Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Hacking (ενημερώθηκε 22 Σεπ 2014) v1 [PS3]


mtzs
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

O περιορισμος απο ποια αποψη τιθεται? Δεν μπορει να δωσει πανω απο 60Hz με την 1.3?

 

Δεν υπάρχει περιορισμός! Κανονικό 3D είναι! Απλά μειώνει την ανάλυση του παιχνιδιού στο μισό για να μπορέσει να αντεπεξέλθει το σύστημα! :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

για ποιον λογο το λες αυτο;

 

Γιατί στο pc του έχω πετάξει τα μάτια έξω κ μπορώ να κάνω αρκετά πράγματα περισσότερα απ ότι σε μια κονσόλα, σε ότι αφορά τα παιχνίδια πάντα. (Προσωπικά έτσι...)

Τώρα αν ρωτήσεις για ποιο λόγω πήρα το ps3? Final Fantasy. Άντε κ κάνα tekken/mortal κombat.

Και γενικότερα, είμαι της άποψης ότι εφόσον αγοράσω κάποιο μηχάνημα, θέλω να έχω τον πλήρη έλεγχό του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί στο pc του έχω πετάξει τα μάτια έξω κ μπορώ να κάνω αρκετά πράγματα περισσότερα απ ότι σε μια κονσόλα, σε ότι αφορά τα παιχνίδια πάντα. (Προσωπικά έτσι...)

Τώρα αν ρωτήσεις για ποιο λόγω πήρα το ps3? Final Fantasy. Άντε κ κάνα tekken/mortal κombat.

Και γενικότερα, είμαι της άποψης ότι εφόσον αγοράσω κάποιο μηχάνημα, θέλω να έχω τον πλήρη έλεγχό του.

 

Ποια είναι τα παραπάνω που μπορείς να κάνεις? Δεν διευκρινίζεις καλύτερα αυτό που θες να πεις? :rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε μου αλλη η δουλεια της κονσολας αλλο του υπολογιστη

οπως και να το κανεις η κονσολα ειναι για παιχνιδια μονο:-D

κ εγω σε custom ειμαι και συντομα θα περασω σε official δεν υπαρχει λογος να περιμενω για κατι καινουριο,μου εχει λειψει το online gaming χωρις cheaters οπως στα pc.

 

 

ακομα και σε cfw παλι δεν εχεις τον πληρη ελεγχο της κονσολας,απλα εχεις περισσοτερες επιλογες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγοράζω ένα μηχάνημα με επεξεργαστή, κάρτα γραφικών, μνήμη, σκληρό δίσκο και συνδέεται σε οθόνη. Για εμένα (το τονίζω το για εμένα) εξ ορισμού αυτό λέγεται pc και από κεί και πέρα θέλω να έχω τον πλήρη έλεγχό του. Όπως έχω τον πλήρη έλεγχο του κινητού, του τάμπλετ κτλ.

Διαβάζω για dual boot με linux. Αλλά όχι, για ακόμα μια φορά η Sony αποφασίζει ότι το μηχάνημα το οποίο έχω πληρώσει και mου ανήκει, δεν ανήκει τελικά σε εμένα αφού φυσικά δεν μπορώ να το κάνω ότι θέλω, και μου το κλειδώνει :) .

Φυσικά δεν αναφέρομαι αποκλειστικά και μόνο στα videogames, αλλά είμαι της άποψης, πάλι, ότι το κόστος των 60€ για ένα παιχνίδι είναι υπερβολικό.

Ένα από τα λίγα πράγματα στα οποία συμφωνώ είναι ότι από τη στιγμή που αποφασίζω να το χρησιμοποιήσω με άλλο τρόπο εκτός από αυτόν που συνίσταται, χάνω την εγγύηση (αν κ έχω ορισμένες ενστάσεις κ εκεί αλλά δεν είναι της παρούσης).

 

 

Και για να προλάβω κάποιους, ναι, στο pc ίσως και να χρησιμοποιώ πειρατικά παιχνίδια. Αλλά αν πραγματικά αξίζουν στη συνέχεια τα αγοράζω για να ενισχύσω τους δημιουργούς και να τους ενθαρρύνω να συνεχίσουν. Αν όμως αγοράσω κάτι χωρίς να το δοκιμάσω και αποδειχθεί "πατάτα", είναι full bugαρισμένο και μου σπάσει τα νεύρα στο τέλος, θα μου δώσει κανείς πίσω τα χρήματά μου? Θα ήθελα να κάνω το ίδιο και με το ps3

 

 

Τέλος, ναι κονσόλα είναι, έχει τα υπέρ και τα κατά της, αν θέλω τα χωνεύω και συνεχίζω, αν δε μου αρέσουν πρόβλημά μου και κακώς την πήρα. Καλό σας απόγευμα και ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κ εγω σε custom ειμαι και συντομα θα περασω σε official δεν υπαρχει λογος να περιμενω για κατι καινουριο,μου εχει λειψει το online gaming χωρις cheaters οπως στα pc.

