Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Hacking (ενημερώθηκε 22 Σεπ 2014) v1 [PS3]


mtzs
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

δεν θελω να παιξω το pro12 σε 3d!απλα θελω να ξερω αν παιζει γενικα!

την ταινια θελω να ξερω αν μπορω να δω σε 3d χωρις να χαλασω το kmeaw απο το ps3 μου!!!αν ξερει κανεις κατι παραπανω ασ στειλει παρακαλω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

δεν θελω να παιξω το pro12 σε 3d!απλα θελω να ξερω αν παιζει γενικα!

την ταινια θελω να ξερω αν μπορω να δω σε 3d χωρις να χαλασω το kmeaw απο το ps3 μου!!!αν ξερει κανεις κατι παραπανω ασ στειλει παρακαλω!

 

Το προ12 δεν έχει βγει ακόμα για cfw. Σε αυθεντικό blu ray δισκάκι την έχεις την ταινία?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το προ δεν προκειται να το παιξεις σε KMEAW γνησιο. Δεν παιζει και γνησιο να το εχεις γιατι θελει minimum firmware για να τρέξει 3.60 και εσυ εχεις 3.55. Επομενως ξεχνα το αυτο. Οτι γνησιο και να βαλεις πανω αν εχει requirement απο 3.56 και πανω δεν θα δουλεψει !!!! O μονος τροπος να δουλεψει ειναι να βγει patch. Και για το ΠΕΣ2012 δεν εχει βγει ακομη

 

για το BRay δε ξερω τι γινεται μιας και δεν εχω δοκιμασει ποτε... περιμενε να βγει spoofer 4.10 και ισως δουλεψει αν ειναι ετσι οπως τα λες. το 4.00 δεν κανει γιατι χθες η ΣΟΝΥ αναβαθμισε το firmware σε 4.10

Δοκιμασε να δεις αν παιζει 3D με τον showtime που θα βρεις εδω

 

Επισης για να δουλεψει το 3D πρεπει το καλωδιο HDMI να ειναι 1.3 τουλαχιστον

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://en.wikipedia.org/wiki/HDMI

1.4 revision Θελει για 3d

 

Αυτό το 3D από όσο γνωρίζω αφορά τα 3D blu ray players. Xbox και ps3 παίζουν και με 1.3 και 1.2 νομίζω το xbox χάρη σε αναβάθμιση λογισμικού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νέος κάτοχος ενός μεταχειρισμένου fat (40άρι) με ofw 3.61. Απ ότι διαβάζω από χθες, ο μόνος τρόπος Jailbreak είναι η cfw 3.55 κ για να φτάσω εκεί(downgrade) εγώ που έχω 3.61 είναι μόνο το E3 flasher (όπου αρχικά ανεβαίνεις σε ofw 3.73 κ μετά κάτω σε cfw 3.55), σωστά; Ή αυτό ή περιμένω; Μια απάντηση γιατί από τα τόοοοσα που έχω διαβάσει έχω ζαλιστεί.

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νέος κάτοχος ενός μεταχειρισμένου fat (40άρι) με ofw 3.61. Απ ότι διαβάζω από χθες, ο μόνος τρόπος Jailbreak είναι η cfw 3.55 κ για να φτάσω εκεί(downgrade) εγώ που έχω 3.61 είναι μόνο το E3 flasher (όπου αρχικά ανεβαίνεις σε ofw 3.73 κ μετά κάτω σε cfw 3.55), σωστά; Ή αυτό ή περιμένω; Μια απάντηση γιατί από τα τόοοοσα που έχω διαβάσει έχω ζαλιστεί.

Ευχαριστώ.

Ναι εκτος του E3 flasher που σε παει στην 3.55 εκδοση δεν υπαρχει αλλη διαθεσιμη επιλογη εφοσον εχεις ηδη ofw πανω απο 3.55 οπως λες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό το 3D από όσο γνωρίζω αφορά τα 3D blu ray players. Xbox και ps3 παίζουν και με 1.3 και 1.2 νομίζω το xbox χάρη σε αναβάθμιση λογισμικού.

 

O περιορισμος απο ποια αποψη τιθεται? Δεν μπορει να δωσει πανω απο 60Hz με την 1.3?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...