Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Hacking (ενημερώθηκε 22 Σεπ 2014) v1 [PS3]


mtzs
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

BDROM-RESET.PKG. Kαντο ινσταλλ να σου επαναφερει τις αρχικες ρυθμισεις του ΜΜ

 

Πηγα βρηκα το pfs και ειδα οτι ειχε ενα πρασινο κυκλακι πανω.

Δεν ειδα να εχει καποια επιλογη ενεργοπιοιση η απενεργοπιοιση.

τελικα εκανα κλικ πανω στο pfs και μου εβγαλε αυτο το μηνυμα

please attach usb storage device before you proceed!

is the disk connected to your ps3 system?

πατησα yes και αρχισε να μου κανει ενα σαν refresh στην εικονα που δεν σταματουσε και γω ετσι το διεκοψα.

(αρα πρεπει να ηταν ετσι οπως πρεπει απενεργοπιοιμενο)

επειτα απο αυτο ετρεξα και το BDROM-Reset.pkg.

το αποτελεσμα το ιδιο τιποτα :wub:

εχω αρχισει να χανω την ελπιδα ^_^

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πηγα βρηκα το pfs και ειδα οτι ειχε ενα πρασινο κυκλακι πανω.

Δεν ειδα να εχει καποια επιλογη ενεργοπιοιση η απενεργοπιοιση.

τελικα εκανα κλικ πανω στο pfs και μου εβγαλε αυτο το μηνυμα

please attach usb storage device before you proceed!

is the disk connected to your ps3 system?

πατησα yes και αρχισε να μου κανει ενα σαν refresh στην εικονα που δεν σταματουσε και γω ετσι το διεκοψα.

(αρα πρεπει να ηταν ετσι οπως πρεπει απενεργοπιοιμενο)

επειτα απο αυτο ετρεξα και το BDROM-Reset.pkg.

το αποτελεσμα το ιδιο τιποτα :wub:

εχω αρχισει να χανω την ελπιδα ^_^

Δοκιμασε να αλλαξεις το usb.cfg συμφωνα με το video που εχω βαλει στο ποστ 4475. αλλη λυση δεν μπορω να σκεφτω φιλε μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκιμασε να αλλαξεις το usb.cfg συμφωνα με το video που εχω βαλει στο ποστ 4475. αλλη λυση δεν μπορω να σκεφτω φιλε μου

 

ισως ενα full format ?

εγω εχω κανει quick format.

ποια ειναι η διαφορα σε full format και quick format?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω την 3.56 .Χακάρεται?Η ακόμα?

τιποτα ακομη στον οριζοντα, αλλα ισως κατι βγει. εχει κυκλοφορησει ενα CFW3.56 απο τον Demon Hades αλλα δε ξερω αν ειναι αξιοπιστο (ακουγονται πολλα και διαφορα προβληματα). Δεν γνωριζω χρηστες να το εχουν δοκιμασει και οι οδηγιες απο αλλους καλα ψαγμενους και developers λενε να μην αναβαθμισουν οσοι εχουν CFW3.55. Τωρα γι αυτους που ειναι στην 3.56 δεν το ξερω. ψαξτο στο δικτυο αλλα εγω δεν θα το ρισκαρα με κινδυνο μπρικ απ τη στιγμη που δεν υπαρχουν τεκμηριωμενες αποψεις.

ισως μια βελτιωμενη εκδοση του αν την βγαλει να παιζει καλα οποτε περιμενε.

Μεταξυ μας πιο πιθανο θεωρω να βγει CFW3.73 παρα να βγαλει κατι καινουριο ο DH (ειναι ανακολουθος γενικοτερα σε οτι ανακοινωνει)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια γινεται να παρω ενα σκληρο χαρισμενο απο ps3 και να το περασω πχ στην δικη μου κονσολα?

