Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Hacking (ενημερώθηκε 22 Σεπ 2014) v1 [PS3]


mtzs
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

οχι αυτο γινοταν πριν πολυ καιρο...τωρα γινεται και χωρις στικακι αν εχεις 3.55 firmware και κατω μπορεις να το κανεις ομως ...αλλα αμα εχεις πανω πρεπει να περιμενεις.κοιτα στο site εχει αναλυτικους οδηγους http://consoles-games.forumgreek.com/t7-topic

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πως να κάνετε τον multiMAN να διαβάζει NTFS! http://consoles-games.forumgreek.com/t47-topic#119

ακολούθησα τις οδηγίες αλλά δεν τον διαβάζει..

δεν ξέρω αν παίζει ρόλο, αλλά είχα κάνει convert από fat32 σε ntfs τον σκληρό και όχι format..

 

EDIT: τελικά τον διαβάζει τον σκληρό ο file manager.. αλλά μου φαίνεται πως είχα διαβάσει κάπου ότι τον διάβαζε και το showtime που είναι ενσωματωμένο στο multiman.. κάτι τέτοιο δεν συμβαίνει..

Επεξ/σία από SMIRNOFF
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ακολούθησα τις οδηγίες αλλά δεν τον διαβάζει..

δεν ξέρω αν παίζει ρόλο, αλλά είχα κάνει convert από fat32 σε ntfs τον σκληρό και όχι format..

 

O multiman δεν μπορεί να παίξει παιχνίδια απο ntfs σκληρό.Μπορεί απλά να κάνει copy απο ntfs στον εσωτερικό.Αυτό που πρέπει να κάνεις είναι να κατεβάσεις το usbdeview στο οποίο θα δεις τα product,vendor id του εξωτερικού σκληρού που θέλεις να κοπιάρεις αρχεία στο ps3.Και έπειτα θα τροποποιήσεις κατάλληλα τo αρχείο usb.cfg στο φάκελο του multiman στο ps3(άνοιγμα με το worpad) ακριβώς έτσι:

 

VENDOR_ID:PRODUCT_ID:NUM_OF_PARTITIONS

 

όπου vendor id,product id ότι δεις στο usb deview στα στοιχεία του δίσκου.

 

Ένα παράδειγμα:

 

0x02e8:0x6a14:1

 

0x(vendor id τα 4 ψηφία):0x(product id τα 4 ψηφία):όσα partition έχεις στο δίσκο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια προσπαθησα να διαγραψω το game data του gt5 απο το game data utility και πριν ολοκληρωθει η διαδικασια ειχα διακοπη ρευματος. Πηγαινω στο game data utility και μου το βγαζει corrupted data και δεν μπορω να το διαγραψω. Μπορω να το διαγραψω μεσω ftp? αν ναι σε ποιο φακελο ειναι τα game data μεσα στο ps3 δεν μπορω να τα βρω. Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια προσπαθησα να διαγραψω το game data του gt5 απο το game data utility και πριν ολοκληρωθει η διαδικασια ειχα διακοπη ρευματος. Πηγαινω στο game data utility και μου το βγαζει corrupted data και δεν μπορω να το διαγραψω. Μπορω να το διαγραψω μεσω ftp? αν ναι σε ποιο φακελο ειναι τα game data μεσα στο ps3 δεν μπορω να τα βρω. Ευχαριστω

 

Εχω και εγω ενα τετοιο corrupted file και την επαθα με εναν παρομοιο τροπο αλλα δεν καταφερα να το διαγραψω με καποιον τροπο. Βεβαια δεν εμποδιζει σε τιποτα οποτε το αφησα εκει.

 

 

iphone.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω Slim 320GB με CFW 3.55 & Multiman 2.0.4.

 

1. Θέλω να ενεργοποιήσω το δίκτυο του PS3 για μεταφορά αρχείων από το PC. Υπάρχει περίπτωση να κάνει αυτόματη αναβάθμιση;

 

2. Θέλω να αναβαθμίσω το Multiman. Να χρησιμοποιήσω την αυτόματη επιλογή του 2.0.4; Το έχει κάνει κανείς χωρίς προβλήματα;

 

3. Είτε στο 2.0.4 είτε σε νεότερη έκδοση (κάπου είδα για 2.4.0) μπορώ να "δω" το PS3 από το PC όπως τους άλλους υπολογιστές του δικτύου ή χρειάζομαι ειδικό λογισμικό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια προσπαθησα να διαγραψω το game data του gt5 απο το game data utility και πριν ολοκληρωθει η διαδικασια ειχα διακοπη ρευματος. Πηγαινω στο game data utility και μου το βγαζει corrupted data και δεν μπορω να το διαγραψω. Μπορω να το διαγραψω μεσω ftp? αν ναι σε ποιο φακελο ειναι τα game data μεσα στο ps3 δεν μπορω να τα βρω. Ευχαριστω

Φυσικά και μπορείς, μπές μέσω ftp στον φάκελο Game και θα βρείς ένα φάκελο με την ονομασία _DEL_ και μετά θα γράφει κάτι αριθμούς. Διέγραψε τον, αν δεν σε αφήσει να τον διαγράψεις τότε μπές από recovery menu και κάνε ένα rebuild database και ξαναπροσπάθησε να τον διαγράψεις. Αν πάλι δεν σε αφήνει διέγραψε κάτι ή πρόσθεσε στο δίσκο ένα αρχείο άνω των 100ΜΒ και ξαναπροσπάθησε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φυσικά και μπορείς, μπές μέσω ftp στον φάκελο Game και θα βρείς ένα φάκελο με την ονομασία _DEL_ και μετά θα γράφει κάτι αριθμούς. Διέγραψε τον, αν δεν σε αφήσει να τον διαγράψεις τότε μπές από recovery menu και κάνε ένα rebuild database και ξαναπροσπάθησε να τον διαγράψεις. Αν πάλι δεν σε αφήνει διέγραψε κάτι ή πρόσθεσε στο δίσκο ένα αρχείο άνω των 100ΜΒ και ξαναπροσπάθησε.

 

επειδη ειχα κ εγω το ιδιο προβλημα απο εποχης οpenman 2.1 δεν πετυχε τιποτα απο τα παραπανω..η μονη λυση ειναι το format;

το αρχειο>100ΜΒ τα βαζω οπου θελω η καπου συγκεκριμενα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχουμε και λεμε

κοπιαρω καποιο αρχειο(οτιδηποτε βιντεο κλπ)στον εσωτερικο σκληρο

σβηνω το αρχειο

μετα προσπαθω να σβησω το corrupted data;

 

 

να τονισω οτι το αρχειο οταν το παω για διαγραφη μου εχει στο μεγεθος του conting...

και οταν του παταω delete βγαζει και κωδικο σφαλματος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια εκανα rebuild database μεσω recovery mode και το corrupted data εξαφανιστηκε και μετα μεσω multiman προσπαθησα να σβησω τον φακελλο _del_ σβηστηκαν ολα εκτος απο δυο υποφακελλους και ο φακελλος _del_ οι οποιοι εχουν 0 bytes. μεσω ftp δεν μπορουσα να σβησω τον φακελλο _del_ .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...