Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Hacking (ενημερώθηκε 22 Σεπ 2014) v1 [PS3]


mtzs
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αυτη η αναβαθμιση που εβγαλε και καλα ο multian που προσθεσε κατι Direct Disc Acess κτλ, ειναι λιγο περιοριστικη ή λαθος καταλαβα? Για νομικους λογους εγινε δλδ η αναβαθμιση? Και παρεπιπτωντος μεχρι 2.09.02 δεν ειχα ψτασει που λεγαμε? Τωρα η καινουρια γιατι λεει 2.09.00?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

βαλε τον εξωτερικο στο pc σου να τρεξει λιγο κ μετα ξαναβαλτο στο ps3 σου το ειχα παθει κ εγω μια φορα να εχεις κλειστο το ps3 σου με τον εξωτερικο επανω να ανοιγεις πρωτα τον εξωτερικο αν εχει κουμπι on/off κ μετα το ps3 σου

 

μπα τιποτα..οι δισκοι δουλευουν μια χαρα στο pc δεν εχουν καποιο προβλημα.

δεν τον βλεπει καθολου..

εχω βαλει 5 διαφορετικες εκδοσεις του multiman

πολυ παραξενο δεν μπορω να κανω κατι εχω ερθει σε δυσκολη θεση:wub:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στο Pc δουλευει σιγουρα οκ;

Οταν ειχα παθει κατι παρομοιο ο δισκος ηταν στα τελευταια του,δηλαδη τον εβλεπε η κονσολα για λιγο και μετα τον εχανε η δεν τον εβλεπε καν.

Το pc τον ειδε ανετα στην αρχη και αφου τον φορμαρα κλπ και περασα τα games παλι,τον συνδεω στην κονσολα και αρχισαν τα clicks of death...απο κει και περα ο δισκος δεν αναγνωριζεται πουθενα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στο Pc δουλευει σιγουρα οκ;

Οταν ειχα παθει κατι παρομοιο ο δισκος ηταν στα τελευταια του,δηλαδη τον εβλεπε η κονσολα για λιγο και μετα τον εχανε η δεν τον εβλεπε καν.

Το pc τον ειδε ανετα στην αρχη και αφου τον φορμαρα κλπ και περασα τα games παλι,τον συνδεω στην κονσολα και αρχισαν τα clicks of death...απο κει και περα ο δισκος δεν αναγνωριζεται πουθενα...

πεντε εξωτερικους δισκους εχω κανεναν δν βλεπει

ενω εχω και αλλο τσιπαρισμενο ps3 τους βλεπει κανονικα

αρα δεν φταιει αυτο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κοιταξε που ειναι ρυθμισμενο το multiman να ψαχνει(συνηθως ψαχνει στο φακελο gamez) και αν υπαρχει αυτος ο φακελος στον σκληρο.

 

Το εχω κανει και αυτο...

τον ονομασα GAMEZ και GAMES ΤΙΠΟΤΑ...τα ιδια

Μεχρι και format εκανα πριν λιγο ιδια κατασταση :wub:

σηκωνο τα χερια ψηλα :fear:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι Ενωειτε ειναι fat32.

αφου τον βαζω σε αλλο ps3 τσιπαρισμενο, και τον βλεπει. :wub:

Μηπως ειναι ενεργοποιημενο το pfs driver για τον συγκεκριμενο σκληρο; δοκιμασε το toggle pfs driver απο το xmb menu του Μουλτιμαν οχι του PS3

 

Επισης στην τελευταια εκδοση (2.9.02 ισως και στην 2.9.00) του Μουλτιμαν οταν εισαι σε ΧΜΒ mode (μεσα στον μουλτιμαν) τα backups των νομιμα αγορασμενων τιτλων που εχουμε στο σκληρο μας δεν φενονται. Πρεπει να πατησεις R1 η R2 να πας σε αλλο view mode (π.χ. 4Χ8) για να φενονται.

 

Aν δε σου δουλεψει αυτο τοτε κοιτα αυτο εδω το βιντεακι για να δεις τι μπορεις να πειραξεις στα option του MULTIMAN μεσω ftp να κανεις edit to usb.cfg αρχειο που ειναι μεσα στο directory του MULTIMAN να το βλεπει σε fat 32. Μπορει για καποιο λογο να αλλαχτηκε χωρις να το καταλαβεις.

Γινεται και μεσω ftp to edit του αρχειου. Το directory του Μουλτιμαν ειναι /dev_hdd0/game/BLES80608/

Επισης κοιτα και αυτο εδω για βοηθεια

http://www.faq.s4bres-world.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μηπως ειναι ενεργοποιημενο το pfs driver για τον συγκεκριμενο σκληρο; δοκιμασε το toggle pfs driver απο το xmb menu του Μουλτιμαν οχι του PS3

 

Αυτο δεν το γνωριζο και δεν το εχω ελεγκσει καθολου.

δηλαδη ενωεις να παω να απενεργοπιοισω το pfs driver απο το menu του multiman.

μηπως σου ειναι ευκολο να μου πεις

την ακριβη διαδρομη για να το κανω αυτο?

γιατι δεν το γνωριζο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο δεν το γνωριζο και δεν το εχω ελεγκσει καθολου.

δηλαδη ενωεις να παω να απενεργοπιοισω το pfs driver απο το menu του multiman.

μηπως σου ειναι ευκολο να μου πεις

την ακριβη διαδρομη για να το κανω αυτο?

γιατι δεν το γνωριζο.

Στα σεττινγκς του XMB του ΜΜ θα το βρεις. καπου που λεει για pfs driver

επισης βρες και βαλε αυτο εδω να σου επαναφερει τα αρχικα settings του MULTIMAN (BDROM-Reset.pkg)

Θα το βρεις μεσα στα πακετα του ΜΜ που κυκλοφορουνε αν τα ξεζιπαρεις. ειναι ξεχωριστο αρχειακι και το κανεις ινσταλ απο usb

MM 2.9.0 link

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα σεττινγκς του XMB του ΜΜ θα το βρεις. καπου που λεει για pfs driver

επισης βρες και βαλε αυτο εδω να σου επαναφερει τα αρχικα settings του MULTIMAN (BDROM-Reset.pkg)

Θα το βρεις μεσα στα πακετα του ΜΜ που κυκλοφορουνε αν τα ξεζιπαρεις. ειναι ξεχωριστο αρχειακι και το κανεις ινσταλ απο usb

MM 2.9.0 link

 

Για να δουμε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...