Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Hacking (ενημερώθηκε 22 Σεπ 2014) v1 [PS3]


mtzs
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 11,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

πως να μετατρέψετε τον εξ.σκληρο δισκο σας σε FAT32, για να τον διαβάζει το ps3! http://consoles-games.forumgreek.com/t34-topic

 

Πώς να συνδέσετε το control του ps3 στο pc! http://consoles-games.forumgreek.com/t35-topic#77

Επεξ/σία από Spyrosss
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέρει κανείς αν το gta 4 (όχι η complete edition) παίζει από εσωτερικό? Στο θείο διάβασα πως αν κάνεις update δεν παίζει αλλά νομίζω ότι το update είναι υποχρεωτικό ή κάνω λάθος? Εχω τον 1.15 multiman

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οταν το ειχα δοκιμασει κολλουσε στην εγκατασταση του παιχνιδιου (και το 4 και το episodes of liberty city)

τα περασα στον εξωτερικο και τικαρα τις επιλογες external και bd mirror.Μετα ολα κομπλε!

 

βεβαια ειχα πολυ παλια εκδοση μουλτιμαν.

Με τους καινουριους δεν εχω δοκιμασει :Ρ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χμμ, έχω την εντύπωση ότι το "κανονικό" GTA4 παίζει και από εσωτερικό. Αλλά η φουλ έκδοση με τα episodes θέλει οπωσδήποτε εξωτερικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Για να ξαναεγκαταστήσω Linux (είχα εγκαταστήσει παλαιότερα με το OtherOS) τι θα πρέπει να κάνω;

 

 

Υπάρχει κανένας τρόπος; Έχω το τελευταίο firmware και την χοντρή κονσόλα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

για την ακριβεια σημερα χθεσ τρεξανε developer 3.66 se retail.Υπομονη...

(πανω που εβαλα redribbon :P) μην το βαλει ακομα κανεις που δεν θελει να χασει τα καλα του 3.55 εχει psn αλλα και καποια debug αλλα οχι managers και τετοια.

 

"DO NOT INSTALL THIS.

After ripping this PUP apart it appears the rundown will be VERY VERY SHORT.

This is RETAIL OFW 3.66 with just a ‘few’ of the files from DEBUG firmware.

vsh.self

index.dat

version.txt

 

ALL OTHER FILES ARE RETAIL INCLUDING COREOS"

Επεξ/σία από Neo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οταν το ειχα δοκιμασει κολλουσε στην εγκατασταση του παιχνιδιου (και το 4 και το episodes of liberty city)

τα περασα στον εξωτερικο και τικαρα τις επιλογες external και bd mirror.Μετα ολα κομπλε!

 

βεβαια ειχα πολυ παλια εκδοση μουλτιμαν.

Με τους καινουριους δεν εχω δοκιμασει :Ρ

Το GTA4 πεζει εξολοκληρου κανονικα απο εσωετερικο μεσω moyltiman

το episodes of liberty city παιζει και αυτο αλλα με ειδικο install pkg που περιεχει το ΕΒΟΟΤ και τρεχει απο το κεντρικο μενου του PS3 χωρις MOULTIMAN

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε ξέρω αν είναι σωστό που γράφω ένα τέτοιο θέμα σχετικά με πειρατεία αλλα θέλω να μου πείτε αν γίνεται και δε κλειδώσει το θέμα πρέπει να αγοράσω το στικακι για το σπάσιμο του πσ3 η μπορώ να φτιάξω ένα μόνος μου αφού πρόκειται μάλλον για ένα USB stick με το προγράμμα του jailbreak μεσα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...