Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Hacking (ενημερώθηκε 22 Σεπ 2014) v1 [PS3]


mtzs
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 11,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

καλησπέρα. Θέλω να περάσω το λεγόμενο kmeaw στο πλείστείσον που εχω. Η διαδρομή για το φλας πρέπει να ξεκινάει απαραίτητα από x:/ ; αυτή τη στιγμή η διαδρομή του δίσκου μου είναι f:/. Χρειάζομαι μήπως κανένα πρόγραμμα που κάνει partition, για να το κάνω αυτό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οταν λεμε χ:/

στο Χ εινα το γραμμα του δισκου πχ το χ:/= f στην δικη σου περιπτωση ελπιζω να γινομαι κατανοητος

 

δοκιμασε να περασεις το Update χυμα στο φλασακι χωρις να ειναι σε καποιον φακελο μεσα!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ακολούθησα όλες τις οδηγίες του gherudos και έκανα νομίζω όλες τις εργασίες έτσι ώστε να τα παίζω από τον σκληρό. Που ακριβώς αποθηκευωνταϊ και πως τα τρέχω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ακολούθησα όλες τις οδηγίες του gherudos και έκανα νομίζω όλες τις εργασίες έτσι ώστε να τα παίζω από τον σκληρό. Που ακριβώς αποθηκευωνταϊ και πως τα τρέχω;

εχεις βαλει μεσα τον multiman 2.00.4;
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

o.k το ιδιο ειναι . θα τρεχεις τον multiman και απο εκει θα κανεις ινσταλ τα games που εχεις και θα τα τρεχεις απο το app/home που ειναι πανω απο το instal pkg στο κεντρικο μενου του ps3

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

o.k το ιδιο ειναι . θα τρεχεις τον multiman και απο εκει θα κανεις ινσταλ τα games που εχεις και θα τα τρεχεις απο το app/home που ειναι πανω απο το instal pkg στο κεντρικο μενου του ps3

 

εχεις βαλει το δισκακι που θες να κανεις αντιγραφο και ανοιγεις μουλτιμαν

πατας το Ο(copy)αρχιζει και κοπιαρει αρχεια

μετα με το Χ επιλεγεις το παιχνιδι που θες

 

ΚΑΛΟ θα ηταν να βαζεις καποιο αυθεντικο παιχνιδι μεσα και να τρεχεις το παιχνιδι που θες απο εικονιδιο του blu ray game

μερικα παιχνιδια δεν τρεχουν απο αυτο που ειπε ο karubas

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχεις βαλει το δισκακι που θες να κανεις αντιγραφο και ανοιγεις μουλτιμαν

πατας το Ο(copy)αρχιζει και κοπιαρει αρχεια

μετα με το Χ επιλεγεις το παιχνιδι που θες

 

ΚΑΛΟ θα ηταν να βαζεις καποιο αυθεντικο παιχνιδι μεσα και να τρεχεις το παιχνιδι που θες απο εικονιδιο του blu ray game

μερικα παιχνιδια δεν τρεχουν απο αυτο που ειπε ο karubas

σωστός ο Xristaras12 αν και μου φαινεται οτι απο τον μυλτιμαν 2.00.00 και μετα Για να κανεις copy πατας Τετράγωνο και μετα backup copy αλλα δεν ειμαι σιγουρος..@apathya τα games που κατεβαζεις θα πρεπει να τα περνας μεσω καποιου Ftp silent στο ps3 και στην διαδρομη dev.hddo/GAMES οδηγους Για Ftp θα βρεις στο Σαιτ του gherudos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω πολυ παιδια. Μεχρι στιγμης,οι αποροιες μου ειναι οι εξης.

Παρατηρηση 1)Ειναι λογικο, οταν τελειωσει την εγκατασταση του παιχνιδιου, και σε βγαζει σε cmd menu οτι η εγκατασταση τελειωσε, κολλαει; Δηλαδη, προσπαθω να πατησω O για back, αλλα εχει κολλησει τελειως. Πρεπει να κλεισω την κονσολα και να την ξαναανοιξω.

Παρατηρηση 2)Οταν μπαινω σε παιχνιδια απο HDD, παρατηρησα οτι δεν υπαρχουν τα saves, που ειχα με τα δισκακια. Υπαρχει καποιος τροπος, να βρω τα "γνησια" saves, και να τα περασω στα παιχνιδια που ειναι στον σκληρο;

Ευχαριστω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για το πρωτο

οταν τελειωσει το κοπιαρισμα σου λεει κατω press X to continue η Δ δεν θυμαμαι ακριβως

για το δευτερο δεν εχω ιδεα

οταν φορτωνεις παιχνιδια απο HDD δεν υπαρχει καμια διαφορα απ οτι να επαιζες απο δισκακι στους ιδιους φακελους πανε ολα τα saves!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για το πρωτο

οταν τελειωσει το κοπιαρισμα σου λεει κατω press X to continue η Δ δεν θυμαμαι ακριβως

για το δευτερο δεν εχω ιδεα

οταν φορτωνεις παιχνιδια απο HDD δεν υπαρχει καμια διαφορα απ οτι να επαιζες απο δισκακι στους ιδιους φακελους πανε ολα τα saves!

 

Πφφ. Με ξενερωσε πολυ αυτο. Υπαρχει τροπος να σβησω ολα τα προσθετα, του jailbreak, και να κανω την εγκατασταση απο την αρχη;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μηπως χρησιμοποιεις αλλη εκδοση παιχνιδιου απο αυτη που ειχαν δημιουργηθει τα save? Αφου οπως λεει και ο φιλος, δεν αλλαζει τιποτα στην διαδικασια φορτωσης των save...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...