κοπιές, ένα για psn. αφού θα αγοράζεις που θα αγοράζεις κάποια παιχνίδια αυθεντικά, γιατί να μην εκμεταλευτείς το 360 αντι για 2ο ps3 που και κοπιές παίζει, και Live θα έχεις (μέχρι να φάς κανένα ban), και τα multiplatform είναι καλύτερα, και έχει δικά του exclusive?

 

Βασικά άμα πάρω δεύτερη κονσόλα θα είμαι νόμιμος γιατί δεν θέλω να μπλέξω με το φλασάρισμα του 360. Είναι σκέτος μπελάς από όσο έχω καταλάβει. Μέχρι τότε... ας ευχαριστηθούμε το ps3! (από βδομάδα που θα το χω)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν το τρέχεις σε μαγαζί, ναί, είναι.

Αν το κάνεις μόνος σου, το μόνο τρέξιμο (το οποίο καταντάει βαρετό) είναι το άνοιγμα κάθε φορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν το τρέχεις σε μαγαζί, ναί, είναι.

Αν το κάνεις μόνος σου, το μόνο τρέξιμο (το οποίο καταντάει βαρετό) είναι το άνοιγμα κάθε φορά.

 

Και κάθε πότε θα χρειάζεται άνοιγμα? Άσε που κάποια στιγμή όπως είπες θα φάω ban και εγώ χρειάζομαι την κονσόλα για online. :rolleyes:

 

Ps3 το μόνο θετικό είναι ότι θα έχω ήδη τα χειριστήρια. Όλα τα άλλα θα είναι τα ίδια. Ενώ με το χβοχ θα έχω κανά 2 exclusives από εκεί + kinect που με ενδιαφέρει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όποτε βγαίνει νέο firmware, εννοείται πως άμα θέλεις το κάνεις. Εγώ ας πούμε ακόμα LT+ 2.0 έχω, ενώ το 3.0 έχει σχεδόν 2μηνο που βγήκε (ίσως και παραπάνω).

 

PS3 άμα χακάρεις θέλεις ΤΒ σε αυτό το σημείο που έφτασε η όλη φάση. Θα παίξεις αρκετούς αξιόλογους παλιούς τίτλους, και μετά θα περιμένεις και θα έχεις μια κονσόλα να σκονίζεται..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όποτε βγαίνει νέο firmware, εννοείται πως άμα θέλεις το κάνεις. Εγώ ας πούμε ακόμα LT+ 2.0 έχω, ενώ το 3.0 έχει σχεδόν 2μηνο που βγήκε (ίσως και παραπάνω).

 

PS3 άμα χακάρεις θέλεις ΤΒ σε αυτό το σημείο που έφτασε η όλη φάση. Θα παίξεις αρκετούς αξιόλογους παλιούς τίτλους, και μετά θα περιμένεις και θα έχεις μια κονσόλα να σκονίζεται..

 

Η κονσόλα που αγόρασα είναι χακαρισμένη. Έχω πάρα πολλά παιχνίδια που βγήκαν μέχρι το καλοκαίρι του 11 να παίξω οπότε θα με κρατήσει για πάρα πολύ καιρό. Απλά το xbox μαζί με kinect στα 149 θα είναι μια πολύ καλή τιμή για να το τσιμπήσω. :rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες χρειάζομαι τη βοήθειά σας!

 

Βαρέθηκα με το pc και είμαι έτομος να περάσω και σε κονσόλα, με ενδιαφέρει μόνο single player ή split screen. Multi θα παίζω με το PC οπότε no prob.

 

Εχω στραφεί στο ps3 λόγω exclusives και 3d gaming + bluray

 

Αν πάρω ένα από τα καινούρια ps3 μπορώ να κάνω downgrade σε 3.55? Είμαι πολύ μάχιμος με τα πισιά αλλά όχι με τις κονσόλες...

 

Από ότι κατάλαβα θα μπορώ να παίζω παιχνίδια μέχρι μια συγκεκριμένη ημερομηνία? Ποιους μεγάλους τίτλους θα χάνω?

 

 

Το 3d gaming τι λεει, έχω τηλεόραση Passive 3d LG LW5400 και με ενδιαφέρει πολύ. (ακούω για τρελό input lag αλλά σε single player νομίζω θα είναι οκ)

 

 

Υπάρχει αυτή τη στιγμή καμμιά καλή προσφορά για ps3 , καλύτερη και από skroutz δηλαδή όπως πχ:

 

 

Μία καινούργια στα 149Ε και συγκεκριμένα από το Media Markt (xbox 360+kinect) είναι πολύ καλύτερη από μία μεταχειρισμένη! :)

 

αυτή η προσφορά παίζει ακόμα?

