Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Hacking (ενημερώθηκε 22 Σεπ 2014) v1 [PS3]


mtzs
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλα,για τις γνωσεις που ειπα δεν μιλησα συγκεκριμενα για εμας εδω,που συμμετεχουμε σε αυτο το thread.Αντιθετως,εδω μεσα τα παιδια γνωριζουν αρκετα πραγματα.Αναλογισου ομως ποσα ατομα υπαρχουν εκει εξω,αν σκεφτω και απο τους φιλους μου,οι οποιοι εχουν κονσολα,που δεν ξερουν να κανουν ουτε copy-paste.Τεσπα,αυτο με τις γνωσεις ειναι λιγο γενικο.Οσο αναφορα τις αποκλειστικοτητες,επειδη εχω και ps3 και pc,δεν μπορω να πω οτι αν δεν ειχα παιξει καποιο συγκεκριμενο παιχνιδι στο ps3,πχ GT ή GoW,θα ειχα χασει τπτ.Αντιθετως στο pc ειναι καναδυο παιχνιδακια που πραγματικα με ενθουσιασαν,Metro2033,Crysis2.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλα,για τις γνωσεις που ειπα δεν μιλησα συγκεκριμενα για εμας εδω,που συμμετεχουμε σε αυτο το thread.Αντιθετως,εδω μεσα τα παιδια γνωριζουν αρκετα πραγματα.Αναλογισου ομως ποσα ατομα υπαρχουν εκει εξω,αν σκεφτω και απο τους φιλους μου,οι οποιοι εχουν κονσολα,που δεν ξερουν να κανουν ουτε copy-paste.Τεσπα,αυτο με τις γνωσεις ειναι λιγο γενικο.Οσο αναφορα τις αποκλειστικοτητες,επειδη εχω και ps3 και pc,δεν μπορω να πω οτι αν δεν ειχα παιξει καποιο συγκεκριμενο παιχνιδι στο ps3,πχ GT ή GoW,θα ειχα χασει τπτ.Αντιθετως στο pc ειναι καναδυο παιχνιδακια που πραγματικα με ενθουσιασαν,Metro2033,Crysis2.

 

Το metro 2033 έχει βγει σε και xbox 360 ενώ το crysis 2 σε όλες τις πλατφόρμες. Οκ συμφωνώ έχει καλύτερα γραφικά από το pc. Αυτό σημαίνει πως αλλάζει το gameplay? Δεν μπορεί μόνο για τα γραφικά να θεωρηθεί αποκλειστικότητα στο pc. Πρόσεξες ελπίζω πως αυτά που ανέφερες (αν και δεν είναι αποκλειστικότητες) είναι fps.

 

Οκ θέμα γούστων είναι αυτά που είπες για το GT και το GoW. Εμένα πάντως το δεύτερο μου αρέσει (το πρώτο δεν το έχω παίξει ακόμα). Αυτά όμως είναι αποκλειστικότητες του ps3. Όπως το Gears of War στο 360.

 

Εγώ έχω την εντύπωση πως οι τελείως άσχετοι κάθονται και παίζουν lol στο pc (τουλάχιστον αυτό συμπεραίνω από την παρέα μου). Παιδιά σε ps3 ή xbox 360 δεν έχω συναντήσει που να μην έχουν γνώσεις. Βέβαια κάποιος που ασχολείται με το console gaming δεν προυποθέτει να γνωρίζει πράγματα σχετικά με το hardware ή το software του υπολογιστή. Θα ασχοληθεί με αυτό που τον ενδιαφέρει, την κονσόλα του. Η έκφραση πάντως ότι οι console gamers δεν γνωρίζουν πολλά πράγματα για το pc την θεωρώ προσβλητική γιατί εγώ χρόνια gamer σε pc αποφάσισα να αγοράσω ps3 επειδή τα παιχνίδια στο pc δεν με ικανοποιούσαν και ζήλευα τα παιχνίδια στις κονσόλες. Όπως και να χει ο καθένας διασκεδάζει με τον τρόπο που τον ευχαριστεί. Άλλοι κονσόλες, άλλοι pc. Για αυτό υπάρχουν εξάλλου και οι 2 επιλογές.

