Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Hacking (ενημερώθηκε 22 Σεπ 2014) v1 [PS3]


mtzs
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ναι οκ αλλά επειδη η σκηνή του ps3 hacking είναι η λάμψη -του Φώσκολου- μπορεί να σπάσει σε κανά δίμηνο, οπότε αν το πουλάνε σε λογική τιμή γιατί όχι....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ρε παιδες εβαλα ενα ανιμε στον showtime

και μου εβγαλε cell264 this may result in video crash

και κατι τετοια

εδειχνε υποτιτλους βεβαια αλλα δεν εδειχνε εικονα

να υποθεσω οτι δεν υπαρχει λυση για αυτο

right?

Επεξ/σία από viper2005
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδες εβαλα ενα ανιμε στον showtime

και μου εβγαλε cell264 this may result in video crash

και κατι τετοια

εδειχνε υποτιτλους βεβαια αλλα δεν εδειχνε εικονα

να υποθεσω οτι δεν υπαρχει λυση για αυτο

right?

 

Εχεις την τελευταια εκδοση? Δεν ειναι στανταρ οτι θα στο λυση, αλλα σιγα σιγα απο τις πρωτες εκδοσεις βελτιωνεται. Βεβαια προβληματα συμβατοτητας σε HD αρχεια εμφανιζει... Εμενα σε ενα αντιστοιχα δεν εχει audio και το seeking του ειναι προβληματικο...

 

Αν οντως εχεις τον τελευταιο τοτε λυση δεν υπαρχει αν θες να διατηρησεις το αρχειο ατοφιο. Αν ομως κανεις καποιο re-encode και αφαιρεσεις καποιες βελτιοποιησεις που προκαλουν compatibillity issues στους διαφορους Player τοτε ισως και να φτιαξει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχεις την τελευταια εκδοση? Δεν ειναι στανταρ οτι θα στο λυση, αλλα σιγα σιγα απο τις πρωτες εκδοσεις βελτιωνεται. Βεβαια προβληματα συμβατοτητας σε HD αρχεια εμφανιζει... Εμενα σε ενα αντιστοιχα δεν εχει audio και το seeking του ειναι προβληματικο...

 

 

 

και τωρα ισχυει αυτο,εχω περασει την 3.3 κατι και ακομα το seeking μπερδευεται ειτε κολλαει ειτε δεν δειχνει τιποτα...στις πρωτες εκδοσεις αν ηθελες αν δεις HD ταινια και να το γυρισεις λιγο πισω η μποστα παει τελειωσες :

ΡΡΡΡΡ

 

@viper αν η ταινια σου ειναι mp4 δοκιμασε να την κανεις mkv μεσω του Mkvtoonix(ουτε 5 λεπτα υποθεση)Πραγματικα σε Mp4 τα πραγματα ειναι τραγικα...αλλες φορες δεν μου εμφανιζε εικονα και επαιρνε οτι ηταν μονο ηχος κλπ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

KaKaRoTo announces jailbreak for 3.73

http://psx-scene.com/forums/content/kakaroto-announces-jailbreak-3-73-1692/

 

 

δεν είναι CFW αλλα είμαστε σε καλο δρόμο....

το χριστουγεννιάτικο δώρο έρχεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καθε λιγο και λιγακι ολο και καποιος κατι παραπανω βρισκει η εχει κλειδια και δεν τα δινει...

:-(

 

αν και επειδη μιλαμε για kakaroto εχω μεγαλυτερα ποσοστα οτι εχει καταφερει κατι..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι και μενα καλο μου ακουγεται αυτο. Απλως δεν ξερω κατα ποσο σχετιζεται και ειναι ελπιδοφορο για προσεχες CFW. Τουλαχιστον θα βοηθησει σιγουρα αυτους που εχουν κλειδωσει σε μεταγενεστερες εκδοσεις να κατεβουν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή εγώ που θέλω να αγοράσω PS3 πως θα ξέρω εκ των προτέρων ποιό firmware έχει;

Το jailbreak πόσο θα με στοιχίσει; :rolleyes:

 

δεν μπορεις να το ξερεις αυτο.

Θα πρεπει ειτε να το ρισκαρεις απο καποιο γνωστο μαγαζι ειτε να βρεις καποιο που εχει παλιο στοκ και πουλαει...

 

το jailbreak δεν θα σου στοιχισει τιποτα παρα μονο λιγο χρονο και τις γνωσεις που θα αποκτησεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λογικά αν είναι καινούριο θα έχει το ποιό πρόσφατο firmware το οποίο γνωρίζουμε ποιό είναι; υπάρχει περίπτωση να το ''σπάσουνε;'' :devil:

 

κανεις δεν μπορει να σου πει με σιγουρια

μπορει να εχει και 3.56

το τελευταιο αποκλειεται να το εχει(3.73)

 

Για το αν υπαρχει περιπτωση να σπασουνε κατι περα απο 3.55 ενας θεος ξερει...

ολο κ κατι βρισκουνε ολο και κατι κανουνε αλλα αποτελεσμα δεν βλεπουμε..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οτι εχει βγει μεχρι τωρα, ειναι για 3.55 και κατω...Το στικακι το true blue παιζει παιχνιδια 3.55+ ηδη εχουν κυκλοφορησει καμια 20αρια, πιστευω οτι σε κανα μηνα θα ξερουμε 1ον αν υπαρχουν ασυμβατοτητες και 2ον αν μπορει να γινει η δουλεια χωρις το στικακι τζαμπα...

 

παντως και το true blue τρεχει σε cfw 3.55

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδια μια βοηθεια...!

μου παρουσιαστηκε ενα παραξενο προβλημα

ο multiman και rogero δεν μου βλεπουν τα παιχνιδια απο τον εξωτερικο

μαλων δεν βλεπουν καθολου τον εξωτερικο δισκο

μπορει καποιος να βοηθησει?

 

ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΛΥΘΗΚΕ...!

Επεξ/σία από gasper
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βαλε τον εξωτερικο στο pc σου να τρεξει λιγο κ μετα ξαναβαλτο στο ps3 σου το ειχα παθει κ εγω μια φορα να εχεις κλειστο το ps3 σου με τον εξωτερικο επανω να ανοιγεις πρωτα τον εξωτερικο αν εχει κουμπι on/off κ μετα το ps3 σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...