Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Hacking (ενημερώθηκε 22 Σεπ 2014) v1 [PS3]


mtzs
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 11,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Σε ευχαριστώ.Δε μου τον αναγνωρίζει.Λες επειδή είναι 3,5" μέσω docking station?

Τον έχω φορμάρει στο FAT32 ήδη αλλά δεν....

Χμ περίεργο αυτό που λες. Δεν έχω δοκιμάσει docking station αλλά έχω συνδέσει σκληρό 3.5" μέσω κλασικού -άθλιου- USB-to-IDE/SATA adapter kit, όπως αυτό. Δεν θυμάμαι όμως να τον είχα συνδέσει ταυτόχρονα με άλλο δίσκο.

 

Δυστυχώς δεν έχω και το PS3 εύκαιρο για να το δοκιμάσω. Μόλις το πάρω στα χέρια μου θα σου το επιβεβαιώσω (ελπίζω όμως μέχρι τότε να έχεις βγάλει άκρη).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλα εντάξει τελικά.Ήθελε format με το fat32 format utility γιατί με των windows δεν έκανε

δουλειά.Επιβεβαιώνω την ταυτόχρονη λειτουργία εσωτερικού και 2 εξωτερικών δίσκων (ο ένας σε hub αλλά

με δική του τροφοδοσία).

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

e3 flasher - 3.70 downgrade

 

http://www.e3-tech.net/prdouct.html

 

πως το βλέπετε ?

88 USD δηλαδή, 64 euro - χωρίς τα μεταφορικά

 

δεν το χαρίζουν κιόλας,

 

αλλά μάλλον θα βγάλουν 3000 κομμάτια μόνο για όλο τον κόσμο, οπότε δύσκολο να το προλάβουμε γενικά.

 

έχει και το Manual στο site

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό το 3000 κομμάτια , νομίζω ότι αναφέρεται μόνο στο limited edition (με docking bay δλδ) και μετά θα βγάλουν ένα άλλο χωρίς (μπορεί και καλύτερο)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mόλις βγήκε στα γνωστά μέρη η τριλογία των Splinter Cell.Επίσημα βγαίνει στις 27 Σεπτεμβρίου.

 

http://www.gamespot.com/ps3/puzzle/tom-clancys-splinter-cell-classic-trilogy-hd/index.html?tag=result%3Btitle%3B0

 

Κρίμα που είναι για 3.66 και πάνω.Θα λιώναμε αν έπαιζε σε 3.55.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mόλις βγήκε στα γνωστά μέρη η τριλογία των Splinter Cell.Επίσημα βγαίνει στις 27 Σεπτεμβρίου.

 

http://www.gamespot.com/ps3/puzzle/tom-clancys-splinter-cell-classic-trilogy-hd/index.html?tag=result%3Btitle%3B0

 

Κρίμα που είναι για 3.66 και πάνω.Θα λιώναμε αν έπαιζε σε 3.55.

 

Οχι ρε φιλε, τρελο ακυρο. Μακαρι να κατσει καμμια καλη και με κανα update να παιξει και στις μικροτερες εκδοσεις να το χαρουμε και εμεις. Σκαλωσα τωρα. :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι ρε φιλε, τρελο ακυρο. Μακαρι να κατσει καμμια καλη και με κανα update να παιξει και στις μικροτερες εκδοσεις να το χαρουμε και εμεις. Σκαλωσα τωρα. :(

 

Aστα να πάνε.Το πρώτο splinter cell είναι το πρώτο αυθεντικό παιχνίδι για pc που είχα πάρει(3cd είναι).3 βδομάδες παίζαμε με τα φιλαράκια για να το τερματίσουμε τρελό κάψιμο τότε.Πως και πως περίμενα να το ξανα παίξω σε HD μαζί με το pandoras tomorrow και το chaos theory που είναι εξίσου καλά με το πρώτο απο ότι έχω διαβάσει.Έχει 3.66 δεν παιζει με τίποτα fix.Και αν δεν βγει καινούργιο cfw δεν γίνετε δουλειά.Έχουν μαζευτεί πολλές παιχνιδάρες που δεν παίζουν σε 3.55.Βάλε και το uncharted 3 που κυκλοφορεί σε λίγο καιρό ήρθε και έδεσε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικα ναι τα HD συμφωνω και εγω πως δεν αλλαζει κατι. Απλως εχεις την ευκαιρια να τα παιξεις στο PS3 αναπατικα στο σαλονι σου. Αυτο θελω και εγω, αλλιως θα το παιζα τοσο καιρο στο PC. Και το Biohazzard Revival που δοκιμασα, τα γραφικα δεν βλεπονταν, απλη μεταφορα ηταν (οπως ολα τα HD Collection αλλωστε)..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα στο pc σου το έχεις παίξει σε HD. Μην περιμένεις να έχει τρελή διαφορά.

 

Στο pc τότε το έπαιζα σε 1280x1024 σε μια 16άρα οθόνη.Πιστεύω ότι σε 1920x1080 σε 42αρα θα ανέβει κατα πολύ το παιχνίδι σε εικόνα.Εφόσον έχουν κάνει και καλή δουλειά εννοείται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο pc τότε το έπαιζα σε 1280x1024 σε μια 16άρα οθόνη.Πιστεύω ότι σε 1920x1080 σε 42αρα θα ανέβει κατα πολύ το παιχνίδι σε εικόνα.Εφόσον έχουν κάνει και καλή δουλειά εννοείται.

 

Ναι αλλα μπορουσες να το παιξεις και σε παραπανω αναλυσεις ασχετα σε τι το επαιζες εσυ. Δουλεια καλη δεν κανουν. Αντε μονο το AR να διορθωνουν για να γινεται widescreen χωρις να φαινεται και τοσο στρετσαρισμενο. Αλλα στην ουσια απλα μεταφερουν τους τιτλους στην νεα γενια (στην τωρινη γενια εστω, οχι νεα) και το HD δεν υφισταται παρα μονο σαν τιτλος. Ασε το 1920x1080. Εσυ παλι πολυγωνα θα βλεπεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...