 

Επειδή ξεφύγαμε τελείως καλύτερα να επιστρέψουμε στο θέμα του ps3 hacking. :rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πανω απο την custom περνας την Official Και καθαρισες.Αν θες να εισαι και 100% νομιμος σβηνεις Multiman,showtime κλπ ωστε να μην φαινεται μετα στο μενου της κονσολας.

Τελικα απο οτι καταλαβα οποιος χακαρει το ps3 του ειναι ευχη και καταρα ταυτοχρονα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικα απο οτι καταλαβα οποιος χακαρει το ps3 του ειναι ευχη και καταρα ταυτοχρονα...

 

η πολυ απλα παιρνεις και δευτερη κονσολα,οπως κανουν και μερικοι για το 360 ωστε να εχουν και backups Και online.Το ιδιο θα κανω κ εγω μεχρι το τελος του μηνα αν ολα πανε καλα:-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η πολυ απλα παιρνεις και δευτερη κονσολα,οπως κανουν και μερικοι για το 360 ωστε να εχουν και backups Και online.Το ιδιο θα κανω κ εγω μεχρι το τελος του μηνα αν ολα πανε καλα:-D

Δεν λεω αποτελεσματικη λυση αλλα ποσοι εχουν λεφτα για ξοδεμα για 2 κονσολες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το metro 2033 έχει βγει σε και xbox 360 ενώ το crysis 2 σε όλες τις πλατφόρμες. Οκ συμφωνώ έχει καλύτερα γραφικά από το pc. Αυτό σημαίνει πως αλλάζει το gameplay? Δεν μπορεί μόνο για τα γραφικά να θεωρηθεί αποκλειστικότητα στο pc. Πρόσεξες ελπίζω πως αυτά που ανέφερες (αν και δεν είναι αποκλειστικότητες) είναι fps.

 

Οκ θέμα γούστων είναι αυτά που είπες για το GT και το GoW. Εμένα πάντως το δεύτερο μου αρέσει (το πρώτο δεν το έχω παίξει ακόμα). Αυτά όμως είναι αποκλειστικότητες του ps3. Όπως το Gears of War στο 360.

 

Εγώ έχω την εντύπωση πως οι τελείως άσχετοι κάθονται και παίζουν lol στο pc (τουλάχιστον αυτό συμπεραίνω από την παρέα μου). Παιδιά σε ps3 ή xbox 360 δεν έχω συναντήσει που να μην έχουν γνώσεις. Βέβαια κάποιος που ασχολείται με το console gaming δεν προυποθέτει να γνωρίζει πράγματα σχετικά με το hardware ή το software του υπολογιστή. Θα ασχοληθεί με αυτό που τον ενδιαφέρει, την κονσόλα του. Η έκφραση πάντως ότι οι console gamers δεν γνωρίζουν πολλά πράγματα για το pc την θεωρώ προσβλητική γιατί εγώ χρόνια gamer σε pc αποφάσισα να αγοράσω ps3 επειδή τα παιχνίδια στο pc δεν με ικανοποιούσαν και ζήλευα τα παιχνίδια στις κονσόλες. Όπως και να χει ο καθένας διασκεδάζει με τον τρόπο που τον ευχαριστεί. Άλλοι κονσόλες, άλλοι pc. Για αυτό υπάρχουν εξάλλου και οι 2 επιλογές.

 

Επειδή ξεφύγαμε τελείως καλύτερα να επιστρέψουμε στο θέμα του ps3 hacking. :rolleyes:

 

 

 

Το GoW και εμενα μου αρεσει,πολυ μαλιστα.Απλα ειπα οτι δεν ειναι και παιχνιδι σταθμος,οπως πολυ θελουν να το παρουσιασουν(δεν μιλαω για σενα).Απο την αλλη το GT ειναι σαν εικονες κολλημενες που προσπαθουν να γινουν κινηση.Με συγχωρεις αλλα τετοια αποκλειστικοτητα δεν την θελω,υπαρχουν πολυ καλυτερες.Τεσπα ειναι μεγαλη ιστορια,θα κατσουμε με τις ωρες και ειμαιστε εντελως εκτος θεματος.