 

Πως γινεται αυτο, δηλαδη να πας απο custom σε official firmware??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@clevercitizen

με βρισκεις 1000% συμφωνο μαζι σου,ακριβως την ιδια αντιμετωπιση εχω κ εγω.Αγοραζω μονο αυτα που πραγματικα αξιζουν και περιμενω και την καταλληλη υποστηριξη απ τους δημιουργους(πχ assasins creed,gran turismo)

 

@mados

πανω απο την custom περνας την Official Και καθαρισες.Αν θες να εισαι και 100% νομιμος σβηνεις Multiman,showtime κλπ ωστε να μην φαινεται μετα στο μενου της κονσολας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγοράζω ένα μηχάνημα με επεξεργαστή, κάρτα γραφικών, μνήμη, σκληρό δίσκο και συνδέεται σε οθόνη. Για εμένα (το τονίζω το για εμένα) εξ ορισμού αυτό λέγεται pc και από κεί και πέρα θέλω να έχω τον πλήρη έλεγχό του. Όπως έχω τον πλήρη έλεγχο του κινητού, του τάμπλετ κτλ.

Διαβάζω για dual boot με linux. Αλλά όχι, για ακόμα μια φορά η Sony αποφασίζει ότι το μηχάνημα το οποίο έχω πληρώσει και mου ανήκει, δεν ανήκει τελικά σε εμένα αφού φυσικά δεν μπορώ να το κάνω ότι θέλω, και μου το κλειδώνει :) .

Φυσικά δεν αναφέρομαι αποκλειστικά και μόνο στα videogames, αλλά είμαι της άποψης, πάλι, ότι το κόστος των 60€ για ένα παιχνίδι είναι υπερβολικό.

Ένα από τα λίγα πράγματα στα οποία συμφωνώ είναι ότι από τη στιγμή που αποφασίζω να το χρησιμοποιήσω με άλλο τρόπο εκτός από αυτόν που συνίσταται, χάνω την εγγύηση (αν κ έχω ορισμένες ενστάσεις κ εκεί αλλά δεν είναι της παρούσης).

 

Να το παω λιγο αναποδα; Γιατι σε καποιον που εδωσε 1000 ευρω για ενα high end pc εν ετει 2007 οταν πρωτοκυκλοφορησε το ΠΣ3 στα 500+ ευρω οι κατασκευαστριες εταιριες PC + περιφερειακων και επιπροσθετως παιχνιδιων-software καθιστουν αχρηστο ενα gaming PC (γιατι ποιος ο λογος να δωσει καποιος 1000 αν δεν ειναι για gaming η προγραμματα σχεδιων + επεξεργασιας βιντεο) μεσα σε μια διετια το πολυ τριετια να μη μπορει να τρεξει επαρκως τα νεα παιχνιδια. Για τα παιχνιδια του σημερα φυσικα και δεν το συζητω καν, ενω οι κονσολες τα τρεχουν ολα απο τοτε απροσκοπτα ακομη και σημερα !!!!

Ετσι αυτοματως με την πολιτικη αναβαθμισεων και minimal requirements των PC δεν σου αφαιρουν εμμεσως πλην σαφως ομως δυνατοτητες απο το μηχανημα που χρσυοπληρωσες;

Απλα δεν το καταλαβαινεις!!!!! οχι τιποτε αλλο αλλα αν υπαρχη λογικη σκεψη θα δει καποιος πως η αποσβεση χρηματων στη κονσολα κραταει πολυ περισσοτερο απ οτι σε ενα PC που αγοραζει καποιος για τον ιδιο σκοπο. Δινεις 1000 ευρω γιατι για να τα δωσεις αγοραζεις το μηχανημα για gaming και μετα απο 3 χρονια σου μενει μονο για δουλεια γραφειου με word, excel κτλπ, browsing και ταινιες, γιατι οι εταιριες ολες μαζι (απο hardware εως software) σου εχουν αφαιρεσει τις δυνατοτητες με τις οποιες αγορασες το μηχανημα !!!!!!!

