Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Hacking (ενημερώθηκε 22 Σεπ 2014) v1 [PS3]


mtzs
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ελπιζω μονο να μην ειναι μουφα οι τελευτιαες ειδησεις και την φαμε παλι.

 

γιατι τι θα ειναι νομιζετε;:-(

 

εγω απορω ομως πως γινεται παιχνιδια που θελουν 3.60+ να μην παιζουν και το uncharted 3 που θελει 3.70 να παιζει κανονικα με αλλαγη eboot.

Η απλα μας δουλευουν και τα κρατανε για την παρτι τους η τα δινει ετσι απλοχερα η sony.

my 2 cents.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τα patch όμως τα βγάζουν οι εκάστοτε game developers, όχι η Sony. Μάλλον έχει να κάνει με ποιο SDK υλοποιούν το εκάστοτε patch. Και αν υποθέσουμε ότι η Sony προτιμά να πουλάει κονσόλες που σπάνε παρά παιχνίδια, έχω την εντύπωση ότι οι devs ενδιαφέρονται περισσότερο να πουληθεί το -αυθεντικό- παιχνίδι τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μηπως μπορει καποιος να πει σε ποια σελιδα αναγραφεται ο τροπος για hack?ευχαριστω πολυ :-)

Κυκλοφόρησε fix για το Uncharted 3, πλέον παίζει σε 3.55 cfw

http://www.pspgr.net/viewtopic.php?t=18490&f=127

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κυκλοφόρησε fix για το Uncharted 3, πλέον παίζει σε 3.55 cfw

http://www.pspgr.net/viewtopic.php?t=18490&f=127

 

Ναι αλλα συστυχως:

 

δεν διαβασα πουθενα οτι το ανοιγει αυτοματα το journal το μονο που διαβασα για κολλημα ειναι αυτο

 

>game freezes at chapter 9 when he got up the stairs over the globe, on YouTube there should be a movie!!

+

Played the game a few hours. managed fine without the journal. But the game freezes after a while at chapter 9 by itself. Restarted the game, but freezes at the same point everytime

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστουμε για τους οδηγους gherude θα το περασω στον εξωτερικο μου ακολουθωντας τον οδηγο σου,

αν το φτασει κανεις στο chapter 9 ας μας πει αν κολλαει σιγουρα,εγω παντως ετσι διαβασα σε μερικα sites

 

παντως αποτι διαβασα δν θα βγει fix για το υpdate οποτε με κανα save θα γινει η δουλεια μονο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα patch όμως τα βγάζουν οι εκάστοτε game developers, όχι η Sony. Μάλλον έχει να κάνει με ποιο SDK υλοποιούν το εκάστοτε patch. Και αν υποθέσουμε ότι η Sony προτιμά να πουλάει κονσόλες που σπάνε παρά παιχνίδια, έχω την εντύπωση ότι οι devs ενδιαφέρονται περισσότερο να πουληθεί το -αυθεντικό- παιχνίδι τους.

 

αρα μου λες ουσιαστικα οτι τα sony games ειναι πιο hack-friendly απ οτι τα υπολοιπα;:-D

 

 

 

 

και οχι τιποτα εχει γεμισει ο εξωτερικος 500αρης μου(100 γιγα ελευθερα περιπου)και δεν ειναι καιρος για νεες αγορες!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά δεν λέω τίποτα, γιατί δεν μπορώ να καταλάβω τη λογική με την οποια βγαίνουν αυτά τα επίσημα patches για 3.55. Τις πρώτες μέρες που γινόταν αυτό (Μάιο-Ιούνιο), εντάξει. Αλλά στα καινούρια παιχνίδια είναι λίγο κουλό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μα συγκεκριμενα στο uncharted 3 δεν ειναι patch

eboot ειναι.

Αυτο θελω να πω δεν βγηκε καποια ενημερωση "κατα λαθος"οπως εγινε στο LA noire H Infamous2

Με την ιδια λογικη παιχνιδια οπως arkham city.portal 2 κλπ θα επρεπε να ειχαν "σπασει"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστουμε για τους οδηγους gherude θα το περασω στον εξωτερικο μου ακολουθωντας τον οδηγο σου,

αν το φτασει κανεις στο chapter 9 ας μας πει αν κολλαει σιγουρα,εγω παντως ετσι διαβασα σε μερικα sites

 

παντως αποτι διαβασα δν θα βγει fix για το υpdate οποτε με κανα save θα γινει η δουλεια μονο

 

Γιατι μονο ενας το δουλευε? Αφου τσατιστηκε αυτος οπως διαβαζουμε, ας το βγαλει κανας αλλος. Μονο ενας χακερ υπαρχει? Λεω εγω τωρα...

 

-------

 

LOL, επισης μολις διαβασα πως καποιοι δοκιμασαν με save απο chapter 9 και μετα τους κολλαει στο 11.... WTF! :mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδια καποιος να αναφερει την σελιδα που ειναι ο οδηγος για το χακ.456 ελιδες ειναι αυτες..δεν γινεται να τις ψαξω μια μια :-/

 

android.png

 

αν εννοεις το hack του ps3 δες εδω

 

http://www.insomnia.gr/topic/411013-%CE%BF%CE%B4%CE%B7%CE%B3%CE%BF%CF%82-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CE%BD%CE%B1-%CF%86%CE%BB%CE%B1%CF%83%CE%B1%CF%81%CE%B5%CF%84%CE%B5-%CF%84%CE%BF-ps3-%CF%83%CE%B1%CF%82-%CE%BC%CE%B5-cfw-355-%CE%B2%CE%AE%CE%BC%CE%B1-%CE%B2%CE%AE%CE%BC%CE%B1/

 

 

Γιατι μονο ενας το δουλευε? Αφου τσατιστηκε αυτος οπως διαβαζουμε, ας το βγαλει κανας αλλος. Μονο ενας χακερ υπαρχει? Λεω εγω τωρα...

 

-------

 

LOL, επισης μολις διαβασα πως καποιοι δοκιμασαν με save απο chapter 9 και μετα τους κολλαει στο 11.... WTF! :mrgreen:

 

δεν διαβασα πουθενα οτι τσαντιστηκε απλα ο ιδιος ειπε ειναι αδυνατον να φτιαξει νεο εβοοτ εδω ειναι που το ειπε

 

http://i40.tinypic.com/2naiiwk.png

 

αρα η δουλεια θα γινει μονο με κανα νεο cfw η με πολλα save πχ για chapter 9 k chapter 11 οπως λες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο PSPgr ελεγε οτι τσαντιστηκε επειδη διερευσε το eboot ο beta tester. Αλλα ναι δυστυχως δειχνουν στριμωγμενα τα πραγματα για την εξλιξη ενος proper-fix.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...