Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Hacking (ενημερώθηκε 22 Σεπ 2014) v1 [PS3]


mtzs
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ειμαι σιγουρος οτι δεν γινεται downgrade απο 3.60 σε 3.55. αλλα δεν ξερω σιγουρα τι παιζει με τα PS3 fat . περιμενε να σου καποιο παιδι που ξερει σιγουρα .και Μεγαλη προσοχη στους μαιμου οδηγους στο νετ για cfw 3.60 και downgrade για να μην κλαις το ps3

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δε πρεπει να γινεται downgrade και δε νομιζω οτι θα χακαριστει συντομα η 3.60 καθως εχουν αλλαξει τους κωδικους εξ'ολοκληρου στη σονυ. Οποτε αντε παλι απο την αρχη..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φαινεται οτι βγηκε patch για την ευρωπαικη εκδοση του LA Noire που περιεχει param.sfo με ενδειξη 3.50.Νεοτερα σε λιγη ωρα.

 

Ok δουλευει πλεον και σε CFW 3.55 το παιχνιδι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω λειτουργεί πλέον!!! Να ρωτησω, στα "γνωστα" sites, υπάρχει ευρωπαική έκδοση?? Μόνο του APATHY εχω βρει, γιαυτό. Επειδή λένε ότι το patch είναι για την ευρωπαικη έκδοση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω λειτουργεί πλέον!!! Να ρωτησω, στα "γνωστα" sites, υπάρχει ευρωπαική έκδοση?? Μόνο του APATHY εχω βρει, γιαυτό. Επειδή λένε ότι το patch είναι για την ευρωπαικη έκδοση.

 

Αυριο η ευρωπαικη εκδοση.

Eκανα backup το δισκακι μου στον εσωτερικο, αλλαξα το param.sfo σε 3.55 και ολα οκ.Παιζει μια χαρα.

Οσοι εχουν την αμερικανικη εκδοση μπορουν να αλλαξουν το ΙD σε BLES00933, να βαλουν το patch και θα δουλεψει το παιχνιδι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

eee 3.60 ήθελε στην αρχή, με το update μονο παίζει...

αν δεν είχε ένα σωρό προβλήματα και αργούσε το update, ακόμα θα περιμέναμε....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυριο η ευρωπαικη εκδοση.

Eκανα backup το δισκακι μου στον εσωτερικο, αλλαξα το param.sfo σε 3.55 και ολα οκ.Παιζει μια χαρα.

Οσοι εχουν την αμερικανικη εκδοση μπορουν να αλλαξουν το ΙD σε BLES00933, να βαλουν το patch και θα δουλεψει το παιχνιδι.

 

Το id πως το αλλάζουμε φίλε??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν επιτρεπετε μοθ απαντατε στην παρακατω ερωτηση.

απο πιο site κατεβαζετε παιχνιδια?

με ενδιαφερουν κυριως σπορ και racing....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω πως μετά το release του patch για το L.A Noire από την Rockstar που είναι εντελώς τυχαία και αυτό σε 3.55, μάλλον καταλάβαμε ποιος "έσπασε" την κονσόλα. Μου φαίνεται πολύ τυχαίου πως σε 2 παιχνίδια με 3.60 και σε καιρό που το psn είναι down (δυσαρεστημένος κόσμος) η Sony επέτρεψε 2 φορές το ίδιο λάθος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To γνωρίζω πως έβγαλε η rockstar την αναβάθμιση, η sony θίγεται όμως. Μου φαίνεται αδιανόητο 2 στα 2 Patches να είναι με 3.55 keys που ξέρουν πως αυτομάτος καθιστούν τα παιχνίδια ευάλωτα στην πειρατία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

It's all about money think about it.Γιατί το xbox έκανα περισσότερες πωλήσεις;Γιατί τόσος κόσμος τώρα πια παει να πάρει ps3 μόνο και μόνο για να παίζει παιχνίδια του θείου η επειδή θα τους το κάνει κάποιος γνωστός τους.Για σκεφτείτε λιγο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...