Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Hacking (ενημερώθηκε 22 Σεπ 2014) v1 [PS3]


mtzs
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μπορεί να είναι αυτό.

 

Ετσι υποθετω, τωρα και να μην ειναι αυτου καθεαυτου, αυτο ακριβως που περιγραφω, σιγουρα γενικοτερα ειναι θεμα κακογραμμενου κωδικα. Οπως εχω αναφερει πολλες φορες, καλο μεν οτι υπαρχει προγραμμα player για το Ps3, αλλα θα περασουν πολλες εκδοσεις μεχρι να ωριμασει ο συγκεκριμενος, οποτε μην το ψαχνεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ειμαι σε μια παλια εκδοση του Multiman και σκεφτομαι να περασω την τελευταια. Αν ομως κατι παει στραβα και καποια παιχνιδια δεν μου τρεχουν ή εστω το οτιδηποτε, μπορω να γυρισω στην προηγουμενη που ειχα?

 

Θυμαμαι χαρακτηριστικα οταν καποιος ειχε πει (πανω στο Μουλτιμαν), "οτι δουλευει, δεν το αλλαζεις...". Ελα ομως που απο τοτε εχουν προστεθει ενα σωρο features.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειμαι σε μια παλια εκδοση του Multiman και σκεφτομαι να περασω την τελευταια. Αν ομως κατι παει στραβα και καποια παιχνιδια δεν μου τρεχουν ή εστω το οτιδηποτε, μπορω να γυρισω στην προηγουμενη που ειχα?

 

Θυμαμαι χαρακτηριστικα οταν καποιος ειχε πει (πανω στο Μουλτιμαν), "οτι δουλευει, δεν το αλλαζεις...". Ελα ομως που απο τοτε εχουν προστεθει ενα σωρο features.

 

Οσο νεοτερη εκδοση βαζεις τοσο καλυτερα.Κατεβασε μια full εκδοση να εισαι σιγουρος και μην ανησυχεις για τιποτα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οσο νεοτερη εκδοση βαζεις τοσο καλυτερα.Κατεβασε μια full εκδοση να εισαι σιγουρος και μην ανησυχεις για τιποτα!

 

Αν του παιζουν ολα τα παιχνιδια στην εκδοση που εχει εγκατεστημενη δεν εχει λογους να βαλει νεοτερη.Ενταξει καλο και ευχρηστο το νεο περιβαλλον αλλα μεχρις εκει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συγνωμη φιλε μου αλλα με αυτη τη λογικη δεν υπαρχει λογος να αναβαθμιζουμε εκδοσεις:X

 

Με τις νεες εκδοσεις περα απο τις προσθηκες διορθωνει και αλλα πραγματακια που κανουν report οι users.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να φανταστειτε ειμαι σε τοσο παλια εκδοση που δεν τρεχω καν BDEMU, οι εξοωμοιση ειναι ενσωματωμενη... Αυτο σκεφτομαι, πως το γεγονος οτι χρησιμοποιει εξωτερικο Palyoad, μπορει να δημιουργησει θεμα σε σχεση με την τωρινη εκδοση. Παρεπιπτωντος υπαρχει καποιο μερος που να εχει αποθηκευμενες παλαιοτερες εκδοσεις να εχω την παλια μου εκδοση στην καβατζα just in case?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ποια εκδοση χρειαζεσαι εσυ;

εχω 1.14-15-16 και μετα απο 2.00.00 και πανω

1.15.02 εχω. Μπορεις να μου στειλεις οτι εχεις κατω απο 2.00?

 

Επισης στην καινουρια εκδοση που υποστηριζει video files και διαφορους game emulators, τα υποστηριζει ολα αυτα απευθειας απο τον manager του ή τρεχεις τις εφαρμογες μεσα απο το XMMB του? Αμα ισχυει το δευτερο ποιο το νοημα, και δεν τα τρεχεις εξαρχης απο το XMB της Sony?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να φανταστειτε ειμαι σε τοσο παλια εκδοση που δεν τρεχω καν BDEMU, οι εξοωμοιση ειναι ενσωματωμενη... Αυτο σκεφτομαι, πως το γεγονος οτι χρησιμοποιει εξωτερικο Palyoad, μπορει να δημιουργησει θεμα σε σχεση με την τωρινη εκδοση. Παρεπιπτωντος υπαρχει καποιο μερος που να εχει αποθηκευμενες παλαιοτερες εκδοσεις να εχω την παλια μου εκδοση στην καβατζα just in case?

Μα δεν έχει καμία διαφορά, απλώς στις παλαιότερες εκδόσεις το BDEMU.BIN ήταν ενσωματωμένο στο .pkg ενώ τώρα όχι. Αν πάς στο φάκελο εγκατάστασης του παλιού multiman πάλι το BDEMU.BIN θα βρείς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ολα τα BDEMU.BIN δλδ ειναι το ιδιο αρχειο? Δεν εχει επιδεχθει βελτιωσεις? Εχει σταθερο checksum και filesize?

 

Υπάρχει και το bdemu2 που είναι πιο βελτιωμένο απο το πρώτο και χρειάζεται αν θέλεις να παίζεις παιχνίδια με αρχεία μεγαλύτερα απο 4gb τα οποία τα υπόλοιπα αρχεία τους τα έχεις στον εξωτερικό(με τη μέθοδο cache που διαβάζει τα αρχεία απο τον εξωτερικό).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρηκα BDEMU.pkg, και BDEMU2.pkg. Πως ξερω αν ειναι τα σωστα? Εχουν και τα 2 μεγεθος 100KB (102.400 bytes).

 

Επισης για το BDEMU2.pkg δεν αναφερεται αν ειναι για το KMEAW. Για ολα τα ιδιο αρχειο ειναι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...