Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Hacking (ενημερώθηκε 22 Σεπ 2014) v1 [PS3]


mtzs
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

μολις προσεξα το θεμα και το διαβασα απτης τελευταιες σελιδες 1)αν καταλαβα σωστα ειναι οτι σε καθε version π.χ 3,55

3,56-3,60 παιζουν και διαφορετικα παιχνιδια?δηλαδη εγω που εχω την 3,60 θα μπορω να παιξω καποια απτα παιχνιδια?

2)εχω την 3,60 μπορω να παιξω παιχνιδια?η πρεπει να αλλαξω βερσιον και αν ναι ποια και πως?

συγγωμη αν σας ζαλισα αλλα ειμαι ψιλο ασχετος? :fear:

αφου εχεις την εκδοση 3,60 σημαινει πως δεν εχεις χακαρει το play οποτε μπορεις να παίξεις ότι original παιχνιδι θέλεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

αφου εχεις την εκδοση 3,60 σημαινει πως δεν εχεις χακαρει το play οποτε μπορεις να παίξεις ότι original παιχνιδι θέλεις

φιλε weber122 μαλλον δεν καταλαβες τι ρωτησα.αφου χακαρω το πσ3 και μετα με το ειδικο στικ που διαβαζω στης προηγουμενες σελιδες θα μπορω να παιξω παιχνιδια απο διαφορα βερσιον?η

θα χρειαζεται να αλλαζω βερσιον συνεχεια και να κανω ολοκληρη μανουρα??επισης αυτη τη στιγμη

που μιλαμε ποια ειναι η τιμη αυτου του στικ?πωλειται στα καταστηματα???ευχαριστω και παλι

για την υπομονη και την απαντηση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρέπει να έχεις την 3,55 για να παίξεις backup παιχνίδια, αν έχεις την 3,60 δεν μπορείς να κάνεις (προς το παρόν) downgrade σε 3,55 άρα δεν μπορείς κατά συνέπεια να παίξεις backup παιχνίδια!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επειδη το παλευω εδω και καμια ωρα.

εχω περασει στο usb.cfg τα στοιχεια του δισκου που εχω ntfs(εχω εναν 500αρη τον χωρισα σε 2 παρτισιον ετσι εδωσα 0χ152d:2338:2 σωστα; ) στον file manager μου αλλαξε το ονομα σε pvd_usb1

Επισης μονο διαβαζει απο εξωτερικο δισκο ετσι;

προσπαθουσα να κοπιαρω απο τον εσωτερικο στο ntfs και δεν ειχε επιλογη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επειδη το παλευω εδω και καμια ωρα.

εχω περασει στο usb.cfg τα στοιχεια του δισκου που εχω ntfs(εχω εναν 500αρη τον χωρισα σε 2 παρτισιον ετσι εδωσα 0χ152d:2338:2 σωστα; ) στον file manager μου αλλαξε το ονομα σε pvd_usb1

Επισης μονο διαβαζει απο εξωτερικο δισκο ετσι;

προσπαθουσα να κοπιαρω απο τον εσωτερικο στο ntfs και δεν ειχε επιλογη

 

Ρε συ το 0χ152d:2338:2 είναι τα στοιχεία του δίσκου που είχα βάλει εγώ.Εσενα πρέπει να είναι αλλιώς τα στοιχεία εκτός και αν έτυχε να είναι ακριβώς ίδια.Χρησιμοποίησε το usb deview για να δεις σίγουρα.Μπορείς να κάνεις copy/paste απο τον ntfs στον internal του ps3 κανονικά.Read δεν μπορεί να κάνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ώχ, βγήκε και το 3.72 update, καλά Xριστούγεννα τώρα θα το ξανασπάσουν. Εκτός και αν κάνει κανένα "δωράκι" η Sony...

 

FML

με τα γομαρια

ουτε ενα cracked filmware για το 3.60 δεν βγαζουν

:devil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε συ το 0χ152d:2338:2 είναι τα στοιχεία του δίσκου που είχα βάλει εγώ.Εσενα πρέπει να είναι αλλιώς τα στοιχεία εκτός και αν έτυχε να είναι ακριβώς ίδια.Χρησιμοποίησε το usb deview για να δεις σίγουρα.Μπορείς να κάνεις copy/paste απο τον ntfs στον internal του ps3 κανονικά.Read δεν μπορεί να κάνει.

 

χρησιμποιω εξωτερικη θηκη AC Ryan ισως τυχαινει να ειναι τα ιδια.

το ιδιο προγραμμα που λες εχω χρησιμοποιησει και μου εδωσε τα στοιχεια που εχω βαλει.

εφοσον ομως βλεπω και μπορω να αντιγραψω στον εσωτερικο ενταξει δεν ειμαι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απο χτες προσπαθω να καταλαβω γιατι την μια μου δειχνει τα παιχνιδια που εχω στο fat32 και απο την αλλη δεν μου εμφανιζει τιποτα.

τελικα το ntfs partition το ειχα σε Logical και οχι primary(ετυχε τελικα και το ειδα):devil:

με το που το αλλαξα αμεσως μου διαβασε 2 συσκευες(pvd_usb0 KAI pvd_usb1)

στο usb0 ειναι το fat32 partition και στο usb1 το ntfs και μπορω να αντιγραψω επιτελους απο τον εξωτερικο στον εσωτερικο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απο χτες προσπαθω να καταλαβω γιατι την μια μου δειχνει τα παιχνιδια που εχω στο fat32 και απο την αλλη δεν μου εμφανιζει τιποτα.

τελικα το ntfs partition το ειχα σε Logical και οχι primary(ετυχε τελικα και το ειδα):devil:

με το που το αλλαξα αμεσως μου διαβασε 2 συσκευες(pvd_usb0 KAI pvd_usb1)

στο usb0 ειναι το fat32 partition και στο usb1 το ntfs και μπορω να αντιγραψω επιτελους απο τον εξωτερικο στον εσωτερικο.

 

Ωραίος ρε συ.Πάντα primary να έχεις τον ntfs και logical τα άλλα partitions.Δουλεύει απίστευτα ο file manager του multiman στα πάντα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πως κανω boot τα psone and ps2 games με τον νεο multiman? τα βαζω στον φακελο games στον εξωτερικο δισκο αλλα δεν τα βλεπει!!!!!!!!!!!!

 

Δεν γίνονται boot μόνο backup μπορείς να τα κάνει μέχρι στιγμής.Πιστεύω απο τη στιγμή που θα κυκλοφορήσει το cfw απο demon hade που έχει υποστήριξει boot για psχ kai ps2 θα μπει και στο multiman αυτή η λειτουργία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια βοιθια θα ανταλαξω το χβοχ me ps3 fat 80gb το προβλημα ειναι οτι δεν λειτουργει το bluray drive(to ματακι του bluray δεν λειτουργει)αλλα εχει απανο του custom firmware 3.55 θα μπορω να παιζω τα παιχνιδια οπως το god of war 3,uncharted 2 κ.τ.λ.π απο τον εσωτερικο σκληρο δισκο χωρισ να ζητηση το bluray drive?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...