Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Hacking (ενημερώθηκε 22 Σεπ 2014) v1 [PS3]


mtzs
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Yπάρχει κάποιο site που να λέει ποια παιχνίδια παίζουν από εσωτερικό, ποια από εξωτερικό και ποια και από τα δύο;

Eπίσης, όσοι έχετε το move, αξίζει τον κόπο ή ασχολείσαι 2-3 μέρες και μετά το βαριέσαι όπως συνέβαινε με το eye toy του ps2;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

ερωτηση

ο showtime στη σελιδα του εχει 2 αρχεια ενα .self και ενα .pkg

το pkg οκ ξερω τι ειναι το αλλο ομως;

επισης τον showtime μεσα απ τον μουλτιμαν πως τον αναβαθμιζουμε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Yπάρχει κάποιο site που να λέει ποια παιχνίδια παίζουν από εσωτερικό, ποια από εξωτερικό και ποια και από τα δύο;

Eπίσης, όσοι έχετε το move, αξίζει τον κόπο ή ασχολείσαι 2-3 μέρες και μετά το βαριέσαι όπως συνέβαινε με το eye toy του ps2;

βασικά την είχες ξανακάνει την ερώτηση και σου είχε απαντήσει κάποιο παιδί... εδώ η λίστα: http://www.pshomebrew.net/wiki/Backup_Compatibility_List

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα. Το ΝΒΑ JAM εδώ και πολύ καιρό σταμάτησε να παίζει με kmeaw 3.55 και multiman τελευταία έκδοση. Ξέρεις κανείς τι φταίει? Κολλάει στο logo με το σήμα του ΝΒΑ και τις φλόγες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα. Το ΝΒΑ JAM εδώ και πολύ καιρό σταμάτησε να παίζει με kmeaw 3.55 και multiman τελευταία έκδοση. Ξέρεις κανείς τι φταίει? Κολλάει στο logo με το σήμα του ΝΒΑ και τις φλόγες...

κανε fix permissions φιλε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πόσο καιρό έχω να γκρινιάξω που κανένας χάκερ δεν φτιάχνει καμιά μαγκιά για να παίζουμε FPS με mouse & keyboard σαν άνθρωποι ?!

 

Για mouse πρέπει να υπάρχουν κάποια προιόντα πχ FragFX.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πώς? Μέσα απο το Multiman που έχει fix permissions δεν παίζει πάλι...

ξαναπερνα το παιχνιδι φιλε μ αν ειναι ευκολο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια, μου ηρθε σημερα ενας εξωτερικος western digital 2tb που πηρα για να περναω παιχνιδια, και εχω ενα θεμα.

Το PS3 δε τον βλεπει παντα... Αλλη φορα θα τον δει κανονικα, αλλη οχι, τι τον βγαζω τον ξαναβαζω , τι power off/on του κανω, οτι ναναι, οταν θελει τον βλεπει οταν δε θελει οχι...

 

Ο δισκος δε δειχνει να εχει προβλημα, στο PC τον βλεπει ΚΑΘΕ φορα!

 

Απαξ και τον δει, δεν τον χανει μετα, πχ οταν καταφερα να τον δει καποια στιγμη, εδω και καμποσες ωρες μεταφερω απο τον εσωτερικο στον εξωτερικο διαφορα παιχνιδια με τον multiman. Αλλα αμα κλεισω το ps3 ή αποσυνδεσω το δισκο για να τον βαλω στο PC, μετα ειναι θεμα τυχης αν και ποτε θα τον ξαναδει...

 

Εχει καμια λογικη αυτο? Εχει συμβει σε κανεναν σας?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε γινεται, ειναι usb3 το καλωδιο και ειανι το μονο που εχω (το ειχε μεσα ο δισκος). Εκτος αυτου δε δικαιολογει το οτι παιζει αψογα στο PC...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια, μου ηρθε σημερα ενας εξωτερικος western digital 2tb που πηρα για να περναω παιχνιδια, και εχω ενα θεμα.

Το PS3 δε τον βλεπει παντα... Αλλη φορα θα τον δει κανονικα, αλλη οχι, τι τον βγαζω τον ξαναβαζω , τι power off/on του κανω, οτι ναναι, οταν θελει τον βλεπει οταν δε θελει οχι...

 

Ο δισκος δε δειχνει να εχει προβλημα, στο PC τον βλεπει ΚΑΘΕ φορα!

 

Απαξ και τον δει, δεν τον χανει μετα, πχ οταν καταφερα να τον δει καποια στιγμη, εδω και καμποσες ωρες μεταφερω απο τον εσωτερικο στον εξωτερικο διαφορα παιχνιδια με τον multiman. Αλλα αμα κλεισω το ps3 ή αποσυνδεσω το δισκο για να τον βαλω στο PC, μετα ειναι θεμα τυχης αν και ποτε θα τον ξαναδει...

 

Εχει καμια λογικη αυτο? Εχει συμβει σε κανεναν σας?

 

1ο λαθος: Δεν επρεπε να παρεις 2TB.Μεχρι 1.5ΤΒ βλεπει σωστα το PS3.Παλι καλα που στο βλεπει κιολας μερικες φορες.

2ο λαθος: Δεν επρεπε να παρεις WD.Με διαφορα οι χειροτεροι σκληροι δισκοι.

Λυση: Γυρισε τον πισω και παρε εναν Samsung 1.5TB και εισαι οκ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1ο λαθος: Δεν επρεπε να παρεις 2TB.Μεχρι 1.5ΤΒ βλεπει σωστα το PS3.Παλι καλα που στο βλεπει κιολας μερικες φορες.

2ο λαθος: Δεν επρεπε να παρεις WD.Με διαφορα οι χειροτεροι σκληροι δισκοι.

Λυση: Γυρισε τον πισω και παρε εναν Samsung 1.5TB και εισαι οκ.

Αυτο που λες φιλε πρωτη φορα το ακουω. ειχα ακουσει οτι ειναι απο τους καλυτερους σκληρους .Εγω εχω αυτον

Western Digital Elements 1.0TB τον ειχα αγωρασει απο τον κοτσοβολο 60 γιουρα πριν 4μηνες. εχω βαλει μεσα 120 games :-D ειναι Σχεδον γεματος αλλα δεν μου εχει βγαλει κανενα προβλημα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...