Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Hacking (ενημερώθηκε 22 Σεπ 2014) v1 [PS3]


mtzs
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 11,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ναι αλλα μπορουσες να το παιξεις και σε παραπανω αναλυσεις ασχετα σε τι το επαιζες εσυ. Δουλεια καλη δεν κανουν. Αντε μονο το AR να διορθωνουν για να γινεται widescreen χωρις να φαινεται και τοσο στρετσαρισμενο. Αλλα στην ουσια απλα μεταφερουν τους τιτλους στην νεα γενια (στην τωρινη γενια εστω, οχι νεα) και το HD δεν υφισταται παρα μονο σαν τιτλος. Ασε το 1920x1080. Εσυ παλι πολυγωνα θα βλεπεις.

 

Το πρώτο splinter cell δεν έβγαζε πάνω απο 1280x1024.Σε μερικα remasterd κάνουν πολύ καλή δουλειά όπως το tomb raider για παράδειγμα.Σε άλλα όπως το prince of persian όχι και τόσο.Θα φανεί τη δουλειά κάνανε και στο splinter cell.Ήταν να βγει πριν πολύ καιρό και το άργησαν.Ίσως να ήθελαν να το βελτιώσουν και άλλο.Θα δείξει.

 

 

Γιατί θα είναι full hd ? δηλαδή 1920x1080 ή απλά hd δηλαδή 1280x720 όπως σχεδόν όλα ?

 

Αυτό δεν το ξέρω σίγουρα.Αλλά πχ το gow collection ήταν σε 1080p.Κάποια άλλα remastered ήταν σε 720p.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σημερα δοκιμασα κατι και (εν μερει)ηταν αρκετα λογικο

εχουμε και λεμε

assasins creed II backup σε εξωτερικο δισκο(5400),αυθεντικο δισκακι και backup σε εσωτερικο(5400)

η σειρα ειναι ως εξης εσωτερικος>δισκακι>εξωτερικος.

 

τελικα στον εξωτερικο δισκο παιζει μεγαλο ρολο τελικα η ταχυτητα του,δεν φανταζομουν τετοια "ηττα"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας παιδιά. Θέλω να σπάσω και γω το ps3 μου αλλά δεν έβγαλα άκρη! Έψαξα και σε άλλα site αλλά και εδώ, όμως δεν έβγαλα καμία άκρη ως προς τι πρέπει να κάνω. Υπάρχει κάπου κάποιο σύγχρονο και ολοκληρωμένο tutorial? Ευχαριστώ =)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατ' αρχάς δες ποιά έκδοση firmware έχει, ώστε να μάθουμε αν μπορεί να σπάσει.

 

Πήγαινε στο μενού "system" -> "system settings" -> "system information" και δες ποια έκδοση έχει το πεδίο "system software".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν χάνεις τίποτα να το σιγουρέψεις αλλά αν όντως είναι έτσι, τότε είσαι ΟΚ. Οι εκδόσεις μέχρι και την 3.55 σπάνε μια χαρά. Υπ' όψιν όμως ότι δεν θα μπορείς να παίξεις σχεδόν κανένα* παιχνίδι απ' όσα έχουν βγει εδώ και κανα τρίμηνο (αλλά και ό,τι βγαίνει από δω και πέρα). Μην περιμένεις δηλαδή ότι θα σπάσεις το PS3 για να παίξεις πχ. το νέο Fifa ή Pro.

 

Για περισσότερες οδηγίες σχετικά με το JB προτείνω να ξεκινήσεις από εδώ: http://www.pspgr.net...p?f=167&t=16362

 

(εκτός αν ο Gherudos έχει γράψει κάτι νεότερο! :P)

 

*ΥΓ εδώ υπάρχει λίστα με τα καινούρια παιχνίδια που, ενώ γενικά απαιτούν 3.56+, τροποποιούνται ώστε να παίξουν με μικρότερη έκδοση fw.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακριβώς. Υπάρχουν κάποιες εξαιρέσεις που μπορείς να δεις εδώ, αλλά γενικά όλα τα νέα παιχνίδια απαιτούν εκδόσεις firmware μεγαλύτερες του 3.55.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια! Α! και κάτι τελευταίο: αν το σπάσω, γνήσια παιχνίδια (που δεν απαιτούν αναβάθμιση στην τελευταία έκδοση) μπορώ να παίζω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα παιδιά.Βρίσκομαι κι εγω στην 3.55 και θέλω να το επαναφέρω στην official ετσι ώστε να παίξω το καινούργιο pro.Τι πρέπει να κάνω για να μην φαίνεται?Ενα απλό format είναι αρκετό???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια! Α! και κάτι τελευταίο: αν το σπάσω, γνήσια παιχνίδια (που δεν απαιτούν αναβάθμιση στην τελευταία έκδοση) μπορώ να παίζω?

Ναι, κανονικά.

 

 

Καλημέρα παιδιά.Βρίσκομαι κι εγω στην 3.55 και θέλω να το επαναφέρω στην official ετσι ώστε να παίξω το καινούργιο pro.Τι πρέπει να κάνω για να μην φαίνεται?Ενα απλό format είναι αρκετό???

Ακριβώς την ίδια απορία έχω κι εγώ. Άλλοι λένε ότι αρκεί μια απλή αναβάθμιση σε 3.70, άλλοι λένε ότι χρειάζεται οπωσδήποτε να κάνουμε rollback σε 3.55ofw και μετά να περάσουμε την 3.70. Ξέρει κανένας να μας πει;

 

ΥΓ +1000 για το username (αν όντως προέρχεται από το LOTR)!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ούτε format έκανα ούτε τίποτα, απλά έσβησα το multiman και τα παιχνίδια που ούτως ή άλλως τα έχω όλα σε δισκάκι και αναβάθμισα σε 3.60 και μετά σε 3.70...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν δεν έχει βγει νέο cfw σε κάνα 9μηνο που γυρνάω απο τον στρατό θα κάνω και εγώ το ίδιο ,δεν γίνεται πια έχει καταντήσει αηδία η σκηνή... αντί να βγάλουν κάνα καινούριο cfw ή να προσπαθήσουν να βρουν τα κλειδιά κάθονται και ασχολούνται με το 3.55 ακόμα και προσθέτουν άχρηστα πράγματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...