Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Hacking (ενημερώθηκε 22 Σεπ 2014) v1 [PS3]


mtzs
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

και εγω το ιδιο...απο τη στιγμη που βγαινει το προ, το πολυ να τους δωσω μια εβδομαδα...αν δεν δω καποια εξελιξη, το γυρναω σε ofw και οταν με το καλο το ξανασπασουν, το ξανακοιταμε το θεμα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

και εγω το ιδιο...απο τη στιγμη που βγαινει το προ, το πολυ να τους δωσω μια εβδομαδα...αν δεν δω καποια εξελιξη, το γυρναω σε ofw και οταν με το καλο το ξανασπασουν, το ξανακοιταμε το θεμα...

 

τουλάχιστον είσαι γενναιόδωρος μαζί τους, μια βδομάδα... :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα ολα τα καινουρια παιχνιδια δεν παιζουν σε 3.55 το μονο που θα μου ληψει απο cfw ειναι ο showtime player που παιζει τα παντα και με ελληνικους υποτιτλους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ούτε format έκανα ούτε τίποτα, απλά έσβησα το multiman και τα παιχνίδια που ούτως ή άλλως τα έχω όλα σε δισκάκι και αναβάθμισα σε 3.60 και μετά σε 3.70...

Συνεπώς αυτό που λες είναι ότι ΔΕΝ χρειάζεται να μπλέξουμε με recovery menu και τέτοια; Από το 3.55cfw πάμε απευθείας στο 3.60ofw.

 

Μη φάμε κανα μπρικάρισμα από το πουθενά :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνεπώς αυτό που λες είναι ότι ΔΕΝ χρειάζεται να μπλέξουμε με recovery menu και τέτοια; Από το 3.55cfw πάμε απευθείας στο 3.60ofw.

 

Μη φάμε κανα μπρικάρισμα από το πουθενά :P

 

Καλα εσυ δεν εχεις και καλο pc?Γιατι να πας σε ofw?Για το uncharted 3 μονο?Διοτι τιποτα αλλο σοβαρο δεν βλεπω μεχρι το τελος της χρονιας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαχα, σωστός. Πιο πολύ εγκυκλοπαιδικά ρωτάω. Δεν νομίζω να αγοράσω τίποτα για το PS3 σε σύντομο χρονικό διάστημα. Ήδη έχω κοντά 2 μήνες να το βάλω στην πρίζα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Limbo πλέον παίζει σε 3.55 kmeaw, έχει τα κλειδιά της 3.60 αν σας λέει κάτι ;)

πολύ ωραίο παιχνιδάκι. αυτο με τα κλειδιά τι σημαίνει? έχει βγει κολπάκι να παίξουμε και τα αλλα παιχνιδια που ακομα δεν μπορουμε? (resistance)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Limbo πλέον παίζει σε 3.55 kmeaw, έχει τα κλειδιά της 3.60 αν σας λέει κάτι ;)

 

Its not so much the game was hacked with keys but rather an exploit. Over at ps3iso we tried this same exploit with a few other games but to no avail.

 

δυστηχώς δεν το πατσάρανε με τα κλειδιά... και δύσκολα να δούμε νορμαλ τίτλους να παίζουν σε 3.55

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αντε ακομα αυτο το σπασιμο στο καινουργιο filmware?

θελω να παιξω το catherine

:devil:

το catherine παιζει, δλδ λειπουν καποια πραγματα αλλα δεν σε εμποδιζουν να το παιξεις και να το τερματισεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το catherine παιζει, δλδ λειπουν καποια πραγματα αλλα δεν σε εμποδιζουν να το παιξεις και να το τερματισεις...

 

με τα ιαπωνικα sms

δεν το κοβω να τερματισεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω λιγο που το επαιξα στην αρχη τα σμσ ηταν στα αγγλικα, δεν ξερω αν ειναι για ολο το παιχνιδι, ο αδερφος μου του παιζει και ειναι λιγο πριν τον τερματισμο....θα τον ρωτησω, αλλα και τα σμσ κλαιν...πατας οκ,οκ,οκ και τα προσπερνας ετσι οπως το ειδα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραια θα ηταν να μπορεις να το παιξεις με τις original ιαπωνικες φωνες. Λεει για το στυλ που ειναι. Αλλα η εκδοση αυτη ειναι πειρεργη. Κατ'αρχας τα κουμπια ειναι ανεστραμμενα. Τα μνματα και καποια λιγα ακομα πραματα ειναι στα ιαπωνεζικα. Ιαπωνικες περιγραφες στα trophies, στην αρχη οταν το ξεκινας σου βγαζει καποια κινεζικα Prompt, και στην τυχη καταλαβαινω πως πρεπει να πατησεις cancle,cancel,ok. Κατι με το ιντερνετ θα εχει να κανει αυτο, επειδη εχω το network connection στο off.

 

Δεν ξερω τι να κανω. Θα προτιμουσα να το παιξω στα ιαπωνικα, αλλα εχει ολα αυτα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μολις προσεξα το θεμα και το διαβασα απτης τελευταιες σελιδες 1)αν καταλαβα σωστα ειναι οτι σε καθε version π.χ 3,55

3,56-3,60 παιζουν και διαφορετικα παιχνιδια?δηλαδη εγω που εχω την 3,60 θα μπορω να παιξω καποια απτα παιχνιδια?

2)εχω την 3,60 μπορω να παιξω παιχνιδια?η πρεπει να αλλαξω βερσιον και αν ναι ποια και πως?

συγγωμη αν σας ζαλισα αλλα ειμαι ψιλο ασχετος? :fear:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...