Πιο καλα να χασω λοιπον 200 ευρω που πηρα την κονσολα, παρα να χασω τα 1200 που θελει ενα PC για να παιζω καλα τα games του σημερα !!!!!!!!

και στο τελος να κανω την ιδια δουλεια που κανει ενα λαπτοπ των 399 ευρω !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπάρχει περιορισμός! Κανονικό 3D είναι! Απλά μειώνει την ανάλυση του παιχνιδιού στο μισό για να μπορέσει να αντεπεξέλθει το σύστημα! :P

 

Κανονικο απλως οχι FullHD. Oυτε στις ταινιες μπορεις να δωσει 1080?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν αναφέρεσαι προσωπικά σε εμένα, να σε ενημερώσω ότι το pc της υπογραφής μου είχε στοιχίσει περίπου 600€ το 2009 κ παίζει οποιοδήποτε παιχνίδι σε full γραφικά, (αλλά κυρίως το πήρα λόγω δουλειάς-Μηχ). Και θα συνεχίσει να το κάνει για 2 χρόνια τουλάχιστον. Οι εποχές που κάθε χρόνο χρειαζόμασταν αναβαθμίσεις στο pc για να σηκώσει τα νέα games ευτυχώς έχουν περάσει. (Και με την οικονομική κρίση δε θα ξαναέρθουν σύντομα).

Αν θέλεις τώρα να συγκρίνουμε τα γραφικά των κονσολών με το pc, κερδισμένο θα βγει το pc. Ακριβώς γιατί έχει καλύτερο hardware, το οποίο όμως το χρυσοπληρώνεις. Μπορείς να παίξεις τα παιχνίδια σε πιο low γραφικά (ίσως παρόμοια με του ps3) σε παλιότερο μηχάνημα.

Προφανώς επίσης, όταν αγοράζεις ένα pc και γνωρίζεις κάποια βασικά πράγματα, ξέρεις ότι μπορεί να τρέξει τα συγκεκριμένα παιχνίδια. Σε 3+ χρόνια, τα πράγματα ίσως έχουν αλλάξει. Αν αγοράζεις pc με προοπτική 10ετίας, τότε έχεις λάθος άποψη.

Αν δεν υπήρχε η ανάγκη αναβάθμισης, τότε θα ήμασταν ακόμα στο atari, snes, άντε psone.

Και μη ξεχνάτε ότι δεν παίζει ρόλο μόνο το hardware αλλά και το πόσο καλογραμμένο ή κακογραμμένο είναι το παιχνίδι. Για το ps3 γράφεις game και ξέρεις ότι θα τρέξει σε στανταρ μηχάνημα, για το pc γράφεις game αλλά δε γνωρίζεις ακριβώς σε τι μηχάνημα θα τρέξει.

Ξεφύγαμε.

 

PS. Αν μέναμε στα minimal requirements, δε θα υπήρχε εξέλιξη στα games και θα παίζαμε ακόμα pong.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παίδες!

 

Έχω μια περίεργη ερώτηση:

 

Δεν μπορώ να καταλάβω για ποιο λόγο κυκλοφορούν ριπαρισμένες εκδόσεις νέων ps3 παιχνιδιών, οι οποίες όμως θέλουν πάνω από 3.55 firmware για να παίξουν.

 

Εφόσον δηλαδή δεν μπορείς να τα παίξεις αυτά τα παιχνίδια με το cfw, τότε ποιος είναι ο λόγος να μπορείς να τα κατεβάσεις?

 

Φαντάζομαι ένα κατεβασμένο ps3 παιχνίδι ή παίζει μόνο σε cfw 3.55 ή δεν παίζει καθόλου, έτσι δεν είναι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι αν δεν εχει βγει καποιο φιξ δεν παιζει

δεν υπαρχει καποιος συγκεκριμενος λογος,πιστευω οι περισσοτεροι το κανουν ωστε να τα εχουν σε περιπτωση που βγει νεο cfw(φαντασου τι πανικος θα γινει μετα να κατεβαζουν ολοι)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν αναφέρεσαι προσωπικά σε εμένα, να σε ενημερώσω ότι το pc της υπογραφής μου είχε στοιχίσει περίπου 600€ το 2009 κ παίζει οποιοδήποτε παιχνίδι σε full γραφικά, (αλλά κυρίως το πήρα λόγω δουλειάς-Μηχ). Και θα συνεχίσει να το κάνει για 2 χρόνια τουλάχιστον. Οι εποχές που κάθε χρόνο χρειαζόμασταν αναβαθμίσεις στο pc για να σηκώσει τα νέα games ευτυχώς έχουν περάσει. (Και με την οικονομική κρίση δε θα ξαναέρθουν σύντομα).

