Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Hacking (ενημερώθηκε 22 Σεπ 2014) v1 [PS3]


mtzs
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 11,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Κάπως έτσι... <_< Τσουλάει το θέμα αλλά πάρα πολύ αργά. Σε σημείο που ψήνομαι να βγάλω το cfw3.55 από το PS3 μου και να γυρίσω σε original fw, για να μπορώ τουλάχιστον να παίξω τα original παιχνίδια που έρχονται το φθινόπωρο. Μετά βλέπουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΠΡΟΒΛΗΜΑ!!!!! Πηγα να παιξω το Gt5 3.55 και με λεει να κανω αναβαθμιση και παταω βια ιντερνετ και εκι που λει τους ορους παταω πισω και τωρα σταματισε στο κανσελινγκ το χειρηστιριο δεν ανταποκρινεται και οταν παταω το κουμπι κανει μπι μπι τη να κανω; edit: πρεπει να φυγω στις 8 αμα το βγαλω απο την πρηζα; οχι του πσ3 απο ρευμα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τελικα το εβγαλα απ την πριζα και δουλευει κανονικα σαν να μην εγινε τιποτα. Αυτο το κ$λ%παιχνιδο πως θα το παιξω χωρις αναβαθμιση?

ασχετο το ελληνικο ? πως το βαζουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τελικα το εβγαλα απ την πριζα και δουλευει κανονικα σαν να μην εγινε τιποτα. Αυτο το κ$λ%παιχνιδο πως θα το παιξω χωρις αναβαθμιση?

ασχετο το ελληνικο ? πως το βαζουν

 

θα πρεπει να βγαλεις το τελευταιο update του παιχνιδιου.(σβησε ο,τι εχει απο τα game data και περασε παλι τις ενημερωσεις πλην της τελευταιας δεν θυμαμαι ποιο νουμερο ειναι τωρα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα πρότεινα σε όσους δεν έχουν spoofed 3.60 έκδοση στην 3.55 cfw τους, να μην εγκαταστήσουν το update 1.10 του Gran Turismo 5.

Ζητάει την 3.60 για να μπει στο παιχνίδι.

Ο ίδιος την πάτησα και καθόμουν και έβαζα τα updates από την αρχή...

 

 

Όπως λέγαμε, πήγαινε μέχρι την 1.9...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αμα εχω χακαρει το ps3 μου μπορω να παιξω original games και εχω εκδοση 3.55 μπορω να το χακαρω με το blaster bunny

επισης που μπορω να βρω εναν game manager ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αμα εχω χακαρει το ps3 μου μπορω να παιξω original games και εχω εκδοση 3.55 μπορω να το χακαρω με το blaster bunny

επισης που μπορω να βρω εναν game manager ?

Custom Firmware 3.55 kmeaw με υποστήριξη Backup Manager:

http://www.pspgr.net/viewtopic.php?f=167&t=16362

 

Νέα έκδοση του Multiman 2.01.00 [backup Manager]:

http://www.pspgr.net/viewtopic.php?f=163&t=16449

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξερει κανεις αν το Hot Pursuit τρεχει απο εξωτερικο? Διαβαζω πως ναι, αλλα με γυριζει με error πισω στο XMB. Εχω δοκιμασει fix permitions + Mirror fix, αλλα δεν διορθωσε κατι. Παιζει καθολου ρολο που αναφερομαι στην Limited Edition?

 

Μηπως θελει κανα param.sfo ή eboot.bin?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...