 

Τωρα για το αλλο,με τις γνωσεις του καθενος.Βλεπω οτι ισως να σε ενοχλησε,πραγμα που δεν καταλαβαινω αλλα τεσπα.Συγνωμη,ισως δεν το εθεσα και εγω σωστα.Αλλωστε δεν μπορω να ξερω τι γνωσεις εχει ο καθε ενας που βρισκεται πισω απο ενα πληκτρολογιο.Πηρα βαση απο τους φιλους μου,οι οποιοι στην συντριπτικη πλειοψηφια τους δεν ξερουν που πανε τα τεσσερα.Μιλαω για κονσολακηδες φιλους μου.Τελος και απο μενα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν λεω αποτελεσματικη λυση αλλα ποσοι εχουν λεφτα για ξοδεμα για 2 κονσολες...

 

Αν το δεις από οικονομική πλευρά, αξίζει πολύ περισσότερο από το να αγοράζεις συνεχώς παιχνίδια. Απλά τα δίνεις όλα μαζί. Ή αγοράζεις πρώτα μία, την χακάρεις ευχαριστιέσαι παιχνίδια για κανά χρόνο και μετά παίρνεις και την δεύτερη για να απολαμβάνεις το online σου και τα καινούργια παιχνίδια (όπως σκοπεύω να κάνω και εγώ).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν το δεις από οικονομική πλευρά, αξίζει πολύ περισσότερο από το να αγοράζεις συνεχώς παιχνίδια. Απλά τα δίνεις όλα μαζί. Ή αγοράζεις πρώτα μία, την χακάρεις ευχαριστιέσαι παιχνίδια για κανά χρόνο και μετά παίρνεις και την δεύτερη για να απολαμβάνεις το online σου και τα καινούργια παιχνίδια (όπως σκοπεύω να κάνω και εγώ).

 

κ εγω:-D

η χακαρισμενη κονσολα δεν ειναι αναγκη να ειναι καινουρια και οι μεταχειρισμενες κανουν..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κ εγω:-D

η χακαρισμενη κονσολα δεν ειναι αναγκη να ειναι καινουρια και οι μεταχειρισμενες κανουν..

 

Μία καινούργια στα 149Ε και συγκεκριμένα από το Media Markt (xbox 360+kinect) είναι πολύ καλύτερη από μία μεταχειρισμένη! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν το δεις από οικονομική πλευρά, αξίζει πολύ περισσότερο από το να αγοράζεις συνεχώς παιχνίδια. Απλά τα δίνεις όλα μαζί. Ή αγοράζεις πρώτα μία, την χακάρεις ευχαριστιέσαι παιχνίδια για κανά χρόνο και μετά παίρνεις και την δεύτερη για να απολαμβάνεις το online σου και τα καινούργια παιχνίδια (όπως σκοπεύω να κάνω και εγώ).

Θελω να σταθω οτι καποιοι δεν μπορουν να αγορασουν 2 ιδιες κονσολες ταυτοχρονα...

Παντως καλυτερα να αγορασεις δευτερο ps3 παρα xbox360...^_^

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θελω να σταθω οτι καποιοι δεν μπορουν να αγορασουν 2 ιδιες κονσολες ταυτοχρονα...

Παντως καλυτερα να αγορασεις δευτερο ps3 παρα xbox360...^_^

 

Γιατί έτσι? Εγώ είχα σκεφτεί 360 για να εκμεταλλευτώ kinect+xbox live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

PS3 και ξερό ψωμί!!!!

