Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Hacking (ενημερώθηκε 22 Σεπ 2014) v1 [PS3]


mtzs
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ακριβως, τωρα δεν εχουν λογο να το κρυβουν αν εχουν βρει την ακρη. Αντε καιρος να μας το δωσετε! CFW FTW! WTF :D

Αμα βγει παω να παρω PS3 :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

λοιπον, επειδη το ps3 μου αποδημησε εισ τοπον χλοερον με RSoD και δεν ειμαι προθυμος να σκασω ~150ε για 1+μηνα αναμονης και ανακατασκευασμενο ps3 θα παω να παρω ενα καινουργιο του κουτιου, slim.

Ερωτηση 1: τα cfw (πχ kmeaw οπως μου απαντησε καποιος παραπανω -και ευχαριστω-) ειναι οκ σε slim? (noobie question αλλα δεν εχω ασχοληθει ΚΑΘΟΛΟΥ με παρομοια στο παρελθον)

Ερωτηση 2: τα παιχνιδια θα μπορω να τα τρεχω απο iso απο το σκληρο (internal)? η πρεπει να γραφω BDs? (γτ κατι τετοιο ειδα παραανω)

 

Επισης, καπου ειδα για kmeaw 3,66. ειναι legitimate η καμια μ@****α?

ΚΑΙ, καποια παιχνιδια θελουν fw 3.6+ κλπ, υπαρχει bypass?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1) Ναι, οι slim κονσόλες δεν έχουν πρόβλημα με το kmeaw. Κι εγώ slim έχω με 3.55cfw kmeaw, 320GB εσωτερικό και 700άρη εξωτερικό.

 

2) Μπορείς να τα τρέχεις είτε από τον εσωτερικό είτε -συνήθως- και από τον εξωτερικό. Δεν τρέχεις το iso όμως, αλλά αποσυμπιέζεις όλα τα αρχεία και τους φακέλους. Δεν χρειάζεται να τα γράψεις σε δισκάκι.

 

Υπ' όψιν ότι μιλάμε αποκλειστικά για 3.55 cfw kmeaw. Αν η κονσόλα που πάρεις έχει 3.56+ τότε δεν μπορείς να κάνεις τίποτα (ακόμα). Υπάρχουν κάποια (λίγα) παιχνίδια που αν και απαιτούν fw 3.6+, πατσάρονται για να παίξουνε και σε χαμηλότερη έκδοση. Δεν είναι ο κανόνας όμως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν μιλας για νεα κονσολα τοτε δυσκολα θα βρεις με κατω του 3.56+

αν ειναι οντως με κατω βαζεις πρωτα 3.55 και μετα 3.55 cfw

τα παιχνιδια που θελουν πανω απο 3.55(εκτος λιγων εξαιρεσεων)ΔΕΝ τρεχουν σε 3.55 εκτος κ αν βγει κανα νεο cfw η κανει "λαθος"καμια εταιρια και βγαλει update για χαμηλοτερη εκδοση(πχ LA Noire,Infamous 2)κλπ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπον, επειδη το ps3 μου αποδημησε εισ τοπον χλοερον με RSoD και δεν ειμαι προθυμος να σκασω ~150ε για 1+μηνα αναμονης και ανακατασκευασμενο ps3 θα παω να παρω ενα καινουργιο του κουτιου, slim.

Ερωτηση 1: τα cfw (πχ kmeaw οπως μου απαντησε καποιος παραπανω -και ευχαριστω-) ειναι οκ σε slim? (noobie question αλλα δεν εχω ασχοληθει ΚΑΘΟΛΟΥ με παρομοια στο παρελθον)

Ερωτηση 2: τα παιχνιδια θα μπορω να τα τρεχω απο iso απο το σκληρο (internal)? η πρεπει να γραφω BDs? (γτ κατι τετοιο ειδα παραανω)

 

Επισης, καπου ειδα για kmeaw 3,66. ειναι legitimate η καμια μ@****α?

ΚΑΙ, καποια παιχνιδια θελουν fw 3.6+ κλπ, υπαρχει bypass?

Φίλε μου αυτό το διάβασες;

Ξετουβλιάστε τα Playstation 3 σας!!!

Αν όντως σου βγάζει κόκκινη οθόνη και είχε firmware 3.55 και κάτω μπορείς να το επαναφέρεις. Δοκίμασες να μπείς σε recovery menu και να ξαναπεράσεις το firmware;

 

Αν εννοείς όμως ότι σου βγάζει ένα κίτρινο και μετά ένα κόκκινο φωτάκι που αναβοσβήνει τότε αυτό λέγεται YLOD και μπορώ να στο επισκευάσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν το σλιμ μου ερθει με κατω απο 3,55 προχωραω κατευθειαν η να το παω πρωτα ofw 3.55 και μετα?

Φαντάζομαι πρώτα 3.55 ofw και μετά το cfw.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το δικο μου ηταν stock 3,72. μπηκα σε recovery, εκανα φορματ του σκληρου και στο ps3 και σε pc, δοκιμασα να περασω ξανα το 3,72, να κανω restore filesystem, γενικα καθε πιθανη και δυνατη λυση. το to link δε μου το ανοιγει γτ λεει δεν ειμαι μελοσ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παντως εδω που τα λεμε ρε παιδια.. αξιζει; δλδ οκ αν ηταν up to date με το τελυταιο firmware η υπηρχε η δυνατοτητα online να πω οκ.. αλλα ετσι ουσιαστικα χανεισ το μισο..

 

 

edit

 

το ανοιξα το καινουργιο και ειναι 3,65. να ασχοληθω λετε με downgrade η να πω γ*αμα το και να του πεασω και το τελευταιο official?.. (η δε γινεται downgrade απο 3,65?)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω την εντυπωση οτι και να θες δεν μπορεις.Πρεπει να φοραγε ηδη καποιο χαμηλοτερο firmware η κονσολα(πχ 3.50)για να μπορουσες να το κατεβασεις σε 3.55

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειχα jailbreak στην 3.41 me μουλτιμαν,open manager kai ta σχετικα ομως to ειχα δανησει σε εναν κολλητο μου και πρεπει να το συνδεσε στο internet και τωρα εχει 3.66 firmware kai δεν λειτουργει το μουλτιμαν βγαζει error μπορει καποιος να βοηθησει???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...