Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Hacking (ενημερώθηκε 22 Σεπ 2014) v1 [PS3]


mtzs
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 11,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το τελευταίο διάστημα επειδή είχα στείλα τα δυο βασικά μου media player στα service (και έγιναν και στα δυο αντικατάσταση με καινούριο) χρησιμοποιηούσα το ps3 σαν media player .

Χτες είπα να δω την ποιότητα εικόνας μεταξύ ps3(που δεν είναι βέβαια media player) και Netgear NTV550, σε mkv.

Η διαφορά στην ποιότητα ήταν πολύ καλύτερη υπέρ του NTV550.

 

Σε avi όμως (όχι καλής ποιότητας) το ps3 ήταν καλύτερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

νομιζω οτι γινεται καλυτερη δουλεια αν χρησιμοποιησεις απο τον υπολογιστη το ps3 media server.

τρομερη διαφορα δεν εχω δει παρα μονο σε mkv 1080p με κοντα 6500kbps bitrate.

το showtime κανει τρομερη δουλεια αλλα χρειαζεται φτιαξιμο ακομα(βασικα θα το ηθελα πιο παραμετροποιησιμο-codecs κλπ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει και το bdemu2 που είναι πιο βελτιωμένο απο το πρώτο και χρειάζεται αν θέλεις να παίζεις παιχνίδια με αρχεία μεγαλύτερα απο 4gb τα οποία τα υπόλοιπα αρχεία τους τα έχεις στον εξωτερικό(με τη μέθοδο cache που διαβάζει τα αρχεία απο τον εξωτερικό).

 

Δεν με πολυενδιαφερει κατι τετοιο, αλλα επειδη το εχω ευκαιρο να βαλω αυτο ειναι να κατσω να ψαξω για το 1?

 

Παρεπιπτωντος, ιδεα μου ειναι ή χρειαζεται περισσοτερο να φοτωσει τωρα με ολες αυτες τις λειτουργιες που εχουν προστεθει?

 

Επισης αλλαξε πολλα κουμπια. Το XMMB mode Που ειναι και default, καλο δεν λεω, αλλα πως μπορεις να κανεις exit to xmb, με ενα απλο κουμπι, οπως κανεις στα αλλα Modes?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

νομιζω οτι απο το XMMB δεν εχει καποια συντομευση να βγεις με τη μια

οσο για τους χρονους που λες,εχει 1 αντε 2 δευτερολεπτα παραπανω απο τις εκδοσεις 1.14 και μετα

 

ερωτηση παιδες

στα little big planet (1-2)κανουμε κανονικα ολα τα updates;

μη ζηταει κανενα firware update μεσα σαν το gt5

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπαρχει καποια επιλογη, που οταν ανοιγει το Playstation, αυτοματως να τρεχει εφαρμογη? Σαφως Τον Multiman δλδ. Να ανοιγουμε την κονσολα και να μας πεταει αμεσως εκει. Τι καλα που θα τανε...

 

νομιζω οτι απο το XMMB δεν εχει καποια συντομευση να βγεις με τη μια

 

κριμα, θα βοηθουσε πολυ, γιατι αυτο το Mode χρησιμοποιω τωρα.

 

οσο για τους χρονους που λες,εχει 1 αντε 2 δευτερολεπτα παραπανω απο τις εκδοσεις 1.14 και μετα

 

 

Οντως δεν πρεπει να εχει και τρομερη διαφορα, αλλα οχι και μονο 1-2 δευτερα. Αφου ολοκληρη μπαρα εχει τωρα που παει περα δωθε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έτσι όπως έχει αυτή τη στιγμή η κατάσταση, δεν θα μπορείς να παίξεις όλα τα παιχνίδια. Τα αυθεντικά παιχνίδια που βγαίνουν εδώ και κανα τρίμηνο απαιτούν firmware μεγαλύτερο από αυτό του jailbreak.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το προβλημα ειναι απο το fw 3.60 και μετα που αλλαξαν τα κλειδια..

Γ αυτο και πχ με παιχνιδια που θελουν 3.56 απλα αλλαζουμε το eboot και παιζει.

σε μερικα απο τα νεα παιχνιδια βγαινουν updates για εκδοση 3.50 αρα μπορουν να παιξουν και σε 3.55

 

χοντρικα το λεω

 

 

 

επίσης δεν ξερεις το κατα ποσο οι νεες κονσολες που θα βγουν θα μπορουν να σπαστουν!η αν θα εχει βγει καποιο cfw για 3.60+

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τιμόθεε το carrefour σκότωσε το απόθεμα με τα τελευταία του Slim(174Ε η έκδοση 320GB με το Killzone 3+ Uncharted 2), έτσι το έκανε και πέρυσι με τα XBOX 360 και μετά από ένα μήνα βγήκε το XBOX S. Στη Gamescom σε λίγες ημέρες θα ανακοινωθεί η νέα μικρότερη έκδοση του Slim PS3 με χαμηλότερη κατανάλωση ρεύματος και φυσικά με firmware που δεν "παραβιάζεται", με μικρότερη τιμή στα 199Ε αν δεν κάνω λάθος. Οπότε αν έχεις σκοπό να πάρεις PS3 για να περάσεις custom firmware τώρα είναι μια καλή ευκαιρία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν με λένε Τιμόθεο :P

 

Και βασικά δεν ξέρω αν θα πληρώσω για PS3. Ίσως ανταλλάξω το 360 μου με το άθικτο PS3 phat του ξαδέρφου μου. Αλλά αν αγοράσω θα το κάνω τώρα, αλλιώς θα δώ.

 

Πάντως 175€ για Slim 320GB με δύο παιχνίδια; Ο Κωτσόβολος έχει το ίδιο πακέτο 360€ :fear:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...