Πάρε Xbox360 και θα λές "PS3, Χ360 και ξερό ψωμί". :mrgreen:

 

υγ : 2 ps3, ένα για κοπιές, ένα για psn. αφού θα αγοράζεις που θα αγοράζεις κάποια παιχνίδια αυθεντικά, γιατί να μην εκμεταλευτείς το 360 αντι για 2ο ps3 που και κοπιές παίζει, και Live θα έχεις (μέχρι να φάς κανένα ban), και τα multiplatform είναι καλύτερα, και έχει δικά του exclusive?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιτρεψε μου να διαφωνησω.Εγω τον εστησα τον υπολογιστη το 2010.Συνολο δεν θες να σου πω.Πολυ κατω απο το ποσο που αναφερεις.Μεχρι σημερα τρεχει τα παντα,δεν θα πω φουλ αλλα αψογα.Οπως το κοβω,αλλο ενα χρονο σιγουρα.Συνολο 3 χρονια.Με μια καρτα γραφικων παλι δεν θα εχω φτασει το ποσο των 1000 ευρω που λες και θα περασω αλλα 2 χρονια στο νερο,συνολο 5 χρονια.Εχουμε και λεμε,αντε 1000 ευρω στα 5 χρονια.Εγω θα σου βαλω οτι παιζω 10 παιχνιδια απο τον θειο το χρονο (τα υπολοιπα τα αγοραζω,σκεψου να τα ειχα ολα απο τον θειο) και θα τα βαλω με 30 ευρω,οχι κατι 50αρες+ που ζητανε.Μας κανει 1500,λες να ειμαι χαμενος?

 

Φιλε μου επιβεβαιωνεις αυτο που λεω και γω

Σκοπος μου ειναι να βγαλω 5 χρονια gaming (γιατι αυτο ενδιαφερει τους περισσοτερους) με το μικροτερο δυνατο κοστος. Μιλαμε για value for money σε βαθος χρονου !!!!

Και αυτο το προσφερει μονο η κονσολα. Το ΧΒΟΧ δε ξερω με τι τιμη πρωτοκυκλοφορησε αλλα πιστευω δεν θα ειχε πανω απο 300. Το ΠΣ3 500.

Απο τα 1000 που πρεπει να ριξω στον υπολογιστη απεχει αλλο τοσο. Μιση τιμη δηλαδη.

οσο για τα παιχνιδια που αναφερεις για ψαξτο λιγο. Οσα καινουρια εχω δει αν δεν τα παρεις την πρωτη μερα κυκλοφοριας τους και περιμενεις 1 μηνα αντε 2 το πολυ σιγουρα θα τα πετυχεις σε καποια προσφορα των 20 αντε μαξιμουμ 30. Ολα μα ολα CODMW3, BF3, PES12, Fifa12 αναφερω ενδεικτικα τα εχω πετυχει ολα κατα διαστηματα κατω των 30 ευρω με ποιο ακριβο το U3 που το ειδα στα 35. Αν παει βεβαια καποιος και παιρνει Uncharted 3 απο πλαισιο στα 60 ευρω απο πρωτη μερα κυκλοφοριας τοτε τι να πω. Τα θελει και τα παθαινει.

Το να συζηταμε βεβαια εμεις εδω ειδικα σε αυτο το τοπικ για τιμες ειναι ολιγον παραλογο μιας και ολοι μας τα αγοραζουμε ακομη φθηνοτερα !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@mtzs

Θα συμφωνήσω με τον LouCi4er. Εγώ το PC το έστησα το '08 με ένα 700αρι. Στην πορεία έβαλα 2η κάρτα και άλλαξα CPU (+100€).

3 χρόνια τώρα, 1080p τέρμα τρέχω οτι βάζω. Ακόμα και το BF3 το έτρεχα 1080p High με 30+ fps, και όσο τα περισσότερα παιχνίδια είναι Port απο PS3/X360, θα συνεχίσω να τα παίζω 1080p.

 

Αυτό το "κάθε χρόνο αναβάθμιση" δεν ισχύει εδώ και 4 χρόνια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...