Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Hacking (ενημερώθηκε 22 Σεπ 2014) v1 [PS3]


mtzs
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ελεος με τη διαπλοκη των φιφακιδων...προ θελουμε...

 

μαζι σου και γω !!!!!

αυτο μαθαμε αυτο εμπιστευομαστε

οχι δηλαδη οτι με χαλασε το φιφα. Απ το ολοτελα καλη και η παναγιωταινα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλά έκαναν και έβγαλαν το Fifa πρώτα, αφού ο περισσότερος κόσμος αυτό παίζει πλέον (ναι, ακόμα και στην Ελλάδα)... :rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά έκαναν και έβγαλαν το Fifa πρώτα, αφού ο περισσότερος κόσμος αυτό παίζει πλέον (ναι, ακόμα και στην Ελλάδα)... :rolleyes:

 

Μην υποτιμάς τους απανταχού Σονάκηδες/Κοnamάκηδες που αγοράζουν τυφλά playstation + το pro κάθε χρονιάς ανεξάρτητα του πως είναι :P

Υπάρχουν πολλοί πίστεψέ με nzeppos :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη εχω να μπω μηνες στο thread, εχει αλλαξει κατι προς το καλυτερο; Ο τροπος για να χακαρεις την συσκευη εγινε πιο ευκολος; Το online κομματι συνεχιζουμε να το χανουμε;

 

Εν'τελει, αξιζει ή οχι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη εχω να μπω μηνες στο thread, εχει αλλαξει κατι προς το καλυτερο; Ο τροπος για να χακαρεις την συσκευη εγινε πιο ευκολος; Το online κομματι συνεχιζουμε να το χανουμε;

 

Εν'τελει, αξιζει ή οχι;

 

τιποτα το ιδιαιτερο περαν της προσπαθειας του cfw 3.56 το οποιο θελει ακομα δουλιτσα.Τα υπολοιπα οπως τα ξερεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κοιτα παιζει αρκετα παιχνιδια αλλα οχι ολα.Η συμβουλη μου ειναι να περιμενεισ λιγο καιρο ακομα μπασ και ειναι καμμια καλη αρπαχτη και δεν βγαλουν υποστηριξη για νεα παιχνιδια.Το οτι δεν σπανε ολα τα παιχνιδια σημαινει οτι δεν εχουν βρει καποιο σωστο τροπο να το κανουν,αλλα μαλλον σπανε οτι μπορουν και αυτο δεν μου αρεσει καθωσ αργα η γρηγορα η sony θα βρει την τρυπα και θα την κλεισει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κοιτα παιζει αρκετα παιχνιδια αλλα οχι ολα.Η συμβουλη μου ειναι να περιμενεισ λιγο καιρο ακομα μπασ και ειναι καμμια καλη αρπαχτη και δεν βγαλουν υποστηριξη για νεα παιχνιδια.Το οτι δεν σπανε ολα τα παιχνιδια σημαινει οτι δεν εχουν βρει καποιο σωστο τροπο να το κανουν,αλλα μαλλον σπανε οτι μπορουν και αυτο δεν μου αρεσει καθωσ αργα η γρηγορα η sony θα βρει την τρυπα και θα την κλεισει.

 

εφοσον δεν κανεις update τα παιχνιδια που εχουν σπασει η τρυπα δεν κλεινει.

Εγω πιστευω οτι τα παιχνιδια ναι σπανε και οτι οντως εχουν κανει κατι αλλα πλεον πρεπει να πεσει χρημα,ο τσαμπας πεθανε

αλλωστε κατι αναλογο εγινε και με την 3.41 ολοι με στικακια δουλευαν μεχρι που σπασανε την 3.55 και ολοι παρατησανε την πληρωμενη λυση για αντιγραφα ασφαλειας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαίρετε παίδες!

 

Θα ήθελα να ρωτήσω τι ακριβώς παίζει με το καινούριο cfw 3.55 release για το FIFA 12.

 

Είναι όπως όλα τα άλλα παιχνίδια που παίζουν σε cfw 3.55? Δηλαδή απλά copy με το multiman και εγκατάσταση τα .pkg?

 

Το έχει τεστάρει κανείς? Ρωτάω γιατί δεν ξέρω τι ακριβώς σημαίνει psn version και φοβάμαι μη γίνει τίποτα "περίεργο" με το cfw που έχω περάσει:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε γινεται τιποτα περιεργο

"Αγοραζεις" τα 3 pkg αρχεια --> τα περνας σε στικακι--> συνδεεις το στικ με το ΠΣ3 ---> πας μετα install package files στη στηλη GAME του ΧΜΒ --> τα κανεις install με τη σειρα το ενα μετα το αλλο.

Οταν τελειωσει η διαδικασια εισαι ετοιμος να παιξεις FIFA αλλα απο το ΧΜΒ

Ο Μουλτιμαν δεν ανακατευεται πουθενα εδω περα, γιατι το παιχνιδι εγκαθισταται απευθειας στο σκληρο του ΠΣ3 και τρεχει απο τη στηλη GAME του ΧΜΒ. Καπου σε αυτη τη στηλη θα δεις οτι θα σου βγαλει εικονιδιο για FIFA 12. Αυτο πατας και τρεχει

Υποψιν πως θελεις περιπου 9GB χωρο στο σκληρο

 

Επισης ετσι με αυτο το τροπο τρεχουν πολλα αλλα PSN παιχνιδια που εχουν βγει το τελευταιο διαστημα οπως και remastered εκδοσεις πολλων παιχνιδιων του PS1 και PS2 (resident evil, crash, GOW chains of olympus + ghost of sparta κτλπ) που εχουν ανεβει στο ΠΣΝ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτος ο νεος cobra manager Που κυκλοφορησε ο οποιος δεν χρειαζεται το dongle, εχει καποιο καλο χαρακτηριστικο που λειπει απο τον Multiman? Με λιγα λογια, εχουμε εμεις κανα λογο να τον εγκαταστησουμε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσπάθησα να καταλάβω τι γίνεται από τα παραπάνω posts αλλά χάθηκα λίγο. Να συνοψίσω τις ερωτήσεις μου :

 

1. Έχω PS3 (Κ - chassis) 160 GB κωδικός CECH-3004Α. Γίνεται να παίξει αντίγραφα ασφαλείας και με ποιο τρόπο?

2. Χαλάει η εγγύση?

3. Προφανώς (το μόνο που κατάλαβα) είναι ότι χάνω το online κλπ...

4. Γίνεται σε περίπτωση ανάγκης να επαναφερθει στην κανονική της κατάσταση?

 

Ευχαριστώ πολύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...