Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Hacking (ενημερώθηκε 22 Σεπ 2014) v1 [PS3]


mtzs
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδια το LA Noire τι χρειαζετε για να παιξει?(eboot param.sfo κλπ)Επισης πια εκδοση να "αγορασω"?

πρεπει να αλλαξεις το PARAM.SFO και να κανεις Ινσταλλ το Patch 1.01 .
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παιδιά το Mortal Kombat παίζει κανονικά με CFW η χρειάζεται κάτι ιδιαίτερο;

 

Το έχω νοικιάσει από video club και κολάει στον multiman το backup στο 60%...

Αν σου κολλάει στο 60% τότε πρέπει να έχει γρατζουνιές το δισκάκι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα πρότεινα σε όσους δεν έχουν spoofed 3.60 έκδοση στην 3.55 cfw τους, να μην εγκαταστήσουν το update 1.10 του Gran Turismo 5.

Ζητάει την 3.60 για να μπει στο παιχνίδι.

Ο ίδιος την πάτησα και καθόμουν και έβαζα τα updates από την αρχή...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν το αντιγραφεις στον εσωτερικο δισκο ναι μεσω ftp οπως και το eboot

αν θυμαμαι καλα αυτα που πρεπει να αντικατασταθουν βρισκονται στον φακελο USRDIR

αλλα και παλι θα τα βρεις-τα αρχεια που θελουν αντικατασταση εχουν το ιδιο ονομα με τα αρχεια που εχει το παιχνιδι μεσα στην ουσια ενα overwrite θα κανεις να αντικατασταθουν

 

η αντιγραφη τελειωσε;διαβαζα πιο πανω οτι σου κολλαει στο 60%

συνηθως οταν κολλανε οι προβλημα απο το δισκακι ειναι (μου εχει τυχει σε νοικιασμενο GT5)η ειναι στα τελευταια του το drive ;

 

 

τα αρχεια που χρειαζονται αντικατασταση τα εχω,αν θες μπορω να τα ανεβασω καπου να τα παρεις κ εσυ.επαναλαμβανω οτι εχω την αμερικανικη εκδοση και δεν ξερω αν ισχουν τα ιδια και για την ευρωπαικη ισως ο king2009 γνωριζει κατι παραπανω επι του θεματος.Αν ειναι να τα ανεβασω στειλε μου ΠΜ αλλα να ξερεις επειδη διαβαζω λογω εξεταστικης θα μπορεσω να τα ανεβασω το βραδακι σε κανα 2ωρο περιπου!

 

 

Αρχικά θα δοκιμάσω με διαφορετικό cdaki μήπως ήταν στα τελευταία του και θα επιστρέψω αν υπάρχει θέμα !!

Ευχαριστώωω :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα πρότεινα σε όσους δεν έχουν spoofed 3.60 έκδοση στην 3.55 cfw τους, να μην εγκαταστήσουν το update 1.10 του Gran Turismo 5.

Ζητάει την 3.60 για να μπει στο παιχνίδι.

Ο ίδιος την πάτησα και καθόμουν και έβαζα τα updates από την αρχή...

 

Σωστά. Τα παιχνίδια που μέχρι στιγμής έχουν νέο patch που απαιτεί το 3.60 είναι το Gran Turismo 5, το Killzone 3 και το ΜΧ vs ATV Alive. Προφανώς η λίστα αναμένεται να μεγαλώσει. Γι' αυτό από δω και μπρος μην κάνετε update τίποτα αν δεν είστε σίγουροι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ως τωρα ειχα το jailbreak και εχω βαλει σε καποια παιχνιδια μου eboot για τη 3,41 τωρα ομως εβαλα 3,55cfw και τα παιχνιδια δεν τρεχουν. υπαρχει καποιο προγραμμα για να επαναφερω τα παιχνιδια στο αρχικο eboot τους?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδες να υποθεσω οτι λιγα 3.60 παιχνιδια παιζουν

right?

 

Έχουμε και λέμε: Brink, Duke Nukem Forever,Hunted: The Demons Forge,Infamous 2,L.A Noire,Operation Flashpoint Red River.

 

Όλα αυτά είναι για 3.60 αλλά λόγο των patches που έβγαλαν αμέσως μετά την κυκλοφορία τους παίζουν και σε 3.55.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το otheros++ firmware τρεχει backups σαν το kmeaw?Και κατι ακομα ο ήχος παιζει στο LInux? λεω να περασω το redribon αλλα τα θελω τα παιχνιδακια μου :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...