 

Αναμένω τα Φώτα σας!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν παρεις καινουριο ΠΣ3 παιζει σοβαρα να μην μπορεις να το κανεις downgrade. Αν η κονσολα εχει στο πισω μερος της κωδικο CHECH 3000 δεν γινεται downgrade. Πως θα ξερεις τι κωδικο εχει; μονο αν ανοιξεις το κουτι πραγμα δυσκολο ως αδυνατον.

Το ποιους μεγαλους τιτλους θα χασεις σε cfw ειναι σχετικο για τον καθενα. Εγω θα ηθελα τα AC revelations, Catherine, Batman Arkham City, PES12, κατι αλλο δεν με ενδιαφερει (αλλα μπορει καποιος να συμπληρωσει καθως αυτα ειναι γουστα)

Exclusive οπως ας πουμε το Uncharted 3 παιζει κανονικα και σε 3D. γενικοτερα ολα τα exclusives παιζουν κανονικα γιατι ανεβαινουν στο ΠΣΝ και υπαρχει ενας γενικος κανονας πως οτι ανεβαινει στο ΠΣΝ σπαει και κυκλοφορει κανονικα. Ακομη και μη exclusives που ανεβαινουν ΠΣΝ (FIFA12, Battlefield 3) τρεχουν

Για το input lag στην tv ρωτα το narouto, νομιζω εχει ιδια

Πιο φθηνα απο skroutz δεν εχει παρει το ματι μου αυτο το καιρο και μαλιστα ειναι σχετικα ακριβες οι κονσολες. Αποψη μου ειναι πως θα ηταν φρονιμο να περιμενεις ως το πασχα και ολο κατι θα βγει εως τοτε αν θες να πας σε καινουριο.

Αλλιως μπορεις να δεις μεταχειρισμενες κονσολες σε cfw, η προσφατα αγορασμενες και να ρωτας τους πωλητες τι κωδικο εχουν πισω αν ειναι να κανεις downgrade.

Οσο για την τελευταια προσφορα που λες αυτη επαιξε στην κυριολεξια για 5 λεπτα !!!! τοσο πηρε μεχρι να εξαντληθουν οι συγκεκριμενες κονσολες απ ολα τα ΜΜ παραμονη πρωτοχρονιας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν παρεις καινουριο ΠΣ3 παιζει σοβαρα να μην μπορεις να το κανεις downgrade. Αν η κονσολα εχει στο πισω μερος της κωδικο CHECH 3000 δεν γινεται downgrade. Πως θα ξερεις τι κωδικο εχει; μονο αν ανοιξεις το κουτι πραγμα δυσκολο ως αδυνατον.

Το ποιους μεγαλους τιτλους θα χασεις σε cfw ειναι σχετικο για τον καθενα. Εγω θα ηθελα τα AC revelations, Catherine, Batman Arkham City, PES12, κατι αλλο δεν με ενδιαφερει (αλλα μπορει καποιος να συμπληρωσει καθως αυτα ειναι γουστα)

Exclusive οπως ας πουμε το Uncharted 3 παιζει κανονικα και σε 3D. γενικοτερα ολα τα exclusives παιζουν κανονικα γιατι ανεβαινουν στο ΠΣΝ και υπαρχει ενας γενικος κανονας πως οτι ανεβαινει στο ΠΣΝ σπαει και κυκλοφορει κανονικα. Ακομη και μη exclusives που ανεβαινουν ΠΣΝ (FIFA12, Battlefield 3) τρεχουν

Για το input lag στην tv ρωτα το narouto, νομιζω εχει ιδια

Πιο φθηνα απο skroutz δεν εχει παρει το ματι μου αυτο το καιρο και μαλιστα ειναι σχετικα ακριβες οι κονσολες. Αποψη μου ειναι πως θα ηταν φρονιμο να περιμενεις ως το πασχα και ολο κατι θα βγει εως τοτε αν θες να πας σε καινουριο.

Αλλιως μπορεις να δεις μεταχειρισμενες κονσολες σε cfw, η προσφατα αγορασμενες και να ρωτας τους πωλητες τι κωδικο εχουν πισω αν ειναι να κανεις downgrade.

