Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Hacking (ενημερώθηκε 22 Σεπ 2014) v1 [PS3]


mtzs
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για το πρώτο μπορείς απλά να κρατήσεις τα original backup των αρχείων eboot.bin και param.sfo αλλά δεν υπάρχει λόγος διότι εφόσον παίζουν σε 3,55 παίζουν και σε ότι ανώτερη έκδοση υπάρχει.Τα παιχνίδια που είναι patchrismena σε 3.41 τρέχουν άψογα και σε 3.55.

 

Όσο για το δεύτερο βγάλτο απο την πρίζα δεν υπάρχει άλλος τρόπος.

 

 

Για το 2 φίλε μου η απάντηση βρίσκεται εδώ:;)

 

Link

 

έγινε ευχαριστώ για τις απαντήσεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Κυκλοφόρησε στα γνωστα μερη το infamous 2 μαζι με Patch Για 3.55

Φίλος αν μπορείς στείλε μου με πμ κανένα οίνο γιατί δεν το βρίσκω.... Ευχαριστώ εκ των προτέρων ε!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσοχή παιδια στο update 1.09 του killzone. Είναι γραμμενο με 3.60 SDK με αποτελέσμα το παιχνίδι να μην παίζει σε cfw 3.55. Πουτ@ν@ σονυ.......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αχά, οπότε τι γίνεται σε τέτοια περίπτωση; Φαντάζομαι το ίδιο το patch δεν θα πάει να σου βάλει το 3.60, απλώς θα σου πει ότι δεν παίζει στο 3.55 και πρέπει να αναβαθμιστείς. Μπορείς όμως να βγάλεις το συγκεκριμένο patch και να παίξεις πχ. με το 1.08;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αχά, οπότε τι γίνεται σε τέτοια περίπτωση; Φαντάζομαι το ίδιο το patch δεν θα πάει να σου βάλει το 3.60, απλώς θα σου πει ότι δεν παίζει στο 3.55 και πρέπει να αναβαθμιστείς. Μπορείς όμως να βγάλεις το συγκεκριμένο patch και να παίξεις πχ. με το 1.08;

 

Ναι μπορεις να το κανεις σε ολα τα παιχνιδια.Μπορεις να κρατας οποια updates/patches επιθυμεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι προφανώς και δεν αναβαθμίζει την κονσόλα απλά αναβαθμίζει το παιχνίδι να θέλει 3.60 keys. Λέτε να έκλεισε και αυτήν η "τρύπα" που υπήρχε για να παίζουμε 3.60+ games σε 3.55 cfw???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

υστερα απο 2 περιπου μηνες που παιζω απο εξωτερικο δισκο 2.5αρη στις 5400 στροφες εχω παρατηρησει οτι τα παιχνιδια ψιλοσκαλωνουν και πεφτουν τα frames σε στιγμες πανικου και βλεπω το λαμπακι του δισκου να τρελαινεται...

Νομιζω τελικα οτι ενας δισκος στις 7200 για εξωτερικος ισως μειωνε ακρετα τη διαφορα αυτη

Η παρατηρηση μου αυτη εγινε παιζοντας heavy rain απο χτες(μολις πριν λιγο το τερματισα

το βρηκα το παιδι τελικα και σκοτωσα και τον shelby

)

Το ειχα παιξει αρχικα απο δισκακι και προχτες μετα το αντιγραφο ασφαλειας που δανειστηκα ειδα οτι σε μερικα σημεια σκαλωνει και πεφτουν τα frames...

το ιδιο εχω παρατηρησει και στο gta iv...

Επεξ/σία από Xristaras12
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σιγουρα αξιζει και παραπανω απο 500 μην σου πω

το θεμα ειναι λογω cfw τι γινεται για την αλλαγη του δισκου..σε αλλους ζητησε fw σε αλλους οχι

θελει ofw για την αλλαγη του δισκου;

ο 500αρης δινει περιπου 400κατι για τον χρηστη

σιγουρα ειναι ανασα για την κονσολα καθως δεν θελω να γεμιζω τον 250αρη δισκο που εχει...ηδη εχω 133 γιγα και με το la noire που θα παρω σε λιγο θα χασω αλλα 22

στον 500αρη με gow3 και killzone 3 εχεις ηδη χασει 80κατι γιγα περιπου μονο για τα δεδομενα του παιχνιδιου...

 

 

Και αντε μετα να θελησεις να κανεις backup ολο τον δισκο χαχαχαχχχα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...