Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Hacking (ενημερώθηκε 22 Σεπ 2014) v1 [PS3]


mtzs
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ρε παιδιά πρόσφατα πήρα ps3 και δεν ξέρω τι πρέπει να κάνω για να μπορώ να παίζω σπασμένα παιχνίδια. Μπορεί κάποιος με pm να με βοηθήσει;

Ευχαριστώ

 

κατα πασα πιθανοτητα εχεις firmware πανω απο 3.55 αρα δεν γινεται κατι ακομα

πηγαινε στο system settings να το επιβεβαιωσεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλησπέρα σε όλη την ομάδα.

Ήρθε και η σειρά μου σιγά σιγά να κάνω Jailbreak το PS3. Το έχω ένα χρόνο μετά την επίσημη κυκλοφορία του στην Ελλάδα χωρίς Jailbreak, αγοράζοντας παιχνίδια από το εξωτερικό.

Ήμουν κατά του Jailbreak περισσότερο λόγω Online + ότι ήθελα η κονσόλα να δουλεύει όπως έχει προγραμματιστεί. Το ίδιο και με το iPhone μου.

 

Δυστυχώς όμως τα παιχνίδια που μου αρέσουν και θα κάτσω να ασχοληθώ μέχρι να τα τελειώσω είναι, λίγα, οπότε συχνά αγοράζω κάποια και τα αφήνω στη μέση. Κάνοντας JB, θα κατεβάζω με το κιλό και θα παίζω λίγο απ' όλα.

 

Έχω την τελευταία έκδοση Firmware.

Ποια είναι τα βήματα για JB και τι πρέπει να προσέξω?

Θα χάσω ότι Saves και Trophies έχω?

 

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω την τελευταία έκδοση Firmware.

Αν έχεις οποιαδήποτε έκδοση firmware μετά την 3.56, δεν μπορείς να κάνεις JB (ακόμα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφου επεσε η προστασια των παιχνιδιων του PSN dεν μπορω να καταλαβω γιατι ακομα δεν υπαρχει proper εκδοση του flower, με trophy support και ενιαιο storyline...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...