Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Hacking (ενημερώθηκε 22 Σεπ 2014) v1 [PS3]


mtzs
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγω θελω να αγορασω ενα εξωτερικο δισκο για το ps3,εχετε καποιον να προτεινετε?Θα προτιμουσα μεχρι 1tb.Επισης θα ταν καλο να περασω μεσο στο δισκο κ αλλα αρχεια ασχετα του αν δεν θα ειναι παιχνιδια ps3?

 

Θα σε πρότεινα αυτόν: http://www.skroutz.gr/s/246673/Western-Digital-Elements-Desktop-1-5TB.html που βγαίνει πολύ κοντά στην τιμή του 1tb(6 ευρο διαφορά).Στο σκληρό μπορείς να έχεις ότι θέλεις.Θα τον χωρίσεις σε 2 partitions(ένα fat 32 και ένα ntfs) και στον πρώτο θα φτιάξεις ένα φάκελο GAMEZ που εκεί μέσα θα βάζεις τα παιχνίδια για το ps3.Στον ntfs μπορείς να έχεις ότι θέλεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Για να πω την αμαρτια μου θα μπορουσε να ηταν καποιος 2,5 η ακομα καλυτερα να μην ηθελε εξωτερικη τροφοδοσια?Εκτοσ κι αν υπαρχει προβλημα συμβατοτητας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να πω την αμαρτια μου θα μπορουσε να ηταν καποιος 2,5 η ακομα καλυτερα να μην ηθελε εξωτερικη τροφοδοσια?Εκτοσ κι αν υπαρχει προβλημα συμβατοτητας.

 

Μπορείς φυσικά να πας και σε 2.5 αλλά εκεί ανεβαίνει το κοστολόγιο σε σχέση με έναν 3.5 ίδιας χωρητικότητας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το εψαξα και ειδα οτι παιζει απο εξωτερικο..αλλοι λενε οτι παιζει μονο απο εσωτερικο,αλλοι λενε οτι με emulation (select+x)Παιζει

 

ερωτω λοιπον !

το haivy rain παιζει απο εξωτερικο δισκο ειτε με emulation ειτε οχι;

 

 

 

μην το "δανειζομαι" τσαμπα χεχεχεχε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το εψαξα και ειδα οτι παιζει απο εξωτερικο..αλλοι λενε οτι παιζει μονο απο εσωτερικο,αλλοι λενε οτι με emulation (select+x)Παιζει

 

ερωτω λοιπον !

το haivy rain παιζει απο εξωτερικο δισκο ειτε με emulation ειτε οχι;

 

 

 

μην το "δανειζομαι" τσαμπα χεχεχεχε

Ναι παιζει απο εξωτερικο με DVD Μεσα. Δεν θελει select+x
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάποιες ερωτήσεις

 

1)Κάποια παιχνίδια παίζουνε σε 3.55 ενώ απαιτούν 3.6. Αν πατσαριστούν για να παίζουν σε 3.60 μετά πως "ξεπατσάρονται" σε περίπτωση που βγει 3.6 cfw?

2)Πως κλείνει τελείως το ps3? Χωρίς να μένει κόκκκινο λαμπάκι. Και ενδείκνυται αυτός ο τρόπος απενεργοποίησης?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάποιες ερωτήσεις

 

1)Κάποια παιχνίδια παίζουνε σε 3.55 ενώ απαιτούν 3.6. Αν πατσαριστούν για να παίζουν σε 3.60 μετά πως "ξεπατσάρονται" σε περίπτωση που βγει 3.6 cfw?

2)Πως κλείνει τελείως το ps3? Χωρίς να μένει κόκκκινο λαμπάκι. Και ενδείκνυται αυτός ο τρόπος απενεργοποίησης?

 

Για το πρώτο μπορείς απλά να κρατήσεις τα original backup των αρχείων eboot.bin και param.sfo αλλά δεν υπάρχει λόγος διότι εφόσον παίζουν σε 3,55 παίζουν και σε ότι ανώτερη έκδοση υπάρχει.Τα παιχνίδια που είναι patchrismena σε 3.41 τρέχουν άψογα και σε 3.55.

 

Όσο για το δεύτερο βγάλτο απο την πρίζα δεν υπάρχει άλλος τρόπος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάποιες ερωτήσεις

 

1)Κάποια παιχνίδια παίζουνε σε 3.55 ενώ απαιτούν 3.6. Αν πατσαριστούν για να παίζουν σε 3.60 μετά πως "ξεπατσάρονται" σε περίπτωση που βγει 3.6 cfw?

2)Πως κλείνει τελείως το ps3? Χωρίς να μένει κόκκκινο λαμπάκι. Και ενδείκνυται αυτός ο τρόπος απενεργοποίησης?

 

Για το 2 φίλε μου η απάντηση βρίσκεται εδώ:;)

 

Link

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια το virtua tennis 4 δεν μου παίζει απο εσωτερικό. Βγάζει an error occurred. Ο μουλτιμαν μου ζήτησε να αλλάξει το param.SFO σε 3.55 και το έκανα. Μήπως χρειάζεται και τροποποιημενο eboot?? η απλά παίζει μόνο απο εξωτερικό??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από τον εξωτερικό πάντως με πειραγμένο eboot.bin και φυσικά τη μετατροπή του param.sfo (που κάνει το ίδιο το multiman) παίζει μια χαρά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω προβλημα με το ufc undisputed 2010 παω να το αντιγραψω απο δισκακι στον εσωτερικο και μου σταματαει στο 39/100

το παιχνιδι ειναι αρκετα μεγαλο 40γιγα αλλα εχω αρκετο χωρο στον σκληρο 72 γιγα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω προβλημα με το ufc undisputed 2010 παω να το αντιγραψω απο δισκακι στον εσωτερικο και μου σταματαει στο 39/100

το παιχνιδι ειναι αρκετα μεγαλο 40γιγα αλλα εχω αρκετο χωρο στον σκληρο 72 γιγα

 

τετοιο προβλημα ειχαι με το gt5 που ειχα νοικιασει απο το video club μου

Κατα τη δημιουργια αντιγραφου ασφαλειας κολλουσε στο 11% και στο παιχνιδι ειτε δεν θα φορτωνε τις πιστες ειτε θα ειχε κενα στην οθονη κλπ

Με λιγα λογια γνωμη μου ειναι οτι κατι δεν παει καλα με το δισκακι σου!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...