Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Hacking (ενημερώθηκε 22 Σεπ 2014) v1 [PS3]


mtzs
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν βγαίνω εκτός θέματος συγνώμη. Είδα το wii όπου μπορείς με ένα μαραφέτι στο χέρι (δεν ξέρω πως ονομάζεται) να παίξεις τένις και παρόμοια παιχνίδια με τις κινήσεις των χεριών. Στο ps3 υπάρχει παρόμοια δυνατότητα και αν ναι τι πρέπει να αγοράσω. Αν υπάρχει κάποιο λινκ θα με βοηθούσε. ΅Ευχαριστώ :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αν βγαίνω εκτός θέματος συγνώμη. Είδα το wii όπου μπορείς με ένα μαραφέτι στο χέρι (δεν ξέρω πως ονομάζεται) να παίξεις τένις και παρόμοια παιχνίδια με τις κινήσεις των χεριών. Στο ps3 υπάρχει παρόμοια δυνατότητα και αν ναι τι πρέπει να αγοράσω. Αν υπάρχει κάποιο λινκ θα με βοηθούσε. ΅Ευχαριστώ :)

 

Υπάρχει και λέγεται playstation move. Κοίταξε μερικά video στο youtube για να δεις gameplay.

 

Σου παραθέτω τις καλύτερες τιμές που μπορείς να βρεις:

Plastation Move: 20€

Eye Camera: 20€

Move Navigation Controller: 21.66

 

Το τελευταίο είναι προαιρετικό και δεν χρειάζεται να το αγοράσεις για να παίξεις. Στην ουσία είναι η αριστερή μεριά από το DS3 οπότε μπορείς να χρησιμοποιήσεις το βασικό χειριστήριο για να παίζεις τα παιχνίδια που χρειάζονται να μετακινείς τον ήρωα. Ελπίζω να βοήθησα. :rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα παίδες!

 

Έχετε να προτείνετε παιχνίδια για 2 άτομα ταυτόχρονα (όχι online) και κατά προτίμηση local coop?

 

Έχω δοκιμάσει κάποια του psn αλλά δεν μπορώ να πω ότι με ενθουσίασαν, εκτός ίσως από το Lara Croft and the Guardian of Light.... Τώρα ξεκίνησα και το LittleBigPlanet 2, το οποίο φαίνεται αρκετά καλό!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα παίδες!

 

Έχετε να προτείνετε παιχνίδια για 2 άτομα ταυτόχρονα (όχι online) και κατά προτίμηση local coop?

 

Έχω δοκιμάσει κάποια του psn αλλά δεν μπορώ να πω ότι με ενθουσίασαν, εκτός ίσως από το Lara Croft and the Guardian of Light.... Τώρα ξεκίνησα και το LittleBigPlanet 2, το οποίο φαίνεται αρκετά καλό!

 

Φίλε είσαι σε λάθος topic. Στο Playstation 3 Topic τα λέμε αυτά. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει και λέγεται playstation move. Κοίταξε μερικά video στο youtube για να δεις gameplay.

 

Σου παραθέτω τις καλύτερες τιμές που μπορείς να βρεις:

Plastation Move: 20€

Eye Camera: 20€

Move Navigation Controller: 21.66

 

Το τελευταίο είναι προαιρετικό και δεν χρειάζεται να το αγοράσεις για να παίξεις. Στην ουσία είναι η αριστερή μεριά από το DS3 οπότε μπορείς να χρησιμοποιήσεις το βασικό χειριστήριο για να παίζεις τα παιχνίδια που χρειάζονται να μετακινείς τον ήρωα. Ελπίζω να βοήθησα. :rolleyes:

 

Καλες τιμες για Ελλαδα. Απο εξωτερικο γνωριζουμε αν υπαρχει κανα αξιοπιστο μερος που να παιζουν ολα αυτα πακετο σε πιο φθηνη τιμη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλες τιμες για Ελλαδα. Απο εξωτερικο γνωριζουμε αν υπαρχει κανα αξιοπιστο μερος που να παιζουν ολα αυτα πακετο σε πιο φθηνη τιμη?

 

Δεν νομίζω να τα βρεις πιο φθηνά στο εξωτερικό αυτά. Πάρτα από εδώ όσο έχεις ακόμα καιρό γιατί είναι σε προσφορές! ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και για να μεινω εγω εντος θεματος, που μπορουμε να βρουμε και να προμηθευτουμε τον E3 flasher??

 

Όταν έρθει: http://www.ebw.gr/el-GR/Product/10720/E3-FLASHER-Dual-Boot-with-Slim-Power-Switch-Features-Downgrade-PS3-OFW-3-73-to-CFW-3-55-%CF%87%CF%81%CE%B7%CF%83%CE%B9%CE%BC%CE%BF%CF%80%CE%BF%CE%B9%CE%B5%CE%AF%CF%83%CF%84%CE%B5-official-%CE%BA%CE%B1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην ξεχνατε στις κονσολες σειρας 3000 δεν δουλευει το Ε3-flasher (πλεον κυκλοφορουν αρκετες απο αυτες στην αγορα).

Ειναι οι πολυ καινουριες

 

Which version PS3 can downgrade and dual boot ?

We find all FAT console works , most slim console works even include some new slim console which come with 3.56+ original FW. We find 3000X version console can programme correctly but can't downgrade and dual boot, we will do best to work it out and provide to all free.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην ξεχνατε στις κονσολες σειρας 3000 δεν δουλευει το Ε3-flasher (πλεον κυκλοφορουν αρκετες απο αυτες στην αγορα).

Ειναι οι πολυ καινουριες

 

Which version PS3 can downgrade and dual boot ?

We find all FAT console works , most slim console works even include some new slim console which come with 3.56+ original FW. We find 3000X version console can programme correctly but can't downgrade and dual boot, we will do best to work it out and provide to all free.

Εγω παντως δεν εχω να ανησυχω για αυτο, αλλα για το πως θα εγκαταστησω σωστα τον E3-flasher στην κονσολα μου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παντως δεν εχω να ανησυχω για αυτο, αλλα για το πως θα εγκαταστησω σωστα τον E3-flasher στην κονσολα μου...

 

Δεν θελει κολλητηρια και πιστολια, κλιπαριστο ειναι. αν πιανουν τα χερια σου να ξεβιδωνεις το τολμας

http://www.youtube.com/watch?v=WHNw2E4tU6c&feature=related

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θελει κολλητηρια και πιστολια, κλιπαριστο ειναι. αν πιανουν τα χερια σου να ξεβιδωνεις το τολμας

http://www.youtube.com/watch?v=WHNw2E4tU6c&feature=related

Ειναι μεγαλο ρισκο οποτε προς το παρων ευχαριστω δεν θα παρω!!

Θα περιμενω να βγει κανενα νεοτερο cfw...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι μεγαλο ρισκο οποτε προς το παρων ευχαριστω δεν θα παρω!!

Θα περιμενω να βγει κανενα νεοτερο cfw...

Εγώ περιμένω 9 μήνες τώρα.Γμστα.δε νομίζω να βγεί αφου δε βγάλανε τόσο καιρό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...