Αν θέλεις τώρα να συγκρίνουμε τα γραφικά των κονσολών με το pc, κερδισμένο θα βγει το pc. Ακριβώς γιατί έχει καλύτερο hardware, το οποίο όμως το χρυσοπληρώνεις. Μπορείς να παίξεις τα παιχνίδια σε πιο low γραφικά (ίσως παρόμοια με του ps3) σε παλιότερο μηχάνημα.

Προφανώς επίσης, όταν αγοράζεις ένα pc και γνωρίζεις κάποια βασικά πράγματα, ξέρεις ότι μπορεί να τρέξει τα συγκεκριμένα παιχνίδια. Σε 3+ χρόνια, τα πράγματα ίσως έχουν αλλάξει. Αν αγοράζεις pc με προοπτική 10ετίας, τότε έχεις λάθος άποψη.

Αν δεν υπήρχε η ανάγκη αναβάθμισης, τότε θα ήμασταν ακόμα στο atari, snes, άντε psone.

Και μη ξεχνάτε ότι δεν παίζει ρόλο μόνο το hardware αλλά και το πόσο καλογραμμένο ή κακογραμμένο είναι το παιχνίδι. Για το ps3 γράφεις game και ξέρεις ότι θα τρέξει σε στανταρ μηχάνημα, για το pc γράφεις game αλλά δε γνωρίζεις ακριβώς σε τι μηχάνημα θα τρέξει.

Ξεφύγαμε.

 

PS. Αν μέναμε στα minimal requirements, δε θα υπήρχε εξέλιξη στα games και θα παίζαμε ακόμα pong.

Δεν αναφερομουν σε σενα, απλα πιαστηκα απο μια κουβεντα σου στο οτι κανεις το μηχανημα οτι θες, για να κανω μια γενικοτερη σκεψη.

Και η γενικευση εξυπηρετει παντα την κριτικη, και μαλιστα την καλοπιστη. Αλλοιμονο αν δεν υπαρχει ο αντιλογος

Δεν αμφισβητω αυτο που λες περι καλυτερων γραφικων σε πισι, αλλα για πες μου που εχω αδικο σε αυτο που ειπα περι αναβαθμισεων οπως ηταν διαμορφωμενη η κατασταση μεχρι και το 2010 που παρακολουθουσα την αγορα των pc. Πλεον εχω παψει να ασχολουμαι και δεν μπορω να εκφερω γνωμη, αλλα αυτο που βλεπω ειναι οτι αν θες να αγορασεις ενα high end πισι 1000 κοστιζε το 2001, 1000 κοστιζει και σημερα

Το point μου ειναι πως ολες οι εταιριες η καθε μια με τον τροπο της προσπαθει να αφαιρει δυνατοτητες απ τη κονσολα - πισι που αγοραζουμε ωστε να μας βαζει στο τρυπακι για περισσοτερες αγορες απο εμας - μειωση κοστους, κερδος γι αυτες !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν αναφερομουν σε σενα, απλα πιαστηκα απο μια κουβεντα σου στο οτι κανεις το μηχανημα οτι θες, για να κανω μια γενικοτερη σκεψη.

Και η γενικευση εξυπηρετει παντα την κριτικη, και μαλιστα την καλοπιστη. Αλλοιμονο αν δεν υπαρχει ο αντιλογος

Δεν αμφισβητω αυτο που λες περι καλυτερων γραφικων σε πισι, αλλα για πες μου που εχω αδικο σε αυτο που ειπα περι αναβαθμισεων οπως ηταν διαμορφωμενη η κατασταση μεχρι και το 2010 που παρακολουθουσα την αγορα των pc. Πλεον εχω παψει να ασχολουμαι και δεν μπορω να εκφερω γνωμη, αλλα αυτο που βλεπω ειναι οτι αν θες να αγορασεις ενα high end πισι 1000 κοστιζε το 2001, 1000 κοστιζει και σημερα

Το point μου ειναι πως ολες οι εταιριες η καθε μια με τον τροπο της προσπαθει να αφαιρει δυνατοτητες απ τη κονσολα - πισι που αγοραζουμε ωστε να μας βαζει στο τρυπακι για περισσοτερες αγορες απο εμας - μειωση κοστους, κερδος γι αυτες !!!

