Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Hacking (ενημερώθηκε 22 Σεπ 2014) v1 [PS3]


mtzs
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 11,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

ξερει κανεις πως μπορουμε να δουμε ταινια μεσω showtime αλλα σε πληρη οθονη;

οταν ειμαι στο μενου ειναι σε fullscreen σε ταινιες το βιντεο ειναι σε τεραστιο frame μεσα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ξερει κανεις πως μπορουμε να δουμε ταινια μεσω showtime αλλα σε πληρη οθονη;

οταν ειμαι στο μενου ειναι σε fullscreen σε ταινιες το βιντεο ειναι σε τεραστιο frame μεσα!

 

Στα video settings επιλέγεις το ζουμ όσο θέλεις ώστε να είναι σε full screen.Επίσης όταν παίζεις ένα video μπορείς να πατήσεις δέλτα και να βάλεις απο εκει το ζουμ όσο θέλεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα περιμενεις καμια εβδομαδα ακομα.Βγαινει ενα custom firmware που απο οτι λενε θα τα κανει ολα.

http://ps3jailbreak-...-jfw-dh-37.html

Πραγματικά να το δω και να μην το πιστέψω.

 

(γιατί από τα μέχρι στιγμής video δεν πιστεύω τίποτα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πραγματικά να το δω και να μην το πιστέψω.

 

(γιατί από τα μέχρι στιγμής video δεν πιστεύω τίποτα).

 

δεν ξερω αν εχω μεινει τοσο πισω αλλα αν χρειαζεσαι συσκευη που μπαινει στην θηκη του δισκου της κονσολας,να ρυθμιζεις κουμπια και να αλλαζεις δισκους αναλογα τις εκδοσεις δεν νομιζω οτι ειναι κατι που μπορει να το κανει ο καθενας(αναφερομαι στους πιτσιρικαδες κυριως)

Ασε που υπαρχει και καποιο σεβαστο κοστος εξοπλισμου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ σωστά. Φαντάζομαι όμως ότι όλοι περιμένουμε πως άπαξ και γίνει η αρχή, σιγά σιγά θα κυκλοφορήσουν και απλούστερες λύσεις. Με απώτερο σκοπό την ευκολία εγκατάστασης του 3.55 cfw.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μακαρι να γινει ετσι..

τουλαχιστον αν καταφερει καποια αλλη ομαδα να το απλοποιησει σε ενα usb stick η ακομα και νεο cfw,να δωσει μια πνοη στην σκηνη του ps3(και την ευκαρια να παιξουμε επιτελους και κανενα νεο παιχνιδι-και δεν αναφερομαι ουτε σε αντιγραφα ασφαλειας ουτε τιποτα,οχι για λογους νομιμοτητας αλλα επειδη ειναι αληθεια)

ο μονος λογος που δεν φευγω απο cfw ειναι λογω του showtime.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σχετικα με ενα νεο που διαβασα στο οποιο μπορεις να μετατρεψεις παιχνιδια DOS να τρεχουν στο PS3. Το LBA2 (Little Big Adventure, για οσους γνωριζουν) το οποιο σε συγχρονους υπολογιστες ετρεχε με DOSBOX, συγκαταλεγεται σε αυτα τα παιχνιδια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή παιδιά με αυτο που περιμένουμε να βγάλουν μεσα του μήνα θα μπορώ και εγώ με ps3 slim 3.70 να περάσω custom firmware με κάτι αντίστοιχο του ps groove ????

 

δυσκολα...μαλλον αυτοι που εχουν 3.55 θα μπορουν να παιξουν παιχνιδια 3.56+ ...τεσπα κανεις δεν μπορει να μιλησει με σιγουρια...θα δειξει...

 

επισης υπαρχει περιπτωση να βρεθει τροπος να πας απο 3.70 σε 3.55 και μετα στο νεο cfw οποτε ουσιαστικα ειναι το ιδιο πραγμα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω την ξης απορια.μπορω με cfw που εχω (3.55 kmeaw) να τρεξω το psn store?

και αυτο γιατι θελω να αγορασω καινουργιες ερωτησεις για το buzz παγκοσμιο κουιζ.

εκτος και αν υπαρχει κανενα λινκ να κατεβασω απο καπου ερωτησεις.εχω το ελληνικο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...