νομιζω πως οχι,ο καθε σκληρος εναι κρυπτογραφημενος με διαφορετικο κλειδι.Παρ ολα αυτα δεν θα κερδιζες τιποτα μιας και το firmware αποθηκευεται σε τσιπακι μνημης στην μητρικη πλακετα της κονσολας και οχι στον δισκο(αν σκεφτοσουν τετοιο hackαρισμα)Με αλλα λογια οταν θα εβαζες τον δισκο που ηθελες στο συστημα σου θα σου ζητουσε να περασεις εν νεου firmware και να φορμαριστει ο δισκος.

Καλημέρα παιδιά,

 

το assassins creed revelations παίζει με 3.55?

 

οχι δεν εχει βγει κατι απ οσο ξερω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια τι γινεται, το PS3 δεν μποπρει να χειριστει UDF δισκακια? Εχω γραψει αναγκαστικα σε τετοιο filesystem επειδη ειχα βαλει αρχεια ταινιων 4.37GB. Αποτελεσμα ο showtime να βλεπει τα αρχεια αλλα να βγαζει libac codec error, και ο Multiman δεν μου βγαζει καν επιλογες copy για να τα γραψω εστω απο το δισκακι στον εσωτερικο και να τα τρεξω απο εκει... Οποτε αλλο παλι και αυτο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια τι γινεται, το PS3 δεν μποπρει να χειριστει UDF δισκακια? Εχω γραψει αναγκαστικα σε τετοιο filesystem επειδη ειχα βαλει αρχεια ταινιων 4.37GB. Αποτελεσμα ο showtime να βλεπει τα αρχεια αλλα να βγαζει libac codec error, και ο Multiman δεν μου βγαζει καν επιλογες copy για να τα γραψω εστω απο το δισκακι στον εσωτερικο και να τα τρεξω απο εκει... Οποτε αλλο παλι και αυτο...

Copy/Paste τις ταινιες avi σε DVD η σε USB stick και τις βλεπεις απο εκει μεσω showtime

Αν εχεις mkv > 4GB τοτε σε στικακι των 8GB NTFS αφου ακολουθησεις αυτη εδω την διαδικασια για να μπορει να βλεπει το NTFS

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω, αυτα τα ξερω, απλως εχω ηδη ετοιμα δισκακια DVD-R με 4.37 mkv files που ειχα γραψει απο προ-PS3 εποχες, και ηλπιζα πως θα ετρεχαν απευθειας χωρις να εχω μπουσουλες με περαιτερω προετοιμασιες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κατι ασχετο τωρα γιατι με τη στασιμοτητα που υπαρχει και ενα σωρο νεα παιχνιδια που βγαινουν (FIFA, Pro, Skyrim, AC Revelations) σκεφτομαι πολυ σοβαρα το True Blue Dongle

Απ οτι διαβασα τρεχουν κανονικα ολα τα backups μεσω αυτου με EBOOT fix. Το εχει παρει/δοκιμασει καποιος να μας πει γνωμες και εντυπωσεις; Σε ενα site το ειδα 50 ευρω πανω κατω. για μεταφορικα δεν ξερω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απο οτι λενε δουλευει κανονικα...οταν θα κυκλοφορησουν το φιξ για το προ μπορει να το παραγγειλω και εγω...

 

προς το παρον δεν τρεχουν ολα, αλλα απο οτι λενε υπαρχει η δυνατοτητα να παιξουν ολα, μολις βγαλουν το φιξ δλδ για το καθε παιχνιδι...

 

ηδη εχουν βγαλει για καμια 40αρια παιχνιδια

http://www.abgx.net/filename/?ch=9&bin_search_type=folder&bin_max_results=50&bin_search=tb&bin_search_results=0&x=0&y=0

 

το σπαστικο ειναι οτι απο οτι καταλαβαινω το πουλανε μονο απο κινα προς το παρον και δεν ξερω ποσσο καιρο θα κανει να ερθει...δλδ μπορει μεχρι να ερθει ηδη να το εχουν σπασει και να μην το χρειαζεσαι ή να το ενσωματωσουν στο κομπρα που ειναι κανα 30αρι φτηνοτερο και κτλ...

 

παντως και εγω το προ περιμενω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...