 

Επιτρεψε μου να διαφωνησω.Εγω τον εστησα τον υπολογιστη το 2010.Συνολο δεν θες να σου πω.Πολυ κατω απο το ποσο που αναφερεις.Μεχρι σημερα τρεχει τα παντα,δεν θα πω φουλ αλλα αψογα.Οπως το κοβω,αλλο ενα χρονο σιγουρα.Συνολο 3 χρονια.Με μια καρτα γραφικων παλι δεν θα εχω φτασει το ποσο των 1000 ευρω που λες και θα περασω αλλα 2 χρονια στο νερο,συνολο 5 χρονια.Εχουμε και λεμε,αντε 1000 ευρω στα 5 χρονια.Εγω θα σου βαλω οτι παιζω 10 παιχνιδια απο τον θειο το χρονο (τα υπολοιπα τα αγοραζω,σκεψου να τα ειχα ολα απο τον θειο) και θα τα βαλω με 30 ευρω,οχι κατι 50αρες+ που ζητανε.Μας κανει 1500,λες να ειμαι χαμενος?

 

Βαλε σε αυτα τις ταινιες,την μουσικη και ολα τα υπολοιπα που μπορεις να κανεις με εναν υπολογιστη.Πιστευω οτι το pc τα βγαζει τα λεφτα του μεχρι τελευταιας δεκαρας.Η γνωμη μου ειναι οτι κονσολα θα παρει αυτος που απλα θελει να βαζει το cd μεσα και να παιζει.Καποιος χωρις πολλες γνωσεις στους υπολογιστες.Ειμαι εντελως offtopic απλα θελω να σταματησει η καραμελα οτι το pc gaming θελει καθε μηνα αναβαθμιση( δεν το λεω προσωπικα mtzs,προς θεου,γενικα μιλαω).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιτρεψε μου να διαφωνησω.Εγω τον εστησα τον υπολογιστη το 2010.Συνολο δεν θες να σου πω.Πολυ κατω απο το ποσο που αναφερεις.Μεχρι σημερα τρεχει τα παντα,δεν θα πω φουλ αλλα αψογα.Οπως το κοβω,αλλο ενα χρονο σιγουρα.Συνολο 3 χρονια.Με μια καρτα γραφικων παλι δεν θα εχω φτασει το ποσο των 1000 ευρω που λες και θα περασω αλλα 2 χρονια στο νερο,συνολο 5 χρονια.Εχουμε και λεμε,αντε 1000 ευρω στα 5 χρονια.Εγω θα σου βαλω οτι παιζω 10 παιχνιδια απο τον θειο το χρονο (τα υπολοιπα τα αγοραζω,σκεψου να τα ειχα ολα απο τον θειο) και θα τα βαλω με 30 ευρω,οχι κατι 50αρες+ που ζητανε.Μας κανει 1500,λες να ειμαι χαμενος?

 

Βαλε σε αυτα τις ταινιες,την μουσικη και ολα τα υπολοιπα που μπορεις να κανεις με εναν υπολογιστη.Πιστευω οτι το pc τα βγαζει τα λεφτα του μεχρι τελευταιας δεκαρας.Η γνωμη μου ειναι οτι κονσολα θα παρει αυτος που απλα θελει να βαζει το cd μεσα και να παιζει.Καποιος χωρις πολλες γνωσεις στους υπολογιστες.Ειμαι εντελως offtopic απλα θελω να σταματησει η καραμελα οτι το pc gaming θελει καθε μηνα αναβαθμιση( δεν το λεω προσωπικα mtzs,προς θεου,γενικα μιλαω).

 

Μπορεί και να έχεις δίκιο. Θα διαφωνήσω όμως με το τελευταίο που είπες ότι κονσόλα θα αγοράσει αυτός που δεν έχει πολλές γνώσεις στους υπολογιστές. Οι πιο πολλοί που μπαίνουν σε αυτό το section και μιλάνε για console games είναι πολύ καλά ενημερωμένοι για τους υπολογιστές. Ο λόγος για τον οποίο προτιμούν να παίζουν games σε κονσόλα? Οι αποκλειστικότητες τους. Στο pc, οι μόνες αποκλειστηκότητες που θα βρεις πια έχουν να κάνουν με fps και strategy. Δεν βγαίνουν άλλα παιχνίδια αποκλειστικά για το pc. Αντιθέτως στις κονσόλες θα βρεις μια τεράστια λίστα exclusives πολλών κατηγοριών αλλά και multiplatform που δεν βγαίνουν στο pc. Και επίσης οι κονσόλες φτιάχτηκαν για να εξυπηρετούν έναν και μόνο σκοπό: Το gaming.

 

Με όλα αυτά δεν λέω πως το gaming στο pc έχει εξασθενήσει αρκετά. Τα συμπεράσματα δικά σας. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...