Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Hacking (ενημερώθηκε 22 Σεπ 2014) v1 [PS3]


mtzs
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 11,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδιά έχω ένα πρόβλημα, είμαι σε kMew 3.55 CFW εδώ και τόοοοσο καιρό χωρίς κανένα απολύτως πρόβλημα. Έβαλα κάτι αρχειάκια για να παίξω ως Scarlet στο MK και μου ζήτησε το 1.02 patch (το οποίο δεν είχα κάνει). Τελειώνει η εγκατάσταση και μόλις ξεκινάει να τρέξει το παιχνίδι το PS3 πάγωσε! Το κλείνω manualy, το ξανανοίγω και μόλις πάω να φορτώσω τον multiMAN κρασάρει πάλι το PS3! Το έκλεισα και το ξανάνοιξα άλλες 2 φορές και πάλι τα ίδια! Κρασάρει μόλις πάω να ανοίξω τον multiMAN! Το ξανά έκλεισα και το ξανάνοιξα και μου έβγαλε ένα μήνυμα που έλεγε "File system is corrupted. Your HDD needs to be restored". :mad: :mad: :mad: Πατάω να x να κάνει restore και μόλις τελειώνει η διαδικασία κάνει επανεκίνηση το PS3 και μου εμφανίζει πάλι το ίδιο μήνυμα!!!!! Ξαναπατάω να κάνει restore να δούμε αν θα το ξαναβγάλει!!!!!!! :mad: :mad: :mad: :mad: :mad:

Να φανταστώ χαθήκανε ΌΛΑ από μεσα, ε? Saves, Trophies, Games etc... :cry:

 

Καμιά ιδέα?

 

Update: Μόλις τελείωσε και το δεύτερο restore, έκανε επανεκίνηση η κονσόλα και μου ξαναεμφάνησε το ίδιο μήνυμα!!!!! :mad:

Τι κάνουμε τώρα ρε παίδες?

Επεξ/σία από Chaos3X
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως θα περάσω το 3.55 kmeaw αφού με το που ανοίγω το PS3 μου βγάζει ότι πρέπει να γίνει restore. Δεν μπορώ να πάω πχ στο μενού και να επιλέξω System Update --> From Storage Device. :confused:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως θα περάσω το 3.55 kmeaw αφού με το που ανοίγω το PS3 μου βγάζει ότι πρέπει να γίνει restore. Δεν μπορώ να πάω πχ στο μενού και να επιλέξω System Update --> From Storage Device. :confused:

περασε το απο το recovery menu
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...