Οσο για την τελευταια προσφορα που λες αυτη επαιξε στην κυριολεξια για 5 λεπτα !!!! τοσο πηρε μεχρι να εξαντληθουν οι συγκεκριμενες κονσολες απ ολα τα ΜΜ παραμονη πρωτοχρονιας

 

Δηλαδή ότι άλλη έκδοση και να είναι είμαι οκ αρκεί να μην είναι η CHECH 3000?

 

Η χρονολογία/ημερομηνία παραγωγής δεν γράφεται έξω από το κουτί να με βοηθήσει? Τα πιο παλιά μοντέλα με 250 gb ή 120 gb σκληρό γίνονται σίγουρα?

 

Τα μεταχειρισμένα τα φοβάμαι λίγο, τα fat θα είναι πιο πιθανό να μου μείνουν στο χέρι λόγω παλαιότητας?

 

Αν ξέρει κάποιος κάποιο κατάστημα που να πουλάει συσκευές που σίγουρα γίνονται downgrade ας στείλει ένα p.m.

 

O Naruto έχει κάνει τίποτα σοβαρά παράπονα για input lag?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες χρειάζομαι τη βοήθειά σας!

 

Βαρέθηκα με το pc και είμαι έτομος να περάσω και σε κονσόλα, με ενδιαφέρει μόνο single player ή split screen. Multi θα παίζω με το PC οπότε no prob.

 

Εχω στραφεί στο ps3 λόγω exclusives και 3d gaming + bluray

 

Αν πάρω ένα από τα καινούρια ps3 μπορώ να κάνω downgrade σε 3.55? Είμαι πολύ μάχιμος με τα πισιά αλλά όχι με τις κονσόλες...

 

Από ότι κατάλαβα θα μπορώ να παίζω παιχνίδια μέχρι μια συγκεκριμένη ημερομηνία? Ποιους μεγάλους τίτλους θα χάνω?

 

 

Το 3d gaming τι λεει, έχω τηλεόραση Passive 3d LG LW5400 και με ενδιαφέρει πολύ. (ακούω για τρελό input lag αλλά σε single player νομίζω θα είναι οκ)

 

 

Υπάρχει αυτή τη στιγμή καμμιά καλή προσφορά για ps3 , καλύτερη και από skroutz δηλαδή όπως πχ:

 

 

 

 

αυτή η προσφορά παίζει ακόμα?

 

Αναμένω τα Φώτα σας!

 

Το 3D gaming πίστεψε με λέει. Αξίζει ιδιαίτερα αν έχεις μεγάλη τηλεόραση. Πόσες ίντσες είναι?

 

Τώρα το input lag αφορά και τις 2 κονσόλες και όχι μόνο ps3. Εμένα που η τηλεόραση μου όταν γυρνάω την τηλεόραση μου σε game mode τα πράγματα βελτιώνονται πάρα πολύ. Σίγουρα υπάρχει ένα input lag αλλά δεν το είχα πολυκαταλάβει έως που έπαιξα σε έναν φίλο μου. Το ps3 το αγόρασα για να το παίξω σε αυτήν την tv και θα το παίξω. Αν δω input lag πιστεύω θα το συνηθίσω. LG LW4500. :rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το 3D gaming πίστεψε με λέει. Αξίζει ιδιαίτερα αν έχεις μεγάλη τηλεόραση. Πόσες ίντσες είναι?

 

Τώρα το input lag αφορά και τις 2 κονσόλες και όχι μόνο ps3. Εμένα που η τηλεόραση μου όταν γυρνάω την τηλεόραση μου σε game mode τα πράγματα βελτιώνονται πάρα πολύ. Σίγουρα υπάρχει ένα input lag αλλά δεν το είχα πολυκαταλάβει έως που έπαιξα σε έναν φίλο μου. Το ps3 το αγόρασα για να το παίξω σε αυτήν την tv και θα το παίξω. Αν δω input lag πιστεύω θα το συνηθίσω. LG LW4500. :rolleyes:

 

 

την lw5400 πρέπει να είναι η ίδια με άλλο όνομα.

 

 

με βάση αυτά που διάβασα εδώ http://www.ps3devwiki.com/wiki/SKU_Models αν έχει κατασκευαστεί μέχρι 04/2011 σπάει...

 

δηλαδή μέχρι cech-251

 

τα cech 250A και 250B σπάνε? λεει κατεβαίνουν έως 3.60.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...