Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Hacking (ενημερώθηκε 22 Σεπ 2014) v1 [PS3]


mtzs
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 11,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

δηλαδη αν καταλαβα καλα στο la noire αν εχουμε αμερικανικη εκδοση θελει το param αλλαγη και το πατσακι

αν εχουμε ευρωπαικη θελει μονο το patch;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δηλαδη αν καταλαβα καλα στο la noire αν εχουμε αμερικανικη εκδοση θελει το param αλλαγη και το πατσακι

αν εχουμε ευρωπαικη θελει μονο το patch;

 

Στην Αμερικάνικη απλά θέλει στο τέλος της γραμμής του αρχείου να αλλάξεις το blusxxxx σε blesxxxx και μετά να κάνεις κανονικά το update και παίζει.

 

Εχει βγει και ευρωπαικο το L.A. Noire?

 

Eχει βγει απο ABSTRAKT.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

showtime->the cpu is too slow to play this video!!!

και ολα αυτα με ενα βιντεακι 1080p wmv!!!:-D

Και σ'εμένα το είχε γράψει την τρίτη φορά όταν είχα παίξει τέτοιο αρχείο.Ξαναπέρασα το showtime και μετά το έπαιζε κανονικά χωρίς να ξαναγράψει αυτό το μήνυμα. :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

showtime->the cpu is too slow to play this video!!!

και ολα αυτα με ενα βιντεακι 1080p wmv!!!:-D

 

Είναι πρόβλημα προηγούμενων εκδόσεων του showtime.Ο καινούργιος παίζει τα πάντα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέρει κανείς γιατί το WipEout HD Fury μου κολλάει μόλις ξεκινήσει? Στην αρχή κολούσε μόλις έμπαινε και ζητούσε update σε 2.10. Το κατέβασα και το πέρασα με flash disk. Τώρα με το που ξεκινήσω κολάει σε black screen και παγώνει η κονσόλα. PS3 FAT 40GB έχω με CFW 3.55 KMEW + Multiman (τελευταία έκδοση). Έχω δοκιμάσει και με select + X αλλά πάλι τα ίδια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι πρόβλημα προηγούμενων εκδόσεων του showtime.Ο καινούργιος παίζει τα πάντα.

 

Μιας και μιλαμε για Showtime, ξερει κανεις γιατι δεν μου παιζει αρχεια απο τον εξωτερικο και πρεπει να τα γραψω στον εσωτερικο, καθως και γιατι αντι να εμφανιζει fullscreen σε 16/9 TV, βγαζει ενα μικρο περιθωριο απο μαυρες μπαρες αριστερα δεξια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέρει κανείς γιατί το WipEout HD Fury μου κολλάει μόλις ξεκινήσει? Στην αρχή κολούσε μόλις έμπαινε και ζητούσε update σε 2.10. Το κατέβασα και το πέρασα με flash disk. Τώρα με το που ξεκινήσω κολάει σε black screen και παγώνει η κονσόλα. PS3 FAT 40GB έχω με CFW 3.55 KMEW + Multiman (τελευταία έκδοση). Έχω δοκιμάσει και με select + X αλλά πάλι τα ίδια...

δοκιμασε να το ξανακατεβασεις, σε εμενα παιζει κανονικοτατα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι πρόβλημα προηγούμενων εκδόσεων του showtime.Ο καινούργιος παίζει τα πάντα.

 

showtime μεσω multiman χρησιμοποιω!!

η αληθεια ειναι οτι ειχα βαλει στον εξωτερικο καμια 20αρια 1080p και τα εκανα εναλλαγη να δω αν θα κολλησει αλλα δεν!!!!!!!

Η συγκεκριμενη ταινια εχει bitrate κοντα στα 10000kb/s αν προλαβα να δω απ τα stats του showtime

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιας και μιλαμε για Showtime, ξερει κανεις γιατι δεν μου παιζει αρχεια απο τον εξωτερικο και πρεπει να τα γραψω στον εσωτερικο, καθως και γιατι αντι να εμφανιζει fullscreen σε 16/9 TV, βγαζει ενα μικρο περιθωριο απο μαυρες μπαρες αριστερα δεξια?

 

 

νομιζω δεν τα παιζει αποι το root του εξωτερικου, βαλτα σε ενα φακελο.

 

οσο για τις μπαρες παιξε λιγο με τις ρυθμισεις του gui. ψαξτο λιγο και θα το βρεις. δεν εχει και πολλες ρυθμισεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ταινίες blue ray απο εξωτερικό δίσκο υπάρχει τρόπος να δω ???

 

Ακομα και να υπηρχε τροπος θα επρεπε να κανει caching ολο το blu-ray στον εσωτερικο οπως κανει και με τα mkv. Ο μονος τροπος προς το παρον ειναι να κανει copy ολο το structure στον εσωτερικο (συγκεκριμενα στο φακελο GAMES) και μετα οταν πας να το αναπαραγεις θα σου ζητησει να το μετατρεψει σε AVCHD. Μολις γινει αυτο (μεσα σε ελαχιστα δευτερολεπτα) για να παιξεις το AVCHD θα πρεπει να συνδεσεις ενα usb σε fat32 και ο multiman θα περασει εκει την εικονα (κατι kb χρειαζεται) και θα μπορεις να το τρεξεις απ' το xmb-->video-->usb-->AVCHD. Δυστυχως δεν παιζει blu-ray που ειναι το μενου σε java...

 

υ.γ. εκτος και αν εννοεις αρχεια video_ts που φανταζομαι γινεται με τον ιδιο τροπο που γινονται και τα mkv

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...